Přijeďte na velkou jarní cyklojízdu!

V sobotu 26. 4. 2014 v 15:00 na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Namažte řetězy, dofoukněte pneumatiky, namasírujte svaly. Vyrážíme! Na Velkou jarní cyklojízdu v sobotu po Velikonocích, dne 26. 4. 2014. Startujeme z Náměstí Jiřího z Poděbrad a dojedeme až do cíle ve Stromovce.

Akce je určena pro všechny, kteří se chtějí projet překvapivě klidným centrem Prahy bez aut a přímo či nepřímo podpořit cyklistiku a společenské dění v Praze. Čím více nás pojede, tím hlasitěji dáme o sobě vědět! Trasa povede po magistrále a pražských nábřežích až na Mánesův most a pak do Stromovky, bude dlouhá přibližně 13 km. A nebojte, zas tak moc se nezpotíte, pojede se převážně z kopce.

Velká jarní cyklojízda má schválené zvláštní užívání komunikace a kromě lidí kontrolujících vjezd z postranních ulic, tzv. špuntařů, bude bezpečnost účastníků zajišťovat policejní doprovod a cyklohlídky Městské policie. Toto zvláštní užívání platí jen pro jízdu na kolech a podobných vehiklech, nikoliv pro brusle, skateboardy apod.

Cyklojízda není jen sportovním či kulturním zážitkem

Je ale také třeba si uvědomit, že cyklojízda není jen nevšední projížďkou pro celou rodinu. Kromě zajímavé společenské události jde zejména o oslavu svobodného pohybu po městě a o občanský protest proti tomu, jak nedostatečná pozornost je věnována poptávce po veřejném prostoru, který by takový pohyb umožňoval.

V rámci cyklojízdy chceme na sebe jako zástupce cyklistů v Praze upozornit, vezměte si tedy s sebou na cyklojízdu například kazeťák s vaší oblíbenou hudbou, nebo zaujměte ostatní vaším originálním kolem či převlekem, případně módními doplňky. Kreativita a originalita se víc než cení, meze jsou dány jen pravidly slušného chování a pravidly cyklojízd.

Pořadatelé cyklojízdy stále hledají pomocníky, hlavně pro tzv. „špuntování:“ tedy hlídání bočních ulic kolem projíždějící cyklojízdy, zajištění bezpečnosti účastníků a umožnění přecházení pro chodce či křížení pro tramvaje. Stále je potřeba zhruba 70 lidí. Zájemci se mohou hlásit na adrese iva.pohankova@auto-mat.cz .

Odměna na závěr

Po fyzické námaze nás čeká zasloužená odměna v podobně afterparty ve Stromovce v prostorách Tiskárny na vzduchu na okraji Stromovky blízko Výstaviště. Na místě najdete prezentaci Auto*Matu, Prahou na kole a Cyklisté sobě. Experti z Prahou na kole vám na místě pomohou s trasou, poradí ohledně triků pro jízdu po městě, nebo si s vámi popovídají o rozvoji městské cyklistiky. Na místě se také budete moci připojit k cyklistické etiketě.

K tanci a poslechu nám bude hrát skupina Hm, závěrem večera provede Dj Gadjo.cz z Radia 1.   Kromě hudby se můžete těšit na občerstvení tekuté i netekuté.

Pro příjezd

Dojeďte na sraz cyklojízdy pohodlně. Nejlepší způsob jak naplánovat cestu na místo srazu Velké jarní cyklojízdy, je použít aktualizovaný vyhledávač pražských cyklistických tras na informačním portálu Prahou na kole. (Nezapomeňte, že na cestu domů z cyklojízdy budete potřebovat světla.)

Půjčte si kolo, pokud nemáte vlastní. Například z veřejného systému reKola, ze spřátelené půjčovny OKOLO v Revoluční ulici, či Bajkazylu na náplavce. Kol mají všichni omezené množství, kdo dřív rezervuje, ten dřív jede… Své povozy si můžete také nechat prověřit, případně pořídit nové na řadě doporučených míst.

Pozvěte na Velkou jarní cyklojízdu vaše přátele a šiřte tuto informaci dále, například jako facebookovou událost Velká jarní cyklojízda 2014.

Na viděnou v sobotu v sedlech!

Více na www.cyklojizdy.cz.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Adam Scheinherr: Pokud cyklodopravě prostor nezačneme dávat, tak na kole jezdit nikdy nebudeme 70

Po celé jaro jsme vám přinášeli ankety o plánech jednotlivých městských částí v oblasti cyklistické..více

Co chystají městské části: Praha 19 (Kbely) 12

22. 07. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 7 3

17. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Přichází růžová sdílená elektrokola 7

13. 06. - Martin - Zprávy
Česká společnost pro sdílení jízdných kol Rekola představila 12. června 2019 dlouho očekávaná elektrokola. Ke klasickým..více

Co chystají městské části: Praha 4 43

06. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 2 12

03. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru