Do práce na kole 2014 – pojedete?

Od 17. března běží na stránce www.dopracenakole.net registrace týmů pro nadcházející, v pořadí již čtvrtý, ročník stejnojmenné soutěže – Do práce na kole. Cílem akce pořádané pražskou iniciativou Auto*Mat je snaha omezit zbytečné zahlcování měst automobily každodenní cestou do práce, ale i zlepšit kondici lidí a oživit ulice.

Soutěž bude probíhat během května a zúčastnit se jí můžete i vy, stačí sestavit tým (2 – 5 členů) v rámci vašeho pracovního koloktivu a zaregistrovat se na zmiňované stránce. Tento rok se předpokládá opět vyšší účast než v roce předešlém, soutěže se zúčastní 17 měst – oproti 11 městům z roku 2013.

Stejně jako v minulých letech vyhrají nejpilnější cyklisté zajímavé ceny. Soutěží se v mnoha kategoriích – v pravidelném dojíždění, kreativitě a v kategorii o největší cyklistickou absurditu. Oceněny budou také firmy, které své zaměstnance při dojíždění do práce na kole nejvíce podpoří. K tomu je zřízena kategorie cyklozaměstnavatel roku. Každý zaregistrovnaý účastník navíc získá tričko z biobavlny s originální grafikou kampaně.

Novinky v roce 2014

Změnou patrnou na první pohled je především přehlednější web celé kampaně, který prošel kompletním redesignem. Pro zjednodušení procesu registrace je také nově možno použít váš login z minulého roku. Pro pravidelné účastníky soutěže tak odpadá nutnost procházet procesem registrace zcela od začátku. Týmy si ale budete muset sestavit znovu.

Zvláštní cena Cyklisté sobě

Letošní soutěž zaměřená na přívětivost Prahy pro jízdu na kole bude provázána s platformou Cyklisté sobě. Ta je určena pro efektivní řešení míst problémových pro cyklisty. Hodnocenými příspěvky v soutěži tak budou právě podněty na řešení problémů, prezentované účastníky Do práce na kole v rámci platformy Cyklisté sobě. U těchto podnětů je také slušná šance, že i když neobdrží žádnou cenu, místní skupiny Cyklisté sobě se zasadí o jejich řešení.

Přijde-li vám nicméně tato soutěž příliš seriózní, stále budete moct vyfotit a poslat cyklistickou absurditu, podobně jako vloni.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Patočkova: ochranné cyklopruhy u střešovické vozovny 6

Na rozhraní ulic Patočkova a Milady Horákové u zastávek tramvají Vozovna Střešovice vznikly na konci..více

Cyklomagistrála na Hlávkově mostě? Zatím jen apel na řidiče 31

Zhruba třicet lidí se ve čtvrtek 26. září účastnilo happeningu „Otevíračka cyklomagistrály“ pořádaného kolektivem Bike..více

Cyklostojany ve vozovce 1

Cyklostojany umisťované ve vozovce. V jiných městech a zemích běžná praxe, v Praze po dlouhou..více

Adam Scheinherr: Pokud cyklodopravě prostor nezačneme dávat, tak na kole jezdit nikdy nebudeme 70

Po celé jaro jsme vám přinášeli ankety o plánech jednotlivých městských částí v oblasti cyklistické..více

Co chystají městské části: Praha 19 (Kbely) 12

22. 07. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 7 3

17. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru