Cyklistický slabikář

Chybí vám promyšlená trasa centerm? Bojíte se, že byste se zamotali mezi auta?
Nabízíme 11 tras v centru, vyladěných především pro méně zdatné cyklisty.

Trasy cyklistického slabikáře

Cyklistická infrastruktura v Praze se rozvíjí a konečně se začíná dotýkat i kompaktního městského centra, kde by měla největší význam. Když se podíváte na oficiální mapu, zjistíte, že její trasy centrum stále zrovna nekřižují.

To ale rozhodně neznamená, že se centrem nedá slušně projet už dnes! I cyklista s respektem vůči autům má v centru šanci: Existují vedlejší ulice, parkové cesty a když není zbytí tak i chodníky. Zkrátka a dobře, ono to jde.

Našli jsme ty nejpřímější, nejbezpečnější a nejpohodlnější možné průjezdy zaplněným městským centrem. V tomto projektu vám to doslova ukážeme: Nenabízíme žádné složité mapy, podle kterých se zorientuje jen vystudovaný zeměměřič. Mapky, které vám nabízíme ke stažení, vás skrz náročná místa doslova provedou pomocí názorných fotografií. V okamžiku, kdy si nejste jistí, vás šipky zakreslené přímo do snímků provedou přes složité křižovatky, popisky vám poradí, do které uličky zahnout a kdy vjet do parku, abyste na druhé straně trefili začátek značené cyklostrasy.

Trasy nevedeme mezi místy, kudy „náhodou“ vede cyklostezka; naopak se snažíme pokrýt i ty směry, kde žádná zjevná infrastruktura není. Trasy začínáme na významných místech: U stanic metra, v centrech městských čtvrtí nebo u obchodních center tak, abyste nemuseli uvažovat: „Kde že je ta křižovatka A2 a A22 pod Barrandovským mostem„.

Vyberte si svou trasu

Trasy na sebe navazují tak, abyste se s jejich pomocí mohli dostat pokud možno odkudkoliv kamkoliv. Tvoří provázaný systém, ne nepodobný linkovému vedení MHD. Kliknutím na mapkuse dostanete na popis jednotlivých tras.

Více forem, stejný obsah

Trasy, které jsme vyhledali, vám prezentujeme v několika podobách. Chcete se s průjezdem centrem seznámit v pohodlí svého domova? Prostudujte si podrobné online itineráře. Hodláte se vrhnout rovnou do terénu? Vytiskněte si mapku s trasou a fotografiemi klíčových míst. A nebo chcete nechat řešení problému na technice? Pak si můžete trasu stáhnout do vaší GPS aparatury.

Stáhněte si vše

Pokud vás zajímá více tras, nemusíte je stahovat po částech. Zde máte k dispozici kompletní balíček map k tisku:

 
 

Chcete vědět víc?

Tyto (a mnohé další ) podrobnější informace najdete v dokumentaci projektu.

Potřebujete poradit, jak jezdit na kole v městských ulicích?

Pokud si nejste jistí, jak se chovat na ulici mezi auty, pomohou vám články ze seriálu Jak do města na tomto webu. Základní dovednosti jízdy v provozu najdete především v kapitolách:

Články seriálu se věnují všem tématům souvisejících s jízdou na kole po městě, od základních, jako je vybavení kola, parkování a zamykání, přes doporučení pro jízdu v dešti až po speciální kapitoly věnované jízdě po tramvajových kolejích nebo převážení dětí.

O projektu

Projekt vznikl ve spolupráci sdružení Oživení, Nadace Partnerství, portálu Prahou na kole a hlavního města Prahy.

Použité mapy jsou:

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Podpořit

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Nejnovější články

Montréal: Bikesharing (3)

26. 10. - Inspirace
jm_montreal_12Montréal, téměř dvoumilionová metropole rozkládající se na stejnojmenném ostrově. Také mnohdy považována za nejvyspělejší cyklistickou metropoli v severní Americe. Po představení tamního největšího specifika – systému navigace a..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru