V dubnu začnou registrace pro kampaň Do práce na kole. Šlapejte taky!

Již třetí ročník kampaně Do práce na kole se bude konat v květnu, registrovat se ale můžete již od prvního dubna. Kampaň, kterou pořádá iniciativa Auto*Mat, bude prakticky celorepubliková: kromě Prahy se koná v dalších deseti městech. Auto*Mat takto chce nalákat obyvatele českých a moravských měst ke každodennímu používání bicyklu.

Informace o kampani najdete na webu www.dopracenakole.net

Stejně jako v předchozích letech budou do práce na kole jezdit soutěžní týmy zaměstnanců. Hodnotí se pravidelnost dojížďky. Každý týden pak budou vylosováni účastníci z týmů, které v uplynulém týdnu absolvovaly více než dvě třetiny svých cest do práce na kole. Ti pak získají některou z hodnotných cen. Za pravidelnou dojížďku na kole v průběhu soutěžního měsíce ale budou oceněny i celé firemní týmy.

Zaměstnavatelé mají i letos možnost utkat se o titul Cyklozaměstnavatel roku, jednotlivci zase mohou předvést svou tvořivost v kreativní soutěži. Loňská kategorie o nejlepší cykloopatření pro Prahu bude letos nahrazena Cykloabsurditou roku, což je soutěž o největší zdokumentovanou a trefně popsanou největší cyklistickou absurditu.

Každý účastník kampaně dostane tričko ze speciální edice Do práce na kole internetového obchodu Čoromoro. Základní registrační poplatek je 200 Kč, členové Klubu přátel Auto*Matu a zaměstnanci, kterým poplatek uhradí firma, budou mít účast zdarma.

Novinkou v nadcházejícím ročníku bude možnost jezdit „za sebe“ pro lidi, kteří nejsou zaměstnaní ve firmě. Soutěžit nově mohou i studenti. Novinkou je i speciální Facebooková aplikace pro účastníky soutěže.

Symbolickým zahájením kampaně Do práce na kole bude v Praze Velká jarní cyklojízda, která pojede v sobotu 20. 4. a to do prostoru národní kulturní památky Nákladového nádraží Žižkov. Soutěžní část kampaně probíhá od 1. do 31. května. Během ní bude pro účastníky připraveno několik kulturních akcí a dalších překvapení. Kampaň zakončí 6. června společenský večer s vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích.

Celorepubliková kampaň

Kromě Prahy se letos kampaň koná v dalších deseti městech: Brně, Hradci Králové, Jablonci nad Nisou, Jihlavě, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Ústí nad Labem a Uherském Hradišti. Města akci přímo pořádají v Pardubicích a Jihlavě, jinde přípravu kampaně zajišťují (převážně ve spolupráci s magistráty) místní neziskové organizace.

V Praze se kampaň koná pod záštitou primátora hlavního města Bohuslava Svobody. Letošními partnery kampaně Do práce na kole jsou TNT Express, Holandská ambasáda, Velvyslanectví USA a Nadace Vodafone. Mediálními partnery jsou TV Nova a radio City. Propagační videa vyrobila Družina v režii Jana Látala.

Prahou na kole kampaň podporuje

Technickou podporu kampani najdete v našich loňských návodech, které jsme napsali speciálně pro tuto kampaň a letos jsme je z velké části zaktualizovali. Pro mimopražské účastníky kampaně připravujeme také překvapení spojené s naší mapou.

Až se zaregistrujete na www.dopracenakole.net, můžete pro občerstvení svých dovedností směle pokračovat v našich návodech.

Šlapejte, soutěžte a vyhrajte!

 

Zúčastníte se kampaně Do práce na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. Tak to mě těší, že se zavede i ten nasebejedoucí cyklista :)
  Čili bude i jednotlivcová soutěž ?

  Nechci se moc prsit, ale kdysi jsem to navrhoval v komentářích a v dotazníku.

  Ostatně ono se lehce mohlo stát, třeba v rámci malého týmu, že někdo onemocněl a další byli vyřazeni služební cestou nebo jinou vyšší mocí a milý cyklista byl v rámci soutěže rázem vyřízen.

  No a co si přát na teď ?
  Aby už přestalo sněžit a mrznout, loni touhle dobou jsem měl už na cestě do práce najeto takových 1000 km a s projížďkama možná 2500 a letos mám , v rámci přesunů Prahou do práce trapnou 0 a mimopracovně najeto cca 900.

 2. Já se nezúčastním (mezi „budu jezdit do práce na kole“ a „zaplatím 200 Kč a budu jezdit do práce na kole“ vidím jediný rozdíl … ty dvě stovky), ale těším se na nové tváře na svých trasách.

 3. Rád by som podotkol, že predošlý text (od nadpisu až po koniec) úplne ignoruje kolobežkárov…:) Niečo som prehliadol? Je v tom úmysel? Nieje v tom úmysel?:)

 4. Luboš: Koloběžka je podle zákona chápána jako jízdní kolo :-) . Kdyby ale byli zmíněni jen koloběžkáři, mohli by se pak cítit uraženi jednokolkaři, lehokolisté, elektrokolaři, a vůbec všichni, kdo by se do té specifikace zase nevešli! ;-) Tyhle všechny dopravní prostředky se počítají – včetně té jednokolky ( http://www.youtube.com/watch?v=RF2A77GBW58 )

 5. a to znám lidi, kteří jezdí do práce na kolečkových lyžích :)

 6. V poriadku :) Ja som asi narážal hlavne na trochu nešťastne zvolené slovo „Šlapejte“ ktoré sa s kolobežkou veľmi nespája kým na väčšinu vyššie zmienených vecí ešte celkom sedí :)

 7. Navíc to ŠLAPE jasně dává šanci i těm lidem, kteří chodí do práce pěšky.
  Být chodec a nebýt připuštěn do soutěže tak to klidně ženu až do Bruselu :)

 8. Ať čtu jak čtu tak pro sólisty kategorie opět není :-(

 9. Jiří: Je, ale není vidět :-) Přihlásit se lze individuálně a pak akorát nejsou pro účastníka otevřené ty soutěže, kde se porovnávají týmy. V Praze konkrétně JSOU pro individuálního jezdce otevřené soutěže o ujeté kilometry, největší cyklodopravní absurditu a nejvtipnější hlášku na FB profilu.

Další z rubriky

Cykloboxy na Praze 10 skončily 18

Příběh cykloboxů pro individuální uschování kol v desáté městské části se po dvou letech provozu..více

Státní vlajka na kole 4

U příležitosti blížícího se státního svátku přinášíme doplnění k naší standardní cyklistické etiketě na základě..více

Patočkova: ochranné cyklopruhy u střešovické vozovny 10

Na rozhraní ulic Patočkova a Milady Horákové u zastávek tramvají Vozovna Střešovice vznikly na konci..více

Cykloobousměrkový zázrak v Petrovicích 11

07. 10. - Martin - Inspirace
Na přelomu let 2016 a 2017 došlo v malé čtvrti na jihovýchodě Prahy k něčemu,..více

Cyklomagistrála na Hlávkově mostě? Zatím jen apel na řidiče 31

Zhruba třicet lidí se ve čtvrtek 26. září účastnilo happeningu „Otevíračka cyklomagistrály“ pořádaného kolektivem Bike..více

Deset let s Šeříkovou ulicí 4

Od vzniku stránek Prahou na kole v roce 2008 jsme Šeříkovou ulici komentovali snad třicetkrát...více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru