Poděkování Proznaku a TSK

Píše nám čtenář Tomáš Souček:

Pokud jste někdy jezdili s kočárkem na procházku, asi jste jako já doslova a do písmene narazili na překážky na chodníku. Nejhorší jsou sloupy veřejného osvětlení uprostřed chodníku. Další nešvar jsou dočasné dopravní značky. Ty aby nepřekážely autům se prostě dají na chodník a ty, pěšáku, máš smůlu. Stejný přístup mají úřady i k chodníkům používaným zároveň jako cyklostezka. Tak se stalo i na nájezdu na Barrandovský most – cyklostezka Greenway/A12. Značky „objížďka“ zabraly ve výšce obličeje zhruba třetinu už tak úzké stezky.

Když jsem na problém upozornil Magistrát a Proznak, stalo se nevídané: pan Brož z Proznaku zařídil obratem do několika hodin výměnu značek za jiné na delší trubce. I pan Malý z Magistrátu reagoval rychle a vstřícně. Potvrdil s Proznakem řešení. Považuji to za příkladné chování! Přikládám fotografii značek, které teď už nikoho neohrožují.

Za Prahou na kole dodáváme: Když narazíme na problém s dopravním značením, špatným stavem komunikace, obtížně odstranitelné střepy na cyklostezce nebo řešení průjezdu nebezpečné pro cyklisty, nebojme se pokusit to řešit. Věci jsou řešitelné.

Po loňských stížnostech na uzavření náplavky akcí Lodě na vodě (pravda, stěžovali si nejen projíždějící cyklisté, ale i ti, kteří s městem na dopravních záležitostech cyklistů přímo spolupracují) se letos konalo vyjednání objízdné trasy, byť nepohodlné a úzké.

TSK přímo provozuje webový formulář pro hlášení závad na komunikacích, na adrese http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/doprava/hlaseni-poruch. Prosté věci jdou jednoduše, složitější o něco hůř, ale každý úspěch se počítá.

A když je problém větší, poradí vám naše starší články:
Jak na město I: První pomoc městu a cyklistům
Jak na město II: Připravte se na tažení

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. Neměla Praha kdysi o něco lepší systém na hlášení závad? Tuším že to bylo postavené na Google mapách… Co se s ním stalo?

 2. Měla – projekt se jmenoval „Praha podle Vás“, hlášení závad pak bylo na adrese http://www.prahapodlevas.cz/opravy-on-line. V době, kdy projekt ještě fungoval, tak byla vyřízena (!= skutečně opravena) asi tak čtvrtina nahlášených problémů.

  Vzhledem k tomu, že šlo o Bémovu předvolební agitku, tak to s projektem taky dopadlo. Záhy po volbách se odmlčel a na stránce visela hláška o dočasném pozastaverní a přestavbě, nyní už nemá ani DNS záznam a internet se po něm slehl.

Další z rubriky

Florenc má nové přechody i cyklopruhy 8

02. 12. - Martin - Zprávy
Tento listopad došlo k rekonstrukci světelné křižovatky ulic Ke Štvanici a Křižíkova mezi autobusovým nádražím..více

Smíchov má přes kilometr nových cyklopruhů. Kdy přibudou další? 16

25. 11. - Martin - Zprávy
Praha 5 získala v listopadu 2019 nové ochranné pruhy pro cyklisty. Přibližně 1300 metrů jich..více

Cykloboxy na Praze 10 skončily 18

Příběh cykloboxů pro individuální uschování kol v desáté městské části se po dvou letech provozu..více

Státní vlajka na kole 4

U příležitosti blížícího se státního svátku přinášíme doplnění k naší standardní cyklistické etiketě na základě..více

Patočkova: ochranné cyklopruhy u střešovické vozovny 10

Na rozhraní ulic Patočkova a Milady Horákové u zastávek tramvají Vozovna Střešovice vznikly na konci..více

Cykloobousměrkový zázrak v Petrovicích 11

07. 10. - Martin - Inspirace
Na přelomu let 2016 a 2017 došlo v malé čtvrti na jihovýchodě Prahy k něčemu,..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • vlákno: Ochranné cyklopruhy na Mariánských hradbách

  V rámci pouhé opravy povrchu se podle fotek dosáhlo slušného výsledku. Ideální řešení je ale opravdu obousměrná cyklostezka, místa je…

 • újezďák: Skončeme závodění s auty

  Nevím jestli jsem rozuměl, ale rozhodně si nemyslím, že lidé " závodící na cyklostezkách" mají nastartované ze silnice od aut…

 • VencaM: Skončeme závodění s auty

  Zdravím vás z jiného světa. Popadl jsem svoji skládačku a vyrazil na advent do Vídně. S auty v provozu jsem…

webdesign by 2046
↑ nahoru