Drobné aktualizace na webu

Webová stránka Prahounakole.cz není jen o pravidelných příspěvcích, i když ty zabírají podstatnou část redakční práce. Některé obzvláště důležité články byly postupem let přeneseny do podoby návodů a informačních stránek. K těm se lze dostat přes výše položené základní menu. Obzvláště sekce Jak na kole je v tomto ohledu informačně velmi hutná.

Ovšem za ta léta, kdy web bobtnal a návody přibývaly, toho začalo být trochu přespříliš. Došlo k paradoxní situaci, kdy se v návodech dovedl vyznat jen skutečně dlouholetý čtenář tohoto webu. Nový návštěvník byl vystaven skutečně nepřehledné struktuře.

Návody tu jsou ale především pro ně. Pro ty, kteří s kolem ve městě spíše začínají, pro ty, kteří na Prahounakole.cz zavítají poprvé. Rozhodli jsme se tedy pro alespoň drobná zjednodušení.

Již se začátkem jara jste mohli zaznamenat značný úbytek položek ve všech vrstvách hlavního menu. Dublující se odkazy jsme smazali, stejně tak na první pohled zmizelo mnoho spíše obsolentních položek. Píši na první pohled, jelikož je stále vše dohledatelné. K mnoha starším návodům se lze proklikat a chtiví pravidelní čtenáři tak o staré návody a rarity nepřišli. Poctivým začtením a klikáním na odkazy v článcích se lze dostat skutečně hluboko do historie.

pnk_menu

Nejvíce návodů najdete v sekci Jak na kole.


To je tedy ve zkratce změna menu, kterou jste patrně na první pohled ani nezaznamenali, a která, doufáme, zprostředkuje novým i pravidelným návštěvníkům ty nejdůležitější sekce naší stránky bez zbytečného hledání. Nebojte se začíst.

Zároveň si jsme ale vědomi, že stav stále není ideální. V budoucnu na tyto drobné aktualizace zajisté navážeme celkovým redesignem webu, dalším zpřehledněním. To je ale zatím ještě vzdálená budoucnost.

Nyní jsme se soustředili na jednodušší a důležitější úkony. Byla dokončena pravidelná aktualizace informací v hlavních návodech. Například na stránce o přepravě kola v MHD se tak konečně dočtete o podmínkách přepravy kola autobusu AE na letiště, narazíte zde na aktuální mapu vlakových linek, aj. Podobných drobností bylo během uplynulých týdnů napříč všemi hlavními návody změněno vícero. Doufáme, že vám návody a tipy budou dobře sloužit i v nadcházející letní sezóně.

To je tedy hotovo. My však nezahálíme, slibovaný redesign mapy – vylepšení její funkcionality na mobilních zařízeních je v postupné přípravě a k jejímu zprovoznění snad dojde co nejdříve. V následujících měsících je tak určitě na co se těšit:

002001

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

  1. Kam zmizela čísla u komentářů? Chápu, že číslování bylo kvůli některým později vloženým komentářům nestálé, ale zároveň to vytvářelo pěkné odrážky oddělující jednotlivé příspěvky od sebe. Teď mi to připadá poněkud nepřehledné.

Další z rubriky

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Hospodaření Prahou na kole v roce 2018 1

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu..více

Cyklistický mapathon pro začátečníky 1

Další setkání nad cyklistickými mapami se blíží. Cyklistický mapathon je naplánován na 25. června v..více

Informační leták pro městské cyklisty a cyklistky 1

Po dvou a půl letech vydáváme aktualizovanou verzi našeho letáku pro nováčky v sedle. Leták..více

Novinky v mapě a další mapathon 14

Cyklistická mapa Prahou na kole letos oslaví 14. narozeniny. Historie mapy je již docela dlouhá,..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru