A26 Hloubětín – Rajská zahrada

Mojmír Kopečný

Koncem dubna 2014 byla vyznačena další část páteřní cyklotrasy A26, a to část procházející územím městské části Praha 14. Tato cyklotrasa, která začíná od ústí Rokytky v Libni a kopíruje její tok přes celé Vysočany po bývalé železniční vlečce, byla zatím ukončena na úrovni ulice Průmyslová, kterou podjíždí podchodem v úrovni hloubětínského zámku.

Neuspokojivé pokračování po schodech vedoucích k zámku bylo nahrazeno trasou vedoucí jižní částí hloubětínského hřiště – s menším spádem a bez schodů. Tato část ještě čeká na svoji úpravu ve spodní části v místě napojení na stávající cestu – zbývá odstranit několik panelů a zhutnit asi desetimetrový úsek:

Trasa dále mírně stoupá relativně klidnými ulicemi Šestajovická, Vaňkova a V Chaloupkách, pokračuje po chodníku do podjezdu pod Slévačskou do Rochovské, kde bylo provedeno snížení obrubníků.

Edit 18.11.2014: Úsek byl zhutněn a panely odstraněny. V září 2014 byla vydána cyklomapa Prahy 14. Najdete v ní, kudy vedou značené a kudy neznačené cesty, kudy cyklostezky, která trasa je vhodná pro in-line, případně, kde jsou cyklostojany, cykloservisy a dětská hřiště. V tištěné verzi je cyklomapa k dispozici na podatelně a v informační kanceláři Úřadu městské části Praha 14.

Po průjezdu touto ulicí a po překřížení ulice Kardašovská pokračuje opět po chodníku a začíná opět mírně stoupat po pravém chodníku ulice Chlumecká až k nově zřízenému přejezdu pro cyklisty se světelnou signalizací na křižovatce ulic Broumarská – Cíglerova.

Zde se trasa napojuje na stávající cyklostezku vedoucí po tubusu metra, která vás přivede na konečnou stanici metra Černý Most (na východ). Nebo je možné odbočit doprava a pokračovat po místní cyklotrase Kbely-Rajská zahrada (na sever). V blízké době by zde mělo také vzniknout napojení na místní cyklotrasu A256 (Rajská zahrada – Kyjský rybník – Kyje) – jižním směrem. Přejezd pro cyklisty je tímto směrem již vybudován.

Celková délka nového úseku: 2,3 km ( z toho cca 1/3 po chodníku – smíšená cyklostezka, 2/3 po silnici), celkové převýšení 70 m.


Mojmír Kopečný je koordinátorem pro bezmotorovou dopravu na Praze 14. Chcete-li na této městské části pomoci se zlepšováním podmínek pro jízdu na kole, kontaktujte jej na adrese bezmotoru@praha14.cz .

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další ze série: realizace

Další z rubriky

Cykloboxy u Centra Chodov 26

jm_chodov_boxy_vchodc_03Centrum Chodov, jedno z největších pražských obchodních center, zřídilo dvě nová parkoviště jízdních kol. Jejich..více

Zprávy z listopadové cyklokomise 3

09. 11. - Marek Bělor - Zprávy
vk_magistratProtože kolega Filler odjel zkoumat francouzské cykloobousměrky do historického města La Rochelle, známého českému publiku..více

Bikesharing: ohlédnutí za předváděčkami JCDecaux a Velonetu :)

velonet_jcdecauxVeřejné půjčovny sdílených kol postupně zaplavují Prahu. Tedy zatím často jen na zkoušku. A to..více

Hamburk Mitte versus Nextbike: Tohle město není pro konkurenci! :)

Ausstellung DrohneJegliche kommerzielle Nutzung ist honorar- und mehrwertsteuerpflichtig! Persšnlichkeitsrechte sind zu wahren. Es wird keine Haftung Ÿbernommen bei Verletzung von Rechten Dritter. Autoren-Nennung gemŠ§  ¤13 Urh.Ges. wird verlangt. Kontakt: 0177-5014249V roce 2009 došlo k právnímu sporu mezi městským obvodem Hamburk Mitte a provozovatel soukromého bike-sharingového systému..více

Non-stop servisní bod Bajkazylu otevřen 17

jm_bajkazyl_servispoint_10Na novoměstské náplavce bylo 29. září večer slavnostně otevřeno první veřejné servisní místo pro kola v Praze. Nachází..více

Zprávy ze zářijové cyklokomise 9

vk_magistratPo delší odmlce přináším zprávy z nedávné cyklokomise – tentokrát záříjové. Ne, že bych se..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Co říkáte na cenu cykloboxů u OC Chodov? (max. 2 odpovědi)

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru