Moje oblíbená ulice

Zeptali jsme se lidí z týmu Prahou na kole a dalších, kterou ulici mají při jízdě na kole rádi, a proč. Věříme, že vám budou inspirací a třeba vám poradí, kudy se na svých cestách Prahou vydat.

Petr Štěpánek
(starosta Prahy 4)

Ulice Vltavanů. Jezdím tudy z Podolí na zahrádku v Komořanech. Vltavanů je širší než sousedící cyklostezka a krom pár lidí zajíždějících ke golfu nebo k jezu v Modřanech je bez aut. V noci je z velké části bez osvětlení a člověk si připadá jako za městem, které je přitom hned za náspem trati či tramvaje. Dá se tudy jet rychle a bezpečně.

Ulice Vltavanů na webu Mapy.cz

Jan Čižinský
(starosta Prahy 7)

Nejraději jezdím Kostelní ulicí v Praze 7 směrem dolů. Je to z kopce, cesta vede z Letné kolem zemědělského a technického muzea, dále okolo letenského kolotoče, pak kolem hřiště, školy, kostela sv. Klimenta a končí u radnice. :)

Kostelní ulice směrem dolů (Google Streetview)

Tomáš Cach
(architek a urbanista)

Cykloobousměrky Dušní + Bílkova. Když občas potřebuji z A1 do Pařížské, je to od náplavky nejpříjemnější a nejrychlejší zkratka. Krom toho, že jsem si to sám před lety vyprojektoval, si vždy vzpomenu hlavně na to nejpozitivnější, a sice kdo a jak to schválil :-)

Bílkova ulice v naší cyklomapě.

Bílkova ulice

Tomáš Prousek
(Zaměstnanec ROPID a člen cyklokomise)

Myslíkova – dříve zatraceně dlážděná ulice (vyhýbal jsem se jí), po rekonstrukci do asfaltu pohodlně průjezdná, ožily i chodníky a obchody.

Myslíkova ulice v naší cyklomapě

Myslíkova ulice

Lukáš Eršil
(Auto*mat, koordinátor projektu Do práce na kole)

Díky ježdění po Praze na kole jsem objevil několik míst, kolem kterých jsem často chodil ale pro svou cestu nikdy nepotřeboval. Jedním z nich je Kosárkovo nábřeží. Kontrast mezi čekáním na tramvaj v rušné ulici plné vysoké koncentraci smradu z aut a tichou cestou u řeky je velký…

Cykloobousměrka Kosárovo nábřeží v naší cyklomapě.

Jana Pírková
(členka výkonné rady Auto*matu)

Moje oblíbená ulice je Lužická, najdete jí na Praze 2 mezi rušnými ulicemi Francouzskou a Korunní. Bydlím ve Vršovicích a pro jízdu na kole do centra si vybírám méně rušné postranní ulice. Při cestě do centra jezdím Moravskou a při cestě z centra právě Lužickou, co se mi na Lužické ulici libí je, že stromy, myslím, že to jsou akáty, které ji lemují po obou strannách, vytváří takový přírodní tunel, na jaře je jasně zelený a na podzim žlutý.

Lužickou ulici najdete v naší mapě zde.

Vratislav Filler
(redaktor Do práce na kole a koordinátor watchdogových aktivit Auto*matu)

Moje oblíbená ulice je na starém Spořilově, kde projíždím jeden blok ulice Severní VI. Úsek má asi dva domy a používám ji, abych se vyhnul stoupání po dlažbě Roztylského náměstí. Ulička je tak úzká, že se zde nevyhnete ani s autem. To tam ale potkáte tak jednou za rok. Rozhodně méně často než místní, které jsem se naučil zdravit.

Uličku najdete zde (mapa Prahou na kole).

Jiří Motýl
(redaktor a editor Prahounakole.cz)

Rád jezdím po Patočkově mezi ulicí Na Hubálce a Střešovickou. Je to podle mě jedno z mála míst, kde jsou v Praze skutečně povedené cyklopruhy, které vedou i křižovatkou. Obzvlášť předjíždění ranních kolon, když jedu v létě po ranním plavání do práce, je tu naprostá pohoda. Žádné zdržení, žádný stres, prostě volná cesta.
Je to zde!

Václav Kříž
(Auto*Mat, redaktor Prahounakole.cz)

Španělská nad kolejištěm Hlavního nádraží. Po té, co do ní přijedete z kopečka od Riegrových sadů, připadáte si skoro jako byste setrvačností plachtili vzduchem, takový výhled se vám otevře.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další z rubriky

reTyre: Recenze zipových plášťů na zimu 8

21. 02. - Peter Halaj - Inspirace
Původním cílem bylo přinést již třetí článek na téma plášťů od čtenáře Vlákno, který se..více

Na kole s kamerou 24

Pokud jezdíte v provozu, určitě jste se setkali se situacemi, které zažívat prostě nechcete. Těsná..více

Auto*Mat: Sborník pro podporu cyklodopravy v Praze 8

Spolek Auto*Mat uspořádal v listopadu 2018 jednodenní seminář se zahraniční účastí Cyklisticka v kopcovitých městech (autor..více

Zvětšete boční odstup 18

Těsné předjíždění je v silnějším provozu tak běžné, že jej zkušený cyklista ani neregistruje. Současně..více

Do školy na kole 29

28. 11. - Do školy na kole - Inspirace
Medailonky studentů dojíždějících do školy na kole jsou publikovány ve spolupráci s projektem Do školy na..více

Vánoční dárky pro městské cyklisty, cyklistky i cyklističata 1

Máte doma zarytého městského cyklistu a přemýšlíte, čím mu udělat radost pod stromečkem? Jezdíte na..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru