Prahou na kole hledá posily do týmu

Prahou na kole shání redaktory, přispěvatele a cyklistické znalce Prahy: Máte v hlavě nápad na úžasný článek o pražské cyklistické dopravě? Byli jste v zahraničí ve městě, kde se jezdí na kole od kolébky po hrob? Trápí vás konkrétní nešvar, máte skandální odhalení týkající se podmínek pro jízdu na kole v Praze? Znáte tajné zkratky, které nejsou na naší cyklomapě? V Praze se toho tolik děje – jen o tom napsat. Náš web je vám otevřený.

Koho potřebujeme?

Pro publikaci na našem webu přivítáme jak vaše jednorázové příspěvky, tak případné zájemce o soustavnější publikování. Nemusíte trpět grafomanií, stručnost je ctnost a pokud ve vašem textu přinesete kvalitní myšlenku nebo zajímavou informaci, redakční zpracování už je hračkou. A jestli se vám do psaní nechce, ale máte talent na jízdu po městě jako takovou, nezoufejte: Web Prahou na kole potřebuje talenty všeho druhu!

Čím konkrétně tedy můžete přispět?

1. Jednorázové články: Rádi zveřejníme reportáže, úvahy i fotoalba, pokud je doplníte stručným komentářem. Téma je jasné: Cyklistika ve městech, styl, infrastruktura, cyklistická kultura, vaše zkušenosti. Fotografie zvláštních nebo vtipných opatření pro cyklisty, vychytávky i podivnosti. Zkušenosti se zahraničními pobyty ve městě, kde jste celou dobu jezdili na kole — jako všichni.

2. Reportáže: Prahou na kole by rádo pokrývalo akce typu cyklojízd, festivalů, kulturních akcí spojených s jízdu na kole, úřední jednání cyklokomise, alleycaty. Stíháme snad desetinu toho, co se ve městě skutečně děje! Máte-li energii na to, napsat o akci, které jste se zúčastnili, o statní váš příspěvek ocení!

2. Praha: Praha je krásné město a není moc lepších způsobů ji poznávat a prožívat než ze sedla bicyklu. Vídáte po cestě do práce slona? Míjíte místo se zajímavou historií? Jezdíte na kole do divadla nebo stavujete se ráno v dobré kavárně? Napište nám!

3. Překlady kvalitních článků ze zahraničí: současná redakce je schopna sledovat světové dění jen v angličtině a španělštině, což je velmi málo. Uvítáme především informace z evropských zemí (Německo, Francie, Holandsko, Dánsko) a rádi publikujeme české překlady zajímavých článků v jakémkoliv jazyce. Můžeme vám pomoci s dojednáním autorských práv k textům.

4. Novinky a odkazy : Na serveru běží několik služeb vyžadujících ruční údržbu — především je to kalendář akcí a odkazy na zprávy z tisku (ale i několik dalších, méně viditelných). Pokud raději čtete než píšete a rádi držíte prst na tepu aktuální doby, můžete nám pomoci se sledováním, co se děje jinde. Práce s redakčním systémem není složitá.

5. Sledování uzavírek a drobné aktualizace cyklomapy: Znáte-li slušně Prahu, pomozte nám při údržbě cyklomapy. V Praze se stále někde něco mění. Je plná uzavírek, které omezují průjezd doporučenými i značenými cyklistickými trasami.

6. Příprava doporučených tras: PrahouNaKole poskytuje nováčkům cyklistům individuální konzultace, jak a kudy začít jezdit po městě na kole. Lidé typicky píšou, že se chtějí dopravit z místa A do místa B, ale nevědí kudy. Navíc mají specifické požadavky, někdo chce jezdit hlavně rychle, někdo hlavně bez provozu. Někdo vozí dítě ve vozíku. Se znalostmi o jízdě po Praze a mapou PrahouNaKole se jim snažíme navrhnout nejlepší trasu a přidat nějaké ty rady do začátku. To je samozřejmě poměrně časově náročné a uvítáme pomoc!

7. Projekt podle vašeho gusta: Máte dojem, že na PrahouNaKole něco zoufale chybí? Cokoliv: gerilové úpravy ulic, výroba samolepek, soustavné úvahy o tom, jako kolo přetváří podobu města. Máte odvahu, zkušenosti a zejména čas se do toho v rámci PrahouNaKole pustit? Napište nám.

Co Vám za to nabízí PrahouNaKole?

Nemáme bohužel v současnosti peníze na to, abychom vaše příspěvky honorovali, stejně jako za svou práci není většinou placena ani současná redakce. Vaší odměnou však může být vzrůstající počet cyklistů v ulicích Prahy a poděkování od lidí, kterým pomůžete. Při soustavnější aktivitě nabízíme bližší seznámení s děním v Praze — setkáte se s lidmi, kteří se kolem městské cyklistiky v Praze točí na všech úrovních a současně se městská cyklistika začne postupně točit kolem vás. Dostanete se do kontaktu s děním v pražských neziskovkách jako je Auto*Mat nebo Oživení, i s děním v úředních kruzích zabývajících se městskou cyklistikou. Občas se s námi zúčastníte i akcí přímo v ulicích.

Jak na to?

Napište na mail redakce@prahounakole.cz . Budeme se těšit na společnou práci na PrahouNaKole i na rozvoji městské cyklistiky.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. Nějak je prodleva i s publikováním již zaslaných podkladů….
  ale to je vedlejší, mohl bych pomoci se správou kalendáře akcí, hlavně na výstupu, nejsem totiž časově schopnej ještě ty akce sledovat.
  Takže pokud by byly vstupní data…..

 2. Albert: No právě, redakce je nekonsolidovaná, potřebujeme lidské zdroje :-)

  Kalendář akcí je easy, můžeme se domluvit po mailu.

 3. Docela bych byl pro, jen nevím, jestli bude odvaření z překladů z čínštiny nebo z latiny, staří Římané ani humanisti toho na kole moc nenajezdili a současná Čína není zrovna místem, kde by cyklistika nějak vzkvétala – leda dokumentovat, jak se z minulého „ráje“ dopravní cyklistiky stává plechové císařství smogu… Hehe.

  Ale jo, uvidíme, zda bude inspirace, trošku té lidovědné omáčky by neuškodilo.

Další z rubriky

Řešení podnětů Cyklisté sobě s Prahou 2 7

V březnu 2019 jsme se za Auto*Mat sešli s radním pro dopravu Prahy 2 Janem..více

Setkání Cyklisté sobě na Praze 11 7

V neděli 19. května proběhlo na Praze 11 neformální setkání zájemců o řešení cyklistické dopravy..více

Záhady signalizace u Mánesa 25

V listopadu loňského roku jsme stručně informovali o úpravě tlačítka na výjezdu z Novoměstské náplavky..více

Cyklisté sobě se probouzejí z volebního spánku 8

Stránky Cyklisté sobě fungují od roku 2013 jako shromáždiště námětů na zlepšení podmínek pro jízdu..více

Připomínky k územnímu plánu v oblasti cyklodopravy 1

Návrh nového územního plánu, takzvaného Metropolitního, prochází první fází připomínkování. Do čtvrtka 26. 7. je..více

Letní podněty Cyklisté sobě s reakcí 2

Od srpna do září jsem poslal na magistrát a městské části další várku podnětů Cyklisté..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru