Velká jarní cyklojízda, soutěž v ulicích Prahy i Kráska a bicykl

Hynek Hanke

Již za týden, ve čtvrtek 28.4., v 18:00, vyjede tradičně z náměstí Jiřího z Poděbrad Velká jarní cyklojízda, letos s tématem: Zaměstnanci, zaměstnankyně, šéfové, pojeďte do práce na kole! Těšíme se na zahrádkáře s hráběmi, bankéře v obleku nebo třeba malíře se štětci. Velkou cyklojízdou totiž začíná měsíc trvající soutěž Do práce na kole, která se bude odehrávat přímo v ulicích Prahy. Do soutěže staví tými již více jak šedesát firem, jen Česká národní banka postavila 7 týmů. Registrace jsou stále ještě otevřeny. A aby toho nebylo málo, zveme vás již v úterý 26. večer do Světozoru na promítání britsko-německého dokumentárního filmu Kráska a bicykl.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. „Těšíme se na zahrádkáře s hráběmi…“ to už si opravdu děláte srandu. Člověk s hráběmi na kole je pro ostatní na silnici stejně příjemný a bezpečná jako řidič s neoznačenou třímetrouvou tyčí čouhající z nedovřeného kufru.

 2. Pokud neumíte připevnit hrábě na kolo tak, aby nikam nepřesahovaly a nikoho neohrožovaly, doporučuji vám například návod k převážení věcí na kole v příručce Jak na to na tomto serveru. S automobilem a třímetrovou tyčí je to obdobné.

 3. H.H. Připevnit hrábě na kolo uměly tetky na kopanicích už v minulém století. Já ovšem nechápu, k čemu je dobré připevňovat hrábě na kolo při pražské cyklojízdě po městě? Má to nějaký hlubší smysl?

 4. Ano, má to samozřejmě hlubší smysl. Cyklojízdy jsou poloilegální prudičské akce při kterých jde o to porušit co nejvíc předpisů a naštvat překážením co největší množství lidí, rizikové chování je vítáno.
  Proto zvou jezdce s hráběmi – takové hrábě napříč na řidítkách zaberou mnohem víc místa a pomohou v nasírání ostatních lidí co se v provozu snaží chovat slušně a naivně totéž čekají od druhých. Zvlášť otrlí jedinci mohou vzít kosu.

  No dobře – tak ne, jenom hloupě žvaněj a zastírají takové drobnosti jako že tu akci zas až tak moc neohlásili …

 5. Hrábě napříč na řídítka, ten pan Viktor má ale nápady ;)

  Jinak cyklojízda je podle našich informací povolená. Ta podzimní měla dokonce i záštitu ministra dopravy, který se jí osobně zůčastnil. Vůči řidičům to není o nic víc omezující než třeba maraton či jiné pražské akce. A to hodně souvisí s tím, jakou důležitost člověk klade na neomezený pohyb automobilů a jakou na jiné městské funkce. Přeci jen zdržení řidičů cyklojízdou je na rozdíl od maratonu v rámci minut.

  Dále ale nemíním na podobné provokace odpovídat a radím ostatním čtenářům, aby to také nedělali. Diskuse pak budou mít větší kvalitu.

 6. VF: Tak to je dobrá zpráva, řidiči budou informování, zasahovat bude policie nikoliv špuntaři a komplikace budou co nejmenší. Tak už jen popřeji, aby se účastníci těmi hráběmi vzájemně nepotloukli. Šťasnou jízdu!
  HH:omlouvám se převelice, že jsem vaši výzvy k mlčení neuposlechla:-)) Snad jsem Vás tím nijak významně neurazila.

 7. Viktor: Ja vezl na kole zatim jen křovinořez, ale myslim že s normalni kosou je ještě menší problém než s hráběmi.

Další z rubriky

Řešení podnětů Cyklisté sobě s Prahou 2 7

V březnu 2019 jsme se za Auto*Mat sešli s radním pro dopravu Prahy 2 Janem..více

Setkání Cyklisté sobě na Praze 11 7

V neděli 19. května proběhlo na Praze 11 neformální setkání zájemců o řešení cyklistické dopravy..více

Záhady signalizace u Mánesa 25

V listopadu loňského roku jsme stručně informovali o úpravě tlačítka na výjezdu z Novoměstské náplavky..více

Cyklisté sobě se probouzejí z volebního spánku 8

Stránky Cyklisté sobě fungují od roku 2013 jako shromáždiště námětů na zlepšení podmínek pro jízdu..více

Připomínky k územnímu plánu v oblasti cyklodopravy 1

Návrh nového územního plánu, takzvaného Metropolitního, prochází první fází připomínkování. Do čtvrtka 26. 7. je..více

Letní podněty Cyklisté sobě s reakcí 2

Od srpna do září jsem poslal na magistrát a městské části další várku podnětů Cyklisté..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru