Z Řep do Hostivice a Červeného Újezda

Václav Kříž

Na západ od Prahy přibyla na začátku srpna cyklotrasa značená bočními ulicemi s vloženými úseky stezek. Jednalo se o akci Středočeského kraje, která má význam především pro Hostivici. V tomto článku se po trase projedeme. Na výlet ideální. Začneme u tramvajové konečné Řepy, kam se můžeme vyvézt tramvají. Pokračujeme rovně dál. Překřížíme Želanského ulici.

Před zchátralým areálem odbočíme doleva po asfaltové stezce. Následuje několik zatáček na asi čtyři roky staré stezce. Poté široký most přes Pražský okruh a hrbolatá asfaltka zužovaná větvemi. Na konci asfaltky navazuje nově zpevněná polní cesta z udusané hlíny.

Na konci stezky v Hostivici dělníci na začátku srpna dokončovali železniční zastávku Hostivice-Sadová. Její součástí je přístřešek s kvalitními stojany na kola. To kdyby bylo součástí každé zastávky!

Za zastávkou následuje rozcestí. Do centra Hostivice doprava.

A po krátké chvíli vjedeme do rezidenčních ulic sledovat žluté cedulky 201.

Po kličkování křížíme hlavní silnici a pokračujeme rovně.

Pokračujeme rovně ke stezce do lesa.

Do Červeného Újezda odbočit doleva na silnici.

Rovně. Křížíme hlavní silnici a železniční trať.

Dojedeme na stezku.

Do Červeného Újezda doprava dále po silnicích. Šest kilometrů stezek a ulic, které jsme právě projeli je první etapa značené trasy Praha-Řepy – Hostivice – Kyšice. První etapa se stavěla od února a měla být hotová v květnu. Znovu shrneme: na již existující stezku začínající ve Starých Řepích navazuje za Pražským okruhem stezka nová. Přes Hostivici vede bočními ulicemi po značené trase. Za železniční tratí navazuje nová stezka.

Připravuje se druhá etapa do Unhoště. Nová stezka bude postavena zřejmě během několika let. Před Červeným Újezdem povede po silnici a z Červeného Újezda do Unhoště částečně po zrušené nákladní Kladensko-nučické dráze.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další ze série: realizace

Komentáře - uzamčeny

 1. Docela by se šikla mapka, i pro ty, co už to tam párkát porůznu projížděli. Vypadá to jakž takž, potíž je ovšem spíš s ne zcela zanedbatelnými úseky vedenými po okreskách, které jsou bohužel dost frekventované (ach, ta suburbanizace); části z nich se dá takhle vyhnout k Hájku, ale potom tam, kde by bylo cyklo zapotřebí nejvíc, tj. dál do Ć. Oujezda a dál, už nic není.

  Ale mně se tam vcelku líbilo i tak. I když neříkám, že bych radši tu trasu nejel někde polňačkami.

  Které tam už moc nejsou.

 2. Já tam občas jezdím do rodné hroudy (právě do těch Kyšic) a tohle vypadá spíš rekreačně, nevypadá to úplně přímo a zdusněná hlína udělá za prvního deště příjemné bahno, ne? Barozdíl od těch okresek, kde to jde dobře rozjet – auta jsou tam pravda ale nepříjemné. Taky by mě zajímala mapka.

 3. Pro doplnění k mapce – v těchto dnech má dojít též k přeznačení cyklotras. 201 bude přeložena ze silnice mezi Hostivicí a Sobínem na cyklostezku, nyní v mapě X15. Úsek Hostivice-Sadová až trasa A15 dostane číslo A154.

 4. Pro doplnění je taky nutno říci, že za slunných neděl se tato stezka stává bez nadsázky korzem mezi Řepy a Hostivicem, kterou tu a tam „oživí“ nějaký vyhrabaný spajdrmen jízdou a 25 km/h. Ale samozřejmě proč ne, i to je hezké, že se lidi procházejí.

 5. Stezky mezi Hostivicemi a Řepami i Hostivicemi a Sobínem jsou docela pěkné, osobně se mi víc líbí mlat, než asfalt. Značení trasy č. 201 v Hostivici by ale chtělo zlepšit, chybí i na důležitých křižovatkách. Také byly vyasfaltovány polní cesty západně od nové žel. zast. Chýně. Tam je ale zákaz vjezdu mimo dopr. obsluhu, takže de iure tam nesmí ani cyklisté.

 6. Ahoj,
  moc nevím, jak cyklistesobe funguje, jestli to není moc pracné a jestli bych něco nezvoral.
  V Hostivici zcela konkrétně mi nedostatečné značení přišlo v úseku Kmochova-28. října-Fibichova.
  V Chýni se jedná o tyto dvě cesty: http://www.mapy.cz/s/dQz9
  Pokusím se napsat na chýňský OÚ, co oni na to.

 7. Zde má korespondence s Chýní:

  Vážení,
  oceňuji, že Vaše obec nedávno nechala vyasfaltovat dvě polní cesty mezi železniční zastávkou Chýně a silnicí Úhonice-Hájek.
  Měl bych však dotaz týkající se dopravního režimu na nich. Jsou zde osazeny dopravní značky zákaz vjezdu (B1) s tabukou „mimo dopravní obsluhy“. To znamená, že je zde zakáznán vjezd i cyklistům. Bylo opravdu úmyslem autora tohoto značení zakázat zde jízdu na kole? Osobně bych byl rád, kdyby zde jízda cyklistů byla umožněna, je to docela pěkné místo k vyjížďce na kole a jsem přesvědčen, že provoz cyklistů zde nemůže nikomu a ničemu vadit. Rád bych Vás poprosil, zda by bylo možné dopravní režim na těchto komunikacích znovu zvážit a zákaz vjezdu všech vozidel nahradit pouze zákazem vjezdu motorových vozidel (B11), opět s dodatkovou tabulkou „mimo dopr. obsluhy“.

  Se srdečným pozdravem

  —–

  Dobrý den, tyto trasy byly vybudovány a zpevněny v rámci pozemkových úprav a následně převedeny na obec. Tyto cesty byly zpevněny z důvodu jízdy zemědělské techniky a usnadnění tak přístupu na pole. Bohužel cesty nebyly budovány jako cyklostezky, či turistické trasy, proto je tam zákaz vjezdu všech vozidel. Co se týká úpravy dopravního značení, obec nezamýšlí úpravy dopravního značení, neboť cesta slouží a má sloužit pro zlepšení přístupu zemědělské techniky jak je uvedeno výše, nikoliv však pro cyklisty. Vjezd cyklistů je proto pouze na vlastní riziko. Doufám, že jsem Váš dotaz zodpověděla dostatečně a v případě jakýchkoliv dotazů mě prosím kontaktujte.

  S pozdravem a přáním pěkného dne
  Bc. Andrea Klenotová

  investiční referent

Další z rubriky

Cyklopruhy ve Vrbenského 5

Ulice Vrbenského na Praze 7 získala ke konci roku 2019 nové cyklopruhy. Z velké části..více

Florenc má nové přechody i cyklopruhy 8

02. 12. - Martin - Zprávy
Tento listopad došlo k rekonstrukci světelné křižovatky ulic Ke Štvanici a Křižíkova mezi autobusovým nádražím..více

Smíchov má přes kilometr nových cyklopruhů. Kdy přibudou další? 16

25. 11. - Martin - Zprávy
Praha 5 získala v listopadu 2019 nové ochranné pruhy pro cyklisty. Přibližně 1300 metrů jich..více

Cykloboxy na Praze 10 skončily 18

Příběh cykloboxů pro individuální uschování kol v desáté městské části se po dvou letech provozu..více

Patočkova: ochranné cyklopruhy u střešovické vozovny 10

Na rozhraní ulic Patočkova a Milady Horákové u zastávek tramvají Vozovna Střešovice vznikly na konci..více

Cyklomagistrála na Hlávkově mostě? Zatím jen apel na řidiče 31

Zhruba třicet lidí se ve čtvrtek 26. září účastnilo happeningu „Otevíračka cyklomagistrály“ pořádaného kolektivem Bike..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • LukášM: Cyklotrasy na odpis

  Nepřijemné jsou kostky na Staroměstské nálavce od Čechova mostu k Rudolfinu a následně je vždy, když tam jedu, zaparkované auto…

 • mirek: Cyklotrasy na odpis

  A23 u Botiče v Záběhlicích - opakovaně zahrazována a přerušována na řadě míst, např. v ulici Nad Meandry…

 • Zbyněk: Cyklotrasy na odpis

  VF: Dodám, že Vltavanů byla takto neprůjezdná půl roku. Dále se k náplavce dají zařadit i mnohé "víkendové" rovinaté…

webdesign by 2046
↑ nahoru