Strasti cyklopřejezdu na Elsnicově náměstí: dočasné zrušení

Není to tak dlouho, kdy jsme vás v listopadu informovali o novém světelném podsvícení nebezpečného cyklistického přejezdu na Elsnicově náměstí na Praze 8, kudy vede frekventovaná páteřní cyklotrasa A26 a mezinárodní cyklotrasa EuroVelo 4.

Facebooková stránka Pražský cyklista nyní upozornila, že tento přejezd byl dočasně zrušen a vypnut a že v budoucnu by mohl být přesunut blíže ke křižovatce se Zenklovou (o tom v samostatném článku zde).

Proč je cyklistický přejezd nyní dočasně zrušen a instalované bezpečnostní osvětlení vypnuto?

Dočasné zrušení

V současnosti je cyklistický přejezd dočasně zrušen z důvodu provozu provizorní světelné signalizace v těsné blízkosti přejezdu. Semafory zde řídí provoz na objízdné trase zřízené kvůli rekonstrukci tramvajové trati v oblasti Palmovky. Ta potrvá do 30. června, poté by měl být cyklistický přejezd opět zprovozněn.

Provizorní semafory na objížďce a zrušený cyklistický přejezd.

Dočasně zrušený cyklistický přejezd na Elsnicově náměstí. Ohleduplný řidič bílé dodávky na něm i tak nezastavil a ponechal volný průjezd.

Cyklistický přejezd byl dle zveřejněného vyjádření Ing. Lukáše Vopavy z pražského magistrátu zrušen po konzultaci magistrátu s Policií ČR z důvodů zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Jak Ing. Lukáš Vopava popisuje, cyklisty by zrušení údajně nemělo tolik zasáhnout, neboť na cyklistickém přejezdu stejně nemají před auty přednost a přejezd komunikace mimo cyklistický přejezd nemají cyklisté zakázán. Tudíž zrušení přejezdu není takovou výraznou změnou, jakou by bylo třeba zrušení přechodu.

Jednou z mála zákonných výhod cyklistického přejezdu je skutečnost, že na něm nesmí vozidla zastavit. Ovšem právě proto byl nyní zrušen, aby ho mohla auta čekající u semaforu zabírat. Kolona stojící v oblasti přejezdu může zhoršovat rozhledové poměry a možnost průjezdu, právě za takovéhoto stavu by byl dle mínění Prahou na kole přejezd užitečný, zvláště na takto významné cyklotrase.

Před zrušením cyklopřejezdu tudy projíždělo na kolech zhruba 600 lidí denně. (Zdroj: scitace.prahounakole.cz)

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Zíral jsem na to. Kudy jinudy si pánové, kteří to vymysleli, myslí, že se bude jezdit? Zrušení jen hází cyklistům více klacků pod nohy. Třešničkou je zrušení i výstražné značky ,,Pozor, cyklisté“, což na řidiče aut musí působit dojmem, že tam teď asi cyklistu nepotkají.

  2. Žluté vykřížkování je standardní vodorovné značení zákazu zastavení v křižovatkách. Ten dočasně škrtlý přejezd vypadá natolik podobně, že se to řidičům nejspíš bude plést a zastavovat nám tam nebudou :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Průjezd holešovickou betonárkou: spojení podél vody 14

Dnes v 11 hodin dopoledne se slavnostně otevírá zrekonstruovaný průjezd skrz pozemky společnosti Skanska mezi Trojským..více

Nové cykloboxy na Praze 10 2

U stanice metra Strašnická a u radnice MČ Praha 10 se objevily nové veřejné cykloboxy určené..více

Nové cyklopruhy na Florenci 2

V rámci obnovy světelné signalizace (SSZ) na křižovatce ulic Sokolovská a Ke Štvanici přibyly u..více

Fotogalerie z Průvodu vypuštěných duší :)

V pondělí 12. června prošel centrem města Průvod vypuštěných duší – happening na podporu cyklistické..více

Kauza: pěší zóny na Praze 1 16

Rada městské části Praha 1 na svém zasedání v úterý 2. května rozhodla o omezení..více

Praha zveřejnila mapu cykloakcí k realizaci v roce 2017 7

Na tiskové konferenci 29. 3. představilo hlavní město kromě cyklistické aplikace Na kole Prahou také..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Ukradli vám v Praze jízdní kolo nebo koloběžku?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru