Představujeme rozšířený tým Prahou na kole

Redakce Prahou na kole po delší době úspěšně rozšířila své řady o nové tváře. Díky tomu vám budeme moci nabídnout kvalitnější články, nové překlady toho nejzajímavějšího, co k městské cyklistice v zahraničí vychází, i větší soustředění na pražské záležitosti. Dlouhé období, kdy web vypadal téměř jako „one man show“ tímto končí. S novou krví přicházejí nové přístupy, více praktického obsahu a méně sofistikovaného mudrování.

Jak tedy vypadá náš redakční tým v polovině dubna 2014?

Petr Dlouhý

S Prahou na kole spolupracuje od roku 2011. Autor nové verze cyklomapy Prahou na kole nasazené v roce 2012, programátor. Specialista na OpenStreetMap, spoluautor navržené sítě doporučených tras. Dělá datovou žurnalistiku, píše analýzy. A někdy vystupuje jménem Prahou na kole v České televizi :-)

 

Michal Dub

Tým posílil v únoru 2014. Autor blogu Cycle4change o cestě Evropou a městské cyklistice. Propojuje nás s dalšími aktivními skupinami.

 

Vratislav Filler

Spoluzakladatel webu, i nadále vedoucí redaktor, zpracovává analýzy, témata z Prahy. Jako bývalý člen cyklokomise a aktivní člen iniciativy Auto*Mat zajišťuje kontakt s městem a neziskovým sektorem, včetně iniciativy Cyklisté sobě. Po Praze se pohybuje převážně na kole zhruba od roku 2003.

 

Kristýna Klodnerová

Tým posílila v únoru 2014. Studuje obor Elektronická kultura a sémiotika na UK. Píše překlady z angličtiny a zpracovává témata ze zahraničních zdrojů. Také pro nás fotografuje.

 

Václav Kříž

Do redakce Prahou na kole přišel v roce 2011 zrychlit rozvoj cyklodopravy v Praze. Píše hlavně o cyklistické infrastruktuře. Velký fotič, zatím nahrál 2000 fotek do cyklomapy (a zaškolil na vkládání fotek několik pomocníků). Je aktivní na webu Cyklisté sobě a komunikuje s úřady ohledně řešení pro cyklisty. Po zkušenostech s infrastrukturou v Nizozemsku je přesvědčen, že cyklodoprava v ČR má mnohem větší potenciál, než si většina lidí myslí — a to jak v Praze, kde bydlí, tak v Pardubicích, kde studuje dopravní fakultu.

 

Jiří Motýl

S Prahou na kole spolupracuje od roku 2013. Kromě jeho pražského bydliště ho zastihnete i v Brně, kde studuje psychologii na Fakultě sociálních studií MU. Po zpracování Varšavy, kde také občas přebývá, píše články na velmi různorodá témata. Na kole se dopravuje po Praze celoročně. Chůzi, auto i MHD používá v různých kombinacích neméně často.

 

Lenka Outratová

Tým posílila v únoru 2014. Městská a rekreační cyklistka, toho času na mateřské dovolené. V redakci nyní píše překlady z angličtiny a zpracovává téma cyklistické etikety.

 

Václav Řehák

V týmu Prahou na kole od roku 2011. Specialista na mapové aplikace, autor uživatelského rozhraní pro vyhledávání tras, nasazeného v lednu 2013 a vylepšeného na jaře 2014.

(Foto neposkytl z vrozené skromnosti :-) )

 

2046

Designér stávajícího layoutu webu a vyhledávače, specialista na redakční systém WordPress, vždy připravený řešit naše bláznivé požadavky na rozšíření redakčního systému.

 

Další spolupracovníci

S obsahem Prahou na kole a cyklomapy pomáhá řada dalších lidí. Je zde skupina dobrovolníků vkládajících fotografie do cyklomapy, spousta lidí nám posílá podněty na zlepšení mapy. Příležitostně publikujeme článek nebo překlad zaslaný do redakce čtenáři, stejně tak jsou čtenářské některé z nejlepších myšlenek, které jsme rozpracovali (třeba nápad na cyklistickou etiketu). Dále je zde řada lidí, kteří nás zásobují exkluzivními informaci. Vyjmenovat tak všechny, kdo nám se stránkami Prahou na kole pomáhají, je tak prakticky nemožné. Myslíme na ně ale a děkujeme jim!

Co vás na jaře čeká

Co tedy můžete na jaře a v létě letošního roku čekat? Zatím jsme rozjeli sérii inspirativních překladů (viz nedávný článek Strach z cyklistiky), ve kterých budeme pokračovat. Čerpat budeme z různých zdrojů včetně knihy City Cycling. Podrobněji se budeme věnovat i dalším pravidlům cyklistické etikety. S rozšířením redakčního týmu bychom se rádi soustředili nejen na to, po čem se v Praze jezdí, ale také na to, jak se jezdí po Praze vám, městským cyklistům.

Chcete se s námi vidět?

Neopakovatelnou příležitost setkat se s větší částí týmu Prahou na kole budete mít v sobotu 26. dubna na velké jarní cyklojízdě. Po skončení jízdy bude Prahou na kole k dispozici vám, městským cyklistům na stánku v sousedství Auto*Matu. Nabídneme vám možnost vylepšit vaši dojížďkovou trasu, poradíme na jakékoliv cyklistické téma. A samozřejmě, kdo z vás neprasí, bude mít možnost spolupodepsat se na místě pod pravidla cyklistické etikety.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Hospodaření Prahou na kole v roce 2018 1

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu..více

Cyklistický mapathon pro začátečníky 1

Další setkání nad cyklistickými mapami se blíží. Cyklistický mapathon je naplánován na 25. června v..více

Informační leták pro městské cyklisty a cyklistky 1

Po dvou a půl letech vydáváme aktualizovanou verzi našeho letáku pro nováčky v sedle. Leták..více

Novinky v mapě a další mapathon 14

Cyklistická mapa Prahou na kole letos oslaví 14. narozeniny. Historie mapy je již docela dlouhá,..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • LukášM: Co s cyklopruhy?

    Hýbe se tam s obrubníky a zadahuje i na cyklostezku/pás. Zdá se mi, že se tam rozšiřuje silnice, aby bylo…

  • Jan Herda: Freebike obsáhle hodnotí první sezónu v Praze.

    Alternativu bych právě viděl v tom, nemuset se přepravovat vůbec :-) Abych stál skoro pokaždé v uličce vlaku linky S1…

  • Pavel Mašek: Co s cyklopruhy?

    @článek - líbí se mi zvolený tón textu, tak by to mohlo vypadat. @LukášM -…

webdesign by 2046
↑ nahoru