Představujeme rozšířený tým Prahou na kole

Redakce Prahou na kole po delší době úspěšně rozšířila své řady o nové tváře. Díky tomu vám budeme moci nabídnout kvalitnější články, nové překlady toho nejzajímavějšího, co k městské cyklistice v zahraničí vychází, i větší soustředění na pražské záležitosti. Dlouhé období, kdy web vypadal téměř jako „one man show“ tímto končí. S novou krví přicházejí nové přístupy, více praktického obsahu a méně sofistikovaného mudrování.

Jak tedy vypadá náš redakční tým v polovině dubna 2014?

Petr Dlouhý

S Prahou na kole spolupracuje od roku 2011. Autor nové verze cyklomapy Prahou na kole nasazené v roce 2012, programátor. Specialista na OpenStreetMap, spoluautor navržené sítě doporučených tras. Dělá datovou žurnalistiku, píše analýzy. A někdy vystupuje jménem Prahou na kole v České televizi :-)

 

Michal Dub

Tým posílil v únoru 2014. Autor blogu Cycle4change o cestě Evropou a městské cyklistice. Propojuje nás s dalšími aktivními skupinami.

 

Vratislav Filler

Spoluzakladatel webu, i nadále vedoucí redaktor, zpracovává analýzy, témata z Prahy. Jako bývalý člen cyklokomise a aktivní člen iniciativy Auto*Mat zajišťuje kontakt s městem a neziskovým sektorem, včetně iniciativy Cyklisté sobě. Po Praze se pohybuje převážně na kole zhruba od roku 2003.

 

Kristýna Klodnerová

Tým posílila v únoru 2014. Studuje obor Elektronická kultura a sémiotika na UK. Píše překlady z angličtiny a zpracovává témata ze zahraničních zdrojů. Také pro nás fotografuje.

 

Václav Kříž

Do redakce Prahou na kole přišel v roce 2011 zrychlit rozvoj cyklodopravy v Praze. Píše hlavně o cyklistické infrastruktuře. Velký fotič, zatím nahrál 2000 fotek do cyklomapy (a zaškolil na vkládání fotek několik pomocníků). Je aktivní na webu Cyklisté sobě a komunikuje s úřady ohledně řešení pro cyklisty. Po zkušenostech s infrastrukturou v Nizozemsku je přesvědčen, že cyklodoprava v ČR má mnohem větší potenciál, než si většina lidí myslí — a to jak v Praze, kde bydlí, tak v Pardubicích, kde studuje dopravní fakultu.

 

Jiří Motýl

S Prahou na kole spolupracuje od roku 2013. Kromě jeho pražského bydliště ho zastihnete i v Brně, kde studuje psychologii na Fakultě sociálních studií MU. Po zpracování Varšavy, kde také občas přebývá, píše články na velmi různorodá témata. Na kole se dopravuje po Praze celoročně. Chůzi, auto i MHD používá v různých kombinacích neméně často.

 

Lenka Outratová

Tým posílila v únoru 2014. Městská a rekreační cyklistka, toho času na mateřské dovolené. V redakci nyní píše překlady z angličtiny a zpracovává téma cyklistické etikety.

 

Václav Řehák

V týmu Prahou na kole od roku 2011. Specialista na mapové aplikace, autor uživatelského rozhraní pro vyhledávání tras, nasazeného v lednu 2013 a vylepšeného na jaře 2014.

(Foto neposkytl z vrozené skromnosti :-) )

 

2046

Designér stávajícího layoutu webu a vyhledávače, specialista na redakční systém WordPress, vždy připravený řešit naše bláznivé požadavky na rozšíření redakčního systému.

 

Další spolupracovníci

S obsahem Prahou na kole a cyklomapy pomáhá řada dalších lidí. Je zde skupina dobrovolníků vkládajících fotografie do cyklomapy, spousta lidí nám posílá podněty na zlepšení mapy. Příležitostně publikujeme článek nebo překlad zaslaný do redakce čtenáři, stejně tak jsou čtenářské některé z nejlepších myšlenek, které jsme rozpracovali (třeba nápad na cyklistickou etiketu). Dále je zde řada lidí, kteří nás zásobují exkluzivními informaci. Vyjmenovat tak všechny, kdo nám se stránkami Prahou na kole pomáhají, je tak prakticky nemožné. Myslíme na ně ale a děkujeme jim!

Co vás na jaře čeká

Co tedy můžete na jaře a v létě letošního roku čekat? Zatím jsme rozjeli sérii inspirativních překladů (viz nedávný článek Strach z cyklistiky), ve kterých budeme pokračovat. Čerpat budeme z různých zdrojů včetně knihy City Cycling. Podrobněji se budeme věnovat i dalším pravidlům cyklistické etikety. S rozšířením redakčního týmu bychom se rádi soustředili nejen na to, po čem se v Praze jezdí, ale také na to, jak se jezdí po Praze vám, městským cyklistům.

Chcete se s námi vidět?

Neopakovatelnou příležitost setkat se s větší částí týmu Prahou na kole budete mít v sobotu 26. dubna na velké jarní cyklojízdě. Po skončení jízdy bude Prahou na kole k dispozici vám, městským cyklistům na stánku v sousedství Auto*Matu. Nabídneme vám možnost vylepšit vaši dojížďkovou trasu, poradíme na jakékoliv cyklistické téma. A samozřejmě, kdo z vás neprasí, bude mít možnost spolupodepsat se na místě pod pravidla cyklistické etikety.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Malý úklid v cyklomapě 7

Po delší době se trošku uklízelo v cyklomapě Prahou na kole. Částečně na základě odezvy..více

Dva roky Instagramu Prahou na kole :)

V červnu uběhly dva roky od založení instagramového účtu Prahou na kole. Ten v podstatě ihned..více

Pozvánka: Cyklistický mapathon :)

Tento příspěvek vychází netradičně v odpoledních hodinách, konkrétně v 17:30. Za týden v pondělí 15...více

Přidejte se do týmu PNK! :)

Naši dlouholetí příznivci jistě vědí: obsah cyklistického serveru Prahou na kole je zajišťován především nadšenými..více

Anketa o cyklostavbu roku 2016 3

Zvolte pražskou cyklistickou stavbu uplynulého roku 2016! Která stavba z Prahy a blízkého okolí vám..více

TOP10 článků roku 2016 :)

Rok 2016 je za námi. Publikovali jsme přes 130 článků, komentářů a příspěvků. Typicky nejčtenější..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru