Pražská DIY cyklodílna

Pozor změna: cyklodílny budou od 23.6 vždy VE STŘEDU a to na zcela novém místě přímo na náplavce!
(připravujeme podrobnosti).
cyklodilna2_150     truhlarska_prehazka150

Jezdíte často na kole a nechcete být s jeho servisem odkázáni na obchody a profesionální servisy? Přiučit se něco, abyste to příště zvládli sami? Nebo si v jen neformálním prostředí popovídat o kolech ve městě? Pak právě vám je určena svépomocná cyklistická dílna. Na jejím chodu se podílí lidé z kolektivu Milada, příznivci Auto*Matu a jejich přátelstvo.

Nejbližší termíny:
středa 23.6., Bike Azyl na náplavce

Kde a kdy

Cyklodílna probíhá v Truhlářské 11 (Praha 1 – u náměstí Republiky) každou druhou středu od 18:30 do 20:00. Vstup je volný, organizátoři a organizátorky uvítají příspěvky na občerstvení a nářadí.

Hlavním tématem 11.5. budou brzdy.Tak jako na předchozích cyklodílnách se ale i na této určitě dostane na další konkrétní problémy dorazivších kol.

Jak to funguje?

Každá cyklodílna má předem známé specifické téma (viz kalendář), na které ze začátku pohovoří přizvaná mechanička nebo mechanik — vše také hned ukáže v reálu na přítomných kolech. Výklad je odborný i zábavný současně, naučíte se lépe znát své kolo a tak předcházet technickým selháním. Po výkladu následuje praktická část, kdy buďto poprosíte o radu a opravu, nebo se do věci pod odborným dohledem pustíte sami. Vezměte si proto vlastní nářadí, bude se vám hodit.

Součástí cyklodílny je také veganské občerstvení a posezení: příspěvek (ať finanční nebo ve formě dovezeného talíře pochutin) je vítán.

Cyklodílna v budoucnu plánuje provádět repase starších jízdních kol a jejich levný prodej zájemcům o dopravní jízdu po městě. Pro ten účel sbírá starší díly na kolo všeho druhu. Pokud máte doma nějaké přebytečné součástky, můžete je vzít s sebou.

Hledáme mechaniky

Hledáme mechaniky a mechaničky pro znovu se rozjíždějící pražskou svépomocnou cyklodílnu. Pokud se rádi hrabete v kolech (byť i jen jako amatéři/amatérky) a rádi byste se o vaše zkušenosti rozdělili s méně pokročilými cyklisty a cyklistkami, neváhejte kontaktovat Jakuba ( jakub.smolik@nap.cz ).

Rozšíření záběru

V Berlíně či Amsterdamu jsou podobná nízkoprahová centra pro městské cyklisty poměrně běžná. V Praze je Truhlářská zatím jediným takovým místem a má velký potenciál pro rozvoj. Cyklodílna chce vyrůst do stabilnější podoby, nabízející kromě oprav také laciná repasovaná jízdní kola tak, jako například bruselská dílna a bazar Re-Cyclo.

Cyklodílna proto nyní sbírá nepotřebné součásti jízdních kol. Máte-li doma staré, ale použitelné kliky, kola, vidlice či jiné starší součásti, můžete je cyklodílně věnovat. O případném darování celého staršího, třeba nepojízdného, kola je třeba se domluvit na místě.

Odkazy

Článek Pražská DYI cyklodílna poprvé
Cyklodílna na Facebooku
Kolektiv Milada

Pozvánka: Cyklodílna potřetí
Pozvánka: Cyklodílna potvrté

Podpořte nás

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Nejnovější články

Vzpomínky prarodičů

29. 04. - Inspirace
vk-senior-nijmegenKdyž dědovi bylo asi 14, za války jezdil na kole 30 km tam a 30 km zpátky k příbuzným na vesnici pro jídlo. Kolo měl..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru