Pražská DIY cyklodílna

Pozor změna: cyklodílny budou od 23.6 vždy VE STŘEDU a to na zcela novém místě přímo na náplavce!
(připravujeme podrobnosti).
cyklodilna2_150     truhlarska_prehazka150

Jezdíte často na kole a nechcete být s jeho servisem odkázáni na obchody a profesionální servisy? Přiučit se něco, abyste to příště zvládli sami? Nebo si v jen neformálním prostředí popovídat o kolech ve městě? Pak právě vám je určena svépomocná cyklistická dílna. Na jejím chodu se podílí lidé z kolektivu Milada, příznivci Auto*Matu a jejich přátelstvo.

Nejbližší termíny:
středa 23.6., Bike Azyl na náplavce

Kde a kdy

Cyklodílna probíhá v Truhlářské 11 (Praha 1 – u náměstí Republiky) každou druhou středu od 18:30 do 20:00. Vstup je volný, organizátoři a organizátorky uvítají příspěvky na občerstvení a nářadí.

Hlavním tématem 11.5. budou brzdy.Tak jako na předchozích cyklodílnách se ale i na této určitě dostane na další konkrétní problémy dorazivších kol.

Jak to funguje?

Každá cyklodílna má předem známé specifické téma (viz kalendář), na které ze začátku pohovoří přizvaná mechanička nebo mechanik — vše také hned ukáže v reálu na přítomných kolech. Výklad je odborný i zábavný současně, naučíte se lépe znát své kolo a tak předcházet technickým selháním. Po výkladu následuje praktická část, kdy buďto poprosíte o radu a opravu, nebo se do věci pod odborným dohledem pustíte sami. Vezměte si proto vlastní nářadí, bude se vám hodit.

Součástí cyklodílny je také veganské občerstvení a posezení: příspěvek (ať finanční nebo ve formě dovezeného talíře pochutin) je vítán.

Cyklodílna v budoucnu plánuje provádět repase starších jízdních kol a jejich levný prodej zájemcům o dopravní jízdu po městě. Pro ten účel sbírá starší díly na kolo všeho druhu. Pokud máte doma nějaké přebytečné součástky, můžete je vzít s sebou.

Hledáme mechaniky

Hledáme mechaniky a mechaničky pro znovu se rozjíždějící pražskou svépomocnou cyklodílnu. Pokud se rádi hrabete v kolech (byť i jen jako amatéři/amatérky) a rádi byste se o vaše zkušenosti rozdělili s méně pokročilými cyklisty a cyklistkami, neváhejte kontaktovat Jakuba ( jakub.smolik@nap.cz ).

Rozšíření záběru

V Berlíně či Amsterdamu jsou podobná nízkoprahová centra pro městské cyklisty poměrně běžná. V Praze je Truhlářská zatím jediným takovým místem a má velký potenciál pro rozvoj. Cyklodílna chce vyrůst do stabilnější podoby, nabízející kromě oprav také laciná repasovaná jízdní kola tak, jako například bruselská dílna a bazar Re-Cyclo.

Cyklodílna proto nyní sbírá nepotřebné součásti jízdních kol. Máte-li doma staré, ale použitelné kliky, kola, vidlice či jiné starší součásti, můžete je cyklodílně věnovat. O případném darování celého staršího, třeba nepojízdného, kola je třeba se domluvit na místě.

Odkazy

Článek Pražská DYI cyklodílna poprvé
Cyklodílna na Facebooku
Kolektiv Milada

Pozvánka: Cyklodílna potřetí
Pozvánka: Cyklodílna potvrté

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Nejnovější články

Se slabostí v nohách

Auckland_Kids-using-Nelson-StUrčitě se vám to už stalo. Šlapete si trasu, na které znáte každý dům, každý výmol, jedete zde po sté, víte přesně, kde podhodit, kde..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru