Se skládačkou Lamborghini Strada

Článek o výletování zaslala Andrea, děkujeme.


O víkendu jsme s Bernášem a jeho mladší kopií, Mennym, byli na výletě. Většinou se popovezeme pár desítek kilometrů autem do Křivoklátských lesů, odkud pak vyrážíme pěšky.

Toto je komerční sdělení. Prahou na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.

Dostat do malého auta šedesátikilového hafana není žádná sranda, a tak na kolo už z 99procent bohužel nezbývá místo. Tento víkend mi však byla zapůjčená skládačka Tonino Lamborghini STRADA od firmy Ebiking.cz. Hřích by byl ji neotestovat. Autem jsme se popovezli kousek na Kouty a odtamtud jsme vyrazili po lesních pěšinách na zříceninu hradu Jinčov. V paměti jsem měla, že cesta je rovná a poměrně krátká, avšak mýlila jsem se. Pěšina byla po několika propršených dnech pěkně bahnitá a nijak jsem nepočítala s kameny a kořeny. Jela jsem proto pomalu, abych se někde nevyklopila a nevyválela v bahně, navíc Bernáš není žádný maratonec, a rychlý tempo by stejně neocenil. Taky jsem si nebyla jista, co kolo vydrží. Přeci jenom, takovéto kolo je určeno spíš do města a ne na terény v lese.

Skládačka však tenhle lesní výlet překvapivě dobře zvládla. Na Jinčov jsem dojela, svoje bílý boty jsem si neušpinila a ještě to byl o něco jinačí zážitek, než má člověk z jízdy na horském kole.

Cestou zpět se mi už bahnem a po kořenech nechtělo. Vydala jsem se proto pro auto po silnici. Cestou mě míjelo několik aut a cyklistů na silničních kolech. Všichni se se zájmen otáčeli, co to jede za zvláštní kolo s dlouhými řidítky a vysokou sedlovkou. Z kopce jsem radši přibrzďovala, malá kola mohou být při velké rychlosti poměrně nestabilní a nechtěla jsem riskovat, že poletím přes řidítka. Do cíle jsem dojela zdárně, vyšlapala jsem i poměrně velký kopec, neboť skládačka je vybavena přehazovačkou. Pak nastala chvíle napětí, jestli se mi Stradu podaří složit. Na internetu běžně uvádějí, že skládání nezabere více jak 10 vteřin. Na poprvé mi skládání zabralo asi 20 sekund. Bingo! Ke složení stačí uvolnit tři páčky. Jedna páčka na sedlo, jedna na řidítka, jedna páčka uprostřed rámu a máme složeno. Pak už jej můžeme naložit vesele do auta, a tradá pryč.

Skládačka mě mile překvapila. Byla to pohodová jízda a člověk nepotřebuje dodávku či pick-up, aby kolo převezl.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

Jedno světlo nestačí! 24

Podzim se přiblížil a dny se začaly opět citelně zkracovat. Jako každý rok přinášíme krátký..více

První kilometry snáze s příručkou městského cyklisty 5

Teploty se již definitivně přehouply přes nulu, sdílená kola opět lemují zábradlí, cyklohashtagy na sociálních..více

Do města pohodlně a stylově na retro kolech inspirovaných Holandskem :)

Městská cyklistika má nespočet výhod nejen pro cyklisty samotné, ale i pro obyvatele a vedení..více

Kniha Městem na kole právě vychází 6

Kniha Městem na kole se právě nyní dostává na pulty knihkupců. Městem na kole nabízí..více

Auto*Mat řeší centrum 3/3 – střed města cyklistický a placatý 25

Formou tří článků postupně vyšel v uplynulých dnech text Vratislava Fillera, který představuje koncept Auto*Matu, jak narovnat..více

Auto*Mat řeší centrum 2/3 – co by šlo provést rychle :)

Formou tří článků postupně vychází v těchto dnech text Vratislava Fillera, který představuje koncept Auto*Matu, jak narovnat..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru