Varování: Server mohl v posledních dnech obsahovat odkazy na počítačové viry

Hynek Hanke

Vážení čtenáři, 15. ledna večer jsme se dozvěděli, že server prahounakole.cz byl napaden virem, který do některých našich článků umisťoval skryté odkazy na podvodnou stránku g-s-t-a-t-s.cn (bez pomlček) obsahující další počítačové viry. Pokud byl náš web prohlížen nedostatečně zabezpečeným počítačem, zejména počítačem se starší verzí MS Windows (např. XP) a Internet Explorerem (např. starší verze 6), mohlo dojít k jeho nákaze, a to i přesto, že používáte aktualizovaný antivirový software. Server jsme odstavili, podvodné odkazy smazali a celý web přeinstalovali. Nyní tedy již žádné nebezpečí nepředstavuje a celý web až na pár drobností znovu funguje. Zbylé součásti budou zprovozněny do soboty. Čtenářům, kteří se domnívají, že se jich tato situace může týkat, radíme, aby prověřili svůj počítač kvalitním čerstvě aktualizovaným antivirovým software.

Pokud vám tímto vznikly nějaké potíže, velmi nás to mrzí. Podnikli jsme kroky k tomu, aby do budoucna byl takový útok na náš systém podstatně těžší. Žádný poskytovatel webových stránek jej však nedokáže plně vyloučit, stejně tak jako každý dům se dá vyloupit a každé kolo ukradnout. Nebudeme se vám zde omlouvat, neboť i my sami se cítíme v roli postižených. Je to podobné jako když si přes den bez vašeho vědomí někdo ve vašem domě zřídí mafiánské hnízdo a podniká z něj výpady. Viníkem přirozeně není vlastník domu, který měl dveře zamčené na dva zámky a ne na tři.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

  1. To vam nezavidim. Nas web tohle potkalo nedavno, kdyz si jeden nezodpovedny uzivatel ulozil heslo do pocitace a pak chytil virus, ktery heslo zneuzil k uprave stranek. V konecnem dusledku je to hlavne ztrata casu spravce a zabezpecit se to da tezko.

    Jinak diky za tyhle stranky, v posledni dobe je to muj nejoblibenejsi cyklo server.

Další z rubriky

Malý úklid v cyklomapě 7

Po delší době se trošku uklízelo v cyklomapě Prahou na kole. Částečně na základě odezvy..více

Dva roky Instagramu Prahou na kole :)

V červnu uběhly dva roky od založení instagramového účtu Prahou na kole. Ten v podstatě ihned..více

Pozvánka: Cyklistický mapathon :)

Tento příspěvek vychází netradičně v odpoledních hodinách, konkrétně v 17:30. Za týden v pondělí 15...více

Přidejte se do týmu PNK! :)

Naši dlouholetí příznivci jistě vědí: obsah cyklistického serveru Prahou na kole je zajišťován především nadšenými..více

Anketa o cyklostavbu roku 2016 3

Zvolte pražskou cyklistickou stavbu uplynulého roku 2016! Která stavba z Prahy a blízkého okolí vám..více

TOP10 článků roku 2016 :)

Rok 2016 je za námi. Publikovali jsme přes 130 článků, komentářů a příspěvků. Typicky nejčtenější..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru