Do práce na kole 2014 – pojedete?

Od 17. března běží na stránce www.dopracenakole.net registrace týmů pro nadcházející, v pořadí již čtvrtý, ročník stejnojmenné soutěže – Do práce na kole. Cílem akce pořádané pražskou iniciativou Auto*Mat je snaha omezit zbytečné zahlcování měst automobily každodenní cestou do práce, ale i zlepšit kondici lidí a oživit ulice.

Soutěž bude probíhat během května a zúčastnit se jí můžete i vy, stačí sestavit tým (2 – 5 členů) v rámci vašeho pracovního koloktivu a zaregistrovat se na zmiňované stránce. Tento rok se předpokládá opět vyšší účast než v roce předešlém, soutěže se zúčastní 17 měst – oproti 11 městům z roku 2013.

Stejně jako v minulých letech vyhrají nejpilnější cyklisté zajímavé ceny. Soutěží se v mnoha kategoriích – v pravidelném dojíždění, kreativitě a v kategorii o největší cyklistickou absurditu. Oceněny budou také firmy, které své zaměstnance při dojíždění do práce na kole nejvíce podpoří. K tomu je zřízena kategorie cyklozaměstnavatel roku. Každý zaregistrovnaý účastník navíc získá tričko z biobavlny s originální grafikou kampaně.

Novinky v roce 2014

Změnou patrnou na první pohled je především přehlednější web celé kampaně, který prošel kompletním redesignem. Pro zjednodušení procesu registrace je také nově možno použít váš login z minulého roku. Pro pravidelné účastníky soutěže tak odpadá nutnost procházet procesem registrace zcela od začátku. Týmy si ale budete muset sestavit znovu.

Zvláštní cena Cyklisté sobě

Letošní soutěž zaměřená na přívětivost Prahy pro jízdu na kole bude provázána s platformou Cyklisté sobě. Ta je určena pro efektivní řešení míst problémových pro cyklisty. Hodnocenými příspěvky v soutěži tak budou právě podněty na řešení problémů, prezentované účastníky Do práce na kole v rámci platformy Cyklisté sobě. U těchto podnětů je také slušná šance, že i když neobdrží žádnou cenu, místní skupiny Cyklisté sobě se zasadí o jejich řešení.

Přijde-li vám nicméně tato soutěž příliš seriózní, stále budete moct vyfotit a poslat cyklistickou absurditu, podobně jako vloni.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Nové cykloboxy na Praze 10 2

U stanice metra Strašnická a u radnice MČ Praha 10 se objevily nové veřejné cykloboxy určené..více

Nové cyklopruhy na Florenci 2

V rámci obnovy světelné signalizace (SSZ) na křižovatce ulic Sokolovská a Ke Štvanici přibyly u..více

Fotogalerie z Průvodu vypuštěných duší :)

V pondělí 12. června prošel centrem města Průvod vypuštěných duší – happening na podporu cyklistické..více

Strasti cyklopřejezdu na Elsnicově náměstí: dočasné zrušení 2

Není to tak dlouho, kdy jsme vás v listopadu informovali o novém světelném podsvícení nebezpečného..více

Kauza: pěší zóny na Praze 1 16

Rada městské části Praha 1 na svém zasedání v úterý 2. května rozhodla o omezení..více

Praha zveřejnila mapu cykloakcí k realizaci v roce 2017 7

Na tiskové konferenci 29. 3. představilo hlavní město kromě cyklistické aplikace Na kole Prahou také..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Ukradli vám v Praze jízdní kolo nebo koloběžku?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru