Zloděj ukradl nákladní kolo se spícími dětmi

foto www.christianiabikes.com,,Velmi překvapený musel být zloděj, který ukradl nákladní kolo před jedním obchodem v Kodani. Kdosi jej zaparkoval před obchodem a šel nakupovat. Když vyšel ven, bylo pryč. Zloděj na něj naskočil a odjel. Korba byla zakrytá stříškou. Teprve, když se zloděj podíval dovnitř, zjistil, že kromě kola odvezl také tři spící děti ve věku jednoho, čtyř a sedmi let.“ Příběh, který jsme přeložili z Copenhagenize, naznačuje, v jak jiném světě Dánové žijí.

5.1.2010

Zloděj ukradl nákladní kolo se třemi spícími dětmi

Velmi překvapený musel být zloděj, který ukradl nákladní kolo před jedním obchodem v Kodani. Kdosi jej zaparkoval kolo před obchodem a šel nakupovat. Když vyšel ven, bylo pryč.

Zloděj na něj naskočil a odjel. Korba byla zakrytá stříškou. Teprve, když se zloděj podíval dovnitř, zjistil, že kromě kola odvezl také tři spící děti ve věku jednoho, čtyř a sedmi let.

Takhle si to úplně nepředstavoval. Jakmile o tom byla informována policie, nasadila do pátrání všechny dostupné síly.

Když jsme se ženou viděli v televizi zprávu o ukradeném kole, první, co mě napadlo bylo, že zloděj na děti bezpochyby přijde a bezpečně je vrátí. A skutečně, jakmile to zjistil, schoval zloděj kolo v průjezdu a vyptal se sedmiletého dítěte, kde bydlí. Potom je doprovodil domů, předal sousedům a byl zatčen.

,,Zloděj dovedl děti do jejich domova v Ågade, jednal tedy po jejich nalezení vcelku zodpovědně,“ sdělil Mads Firlings z kodaňské policie. Dětem se nic nestalo.

Zloděj je nyní obviněn z krádeže kola, za kterou mu hrozí pokuta 1400 dánských korun (asi 5000 Kč).

Čas od času se tu stává, že zloděj ukradne automobil i s dítětem spícím v sedačce. Je pravidlem, že zloděj vždy nakonec udělá správnou věc.

Nechat děti spát v nákladním kole či v kočárku, zatímco rodiče nakupují nebo jdou do kavárny, je tady naprosto normální věc a je to něco, o čem zahraniční novináři v souvislosti s Kodaní vždycky mluví. Jsou šokovaní, že to tak děláme a že je tu tak bezpečno, že to dělat můžeme.

Ve školkách v Dánsku se po obědě spí venku. Má dcera Lulu-Sophia tak odpočívá každý den, i při teplotách pod nulou, dobře oblečená a zabalená do teplé přikrývky.

V roce 1997 byla v New Yorku zatčena dánská žena za to, že nechala stát kočárek s dítětem před kavárnou. Událost způsobila povyk na obou stranách oceánu. Zatímco newyorčané nemohli pochopit, jak mohla matka svému dítěti něco takového udělat, dánové nerozuměli tomu, v čem je problém a jak může město vůbec napadnout chtít odebrat matce její dítě.

Takže pánové, když kradete nákladní kola, vždycky se nejdřív podívejte dovnitř!

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Další soudní rozhodnutí ve prospěch cykloobousměrek v Karlíně 1

Obytné ulice pražské čtvrti Karlín na Praze 8 jsou od roku 2012 v režimu „zóny..více

Rekonstrukce křižovatky U Plynárny a Chodovská odstranila cyklistický „špunt“ 7

Na Bohdalci v Praze 10 došlo k rekonstrukci křižovatky ulic U Plynárny a Chodovská. Složitá..více

První pražské cyklodepo otevřeno. Má pokrýt třetinu všech zásilek v centru města. 17

18. 11. - redakce - Zprávy
Dnes bylo otevřeno první pražské cyklodepo a kurýři odtud začali zákazníkům rozvážet balíčky menších rozměrů..více

Nové cykloobousměrky na Šestce 8

Na Praze 6 byla v uplynulém roce realizována další řada cykloobousměrek, tedy jednosměrných ulic průjezdných..více

Zastupitelstvo hlavního města Prahy odmítlo časově neomezené buspruhy 15

Na čtvrtečním jednání zastupitelstva bylo dlouze debatováno opatření obecné povahy, kterým se rušilo časové omezení..více

Praha 10 bude mít cyklomagistrálu. Vznikne jako součást drážní promenády 13

Od roku 2018 probíhá výstavba nového železničního koridoru „Hostivař“, který napřímí koleje, zkrátí cestu a..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru