DPNK 2013: šampióni, blogy, absurdity i slovo skoroprimátora

Šampióni s měsíčním nájezdem dva tisíce kilometrů, týmy, které ani jednou nevynechaly, sbírka cyklistických absurdit, ďábelský komentátor a neurčité sliby od skoroprimátora: takový byl středeční závěrečný večírek Do práce na kole.

Letos jezdily „do práce na kole“ čtyři tisíce zaměstnanců ze 776 firem. V průběhu kampaně se na kole v celkem jedenácti městech a jejich okolí ujelo přes 900 000 kilometrů.

Na závěrečném večírku byli vyhlášeni vítězové řady soutěžních kategorií, jak pražských, tak celorepublikových. Nejvíce kilometrů v pražské soutěži ujel Mi­lan Wein­fur­ter, celkem 2 165 km, z žen dojela nejdále Mar­ké­ta Koš­tej­nová (1 344 km). Stoprocentní pravidelnosti dosáhly dva týmy, dvojčlenní Brat­ři v tri­ku z Hudy sportu a pětičlenné Arm­stron­go­vo svě­do­mí z Ko­merč­ní ban­ky. To lze při deštivém květnu považovat za hrdinství, dvoutřetinové pravidelnosti ale dosáhlo 114 ze 484 zapojených týmů. Nejvíce pro své zaměstnance dojíždějící na kolech udělaly letos Zentiva, ČSOB a Česká spořitelna.

Kreativní i absurdní

Letošní soutěž v kreativní kategorii vedla ke vzniku dvou cykloblogů. Vítězství si odnesl tým Knihokol z Národní technické knihovny za vyvedený blog Knihokol. Rozhodně stojí za návštěvu a proto přejeme autorskému týmu ať jim blog dále vzkvétá! Na druhé místo dosáhl anglicky psaný blog Prestohirollers týmu Hi-Rollers. Třetí místo si odnesl tým Bakelitové pojivo z firmy Deltaplan za tématické video o šlapání.

Námi zvláště podporovanou soutěž o největší dopravní absurditu vyhrál lapidární koment podélné kanálové mříže, nazvaný „Cyklisti, šup do kanálu“ od Dušana Křížana. Fotografii jsme už prezentovali, ale za zopakování stojí:

Druhé a třetí místo si odnesly Překážková dráha na trati A1 v Podbabě od Ondřeje Zemana (1, 2, 3) a kličkování stejnojmenné trasy okolo křižovatky Újezd s cílem vyhnout se Šeříkové ulici od Aleše Jiráska (1, 2). Všechny soutěžní a několik nesoutěžních absurdit najdete zde.

V kategorii o nejvtipnější facebookový cover s důvodem, proč člověk šlape, se umístily slogany: „Šlapu nejdál, co to jde“ (Vojtěch Pohl), „Hodně píchám, ale pořád šlapu.“ (Pavel Šmerda) a „Šlapu autům na paty“ (Kateřina Kamrádková).Skoroprimátor na scéně

Na večírek přijel (na elektrokole) i náměstek primátora pověřený řízením města Tomáš Hudeček, který neváhal stručně vystoupit a odpovědět na několik zvídavých otázek. Podle Hudečka dostaly cyklostezky podél Vltavy velký zásah a opravy si vyžádají desítky milionů. Loňský vítěz v kategorii cyklozaměstnavatele, firma INSET, nabídla pak městu zdarma desetidenní provádění geotechnických průzkumů na poškozených cyklostezkách, aby se ty, které nejsou ohroženy propady půdy mohly uvést do provozu co nejdříve.

Hudeček dále prohlásil, že efektivita nového oddělení pro bezmotorovou dopravu bude záviset na kvalitách jejího vedoucího, a že se zprovozněním tunelu Blanka očekává zlepšení podmínek pro cyklisty v severozápadním sektoru centra.

Jak to vypadalo v jiných městech, se dozvíte zde.

Fotografie ze závěrečného večírku zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

  1. Nejveselejší moment večírku :
    Okamžik kdy se pan skoroprimátor rozhovořil o tunelu Blanka, jak pomůže, jak se díky Blance omezí/zůží a zlidští magistrála ….

    Ovšem do nastalého ticha zazněl bodrý hlas obsluhy jídelního stánku HamTam , ve smyslu “ jděte doprdele zase nějaká šikana na řidiče, já mám cyklisty ráda, ale potřebuju jezdit autem“ … většina cyklistů v okolí vybuchla smíchy.

    Inu hlas lidu, hlas boží :)

Další z rubriky

Patočkova: ochranné cyklopruhy u střešovické vozovny 6

Na rozhraní ulic Patočkova a Milady Horákové u zastávek tramvají Vozovna Střešovice vznikly na konci..více

Cyklomagistrála na Hlávkově mostě? Zatím jen apel na řidiče 31

Zhruba třicet lidí se ve čtvrtek 26. září účastnilo happeningu „Otevíračka cyklomagistrály“ pořádaného kolektivem Bike..více

Cyklostojany ve vozovce 1

Cyklostojany umisťované ve vozovce. V jiných městech a zemích běžná praxe, v Praze po dlouhou..více

Adam Scheinherr: Pokud cyklodopravě prostor nezačneme dávat, tak na kole jezdit nikdy nebudeme 70

Po celé jaro jsme vám přinášeli ankety o plánech jednotlivých městských částí v oblasti cyklistické..více

Co chystají městské části: Praha 19 (Kbely) 12

22. 07. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 7 3

17. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru