Novinky v mapě: Leden

Zákres trasy Největší novinkou je zařazení asi 160 fotografií lokalit, především křižovatek v centru města a na vybraných páteřních trasách. V samotné mapě se mnoho nezměnilo. Věnoval jsem se spíš doplňování dalšího obsahu a odstraňování nedostatků v aplikaci. Aktualizací prošel zákres pražského úseku Greenway Praha–Vídeň. V úvodní mapě teď přímo vidíte aktuální stav uzavírek. A rozložení panelů v úvodu je výrazně přehlednější.

Fotografie na páteřních trasách

Fotografie jsme získali v prosinci po dohodě s občanským sdružením Oživení. Fotografie jsou určené pro tištěné mapy s doporučenými trasami a GPS itineráře a pro mapu jsou tak velmi vhodné. V rámci projektu bylo najeto a zdokumentováno kolem 70 km základních tras v širším centru města, z čehož vzniklo přes 300 fotografií. Z nich jsem vybral 160 a vložil do mapy. Počet v mapě umístěných fotografií se tak více než zdvojnásobil a zvlášť v centru je pokrytí fotografiemi značně uspokojivé:

Na většině fotografií najdete zákres značených a doporučených tras, takže si při plánovaní trasy můžete vybrat nejvhodnější průjezd už z domova a nemusíte křižovatku řešit až na místě. Mapa vám tak přináší opět o něco více grafických informací.

Album se všemi fotografiemi infrstruktuy najdete zde.

Někde se trasy na fotografiích zcela neshodují se zákresem v mapě, zde se chystám vedení tras pozměnit. Na fotkách už je naznačeno, kudy.

Úvodní stránka a layout

Už delší dobu mě hnětlo, že úvodní mapa celé Prahy neukazuje aktuální výluky, jako tomu bývalo na mapě magistrátní. Malá úprava zajistila, že konečně i tady na první pohled vidíte, ve které části města se zrovna na cyklostezkách nebo doporučených trasách děje něco obtěžujícího. Výpis výluk teď také začíná tou naposledy přidanou, takže nemusíte procházet celý seznam, abyste zjistili, zda se něco změnilo.

Podoba mapy tak, jak se otevře na adrese https://prahounakole.cz/mapa, byla dost neuspořádaná. Nový layout nabízí to nejdůležitější: Mírně zmenšenou přehledku celého města s ukázkou aktuálních uzavírek, jejich seznam a menu.

Nové trasy a úpravy v nich

Pro cyklisty byla oficiálně zobousměrněna ulice Dr. Zikmunda Wintra v Dejvicích mezi ulicemi V.P.Čkalova a Eliášovou [zpráva na cyklo.praha-město.cz] [mapa]. V mapě sice není na žádné trase, ale rozhodně je to nápomocná spojka, umožňující se pohodlněji dostat z Dejvic do centra města.

Několik změn v trasování se nakonec objevilo:

  • Smutné je přerušení A16 mezi Ruzyní a Hostivicemi. Dříve sjízdná asfaltová cesta je nyní přerušená čerstvě postavenou dálnicí.
  • Na základě podnětu jsem přidal stoupání z Podolí na Kavčí Hory ulicí Pod Klaudiánkou.
  • Upravil jsem okolí Palackého náměstí, zbavil jsem mapu zbytečných chodníků a upřesnil spojku z náměstí na náplavku přes park.
  • Díky podnětům Jana Ostrého jsem přidal několik venkovských tras na cestách a pěšinách mezi Kateřinkami, Křeslicemi, Pitkovicemi, Benicemi a Kolovraty, které se vyhýbají provozu a často i nepříjemným stoupáním.

 

Greenway Praha – Wien nově

Na podnět Nadace Partnerství jsem upřesnil a lépe zpracoval vedení Greenway Praha – Wien. Trasa je nyní vedená tak, jak bude vyznačena i v terénu. Pražský úsek je reprezentován novou informativní stránkou přístupnou z menu mapy. (mapa -> výstupy z mapy -> Greenway)

Vedení trasy Greenway jihem Prahy.

Souvislá mapa

Po dohodě s poskytovatelem mapového obsahu Shocart bohužel nebude nadále k dispozici souvislá mapa a atlas ke stažení. K výběru výřezu pro tisk v největších dvou měřítcích můžete nadále používat tiskové archy, kteroužto funkci se pokusím časem trochu vylepšit. Může vás ale těšit, že se schyluje k tisku a distribuci cyklistické mapy Prahy s naším obsahem.

 

Výhled na jaro

Koncem zimy počítám s dalším drobným, ,,předsezónními“ zlepšeními. Stále platí, že návrhy na nové trasy nebo opravy těch starých pokud možno začlením. Od listopadu jsem byl ale trošku zahlcený poštou, takže jestli jste mi poslali trasu a v mapě dosud není, prosím, připomeňte se mi.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

Další z rubriky

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Hospodaření Prahou na kole v roce 2018 1

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu..více

Cyklistický mapathon pro začátečníky 1

Další setkání nad cyklistickými mapami se blíží. Cyklistický mapathon je naplánován na 25. června v..více

Informační leták pro městské cyklisty a cyklistky 1

Po dvou a půl letech vydáváme aktualizovanou verzi našeho letáku pro nováčky v sedle. Leták..více

Novinky v mapě a další mapathon 14

Cyklistická mapa Prahou na kole letos oslaví 14. narozeniny. Historie mapy je již docela dlouhá,..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru