Do práce na kole s Magistrátem

S koncem května dojezdili soutěžící poslední kilometry letošního ročníku soutěže Do práce na kole. Celkové shrnutí soutěže ještě v nadcházejících dnech přineseme, dnes se však pojďme podívat, jak se jezdilo v rámci soutěže zaměstnancům Magistrátu.

Na Magistrátu hl. m. Prahy sestavilo celkem šedesát zaměstnanců šestnáct soutěžních týmů, v rámci kterých jezdili během května Do práce na kole. Za měsíc společně ušlapali 11 248 kilometrů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2.

dpnk_mhmp_04

Zapojení se do celorepublikové kampaně Do práce na kole podpořil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek i ředitelka magistrátu JUDr. Martina Děvěrová. Osobně se kampaně zúčastnil náměstek primátorky pro územní rozvoj PhDr. Matěj Stropnický.

V rámci soutěže také došlo ke zlepšení zázemí pro zaměstnance. Byly rozšířeny možnosti parkování kol v obou hlavních budovách a byly zpřístupněny sprchy. Přesto se kapacitně jeví tyto možnosti jako nedostatečné a v budoucnu se plánuje další navýšení počtu stání a jejich zastřešení.

Cílem kampaně bylo najezdit více jak 66 % cest do práce na kole. To na Magistrátu zvládlo 39 osob a deset týmů. Dvanácti účastníkům se podařilo nevynechat jediný den a dosáhnout tak 100 %. Všichni, kteří zabojovali a dosáhli požadované hranice, dostali nerezovou láhev na kolo s logem Prahy i kampaně.

dpnk_mhmp_02

Na závěrečném setkání, které proběhlo 11. června, se sešla více jak polovina účastníků. Vyhlášení výsledků a předání cen byla jedna z částí tohoto večera, dále došlo samozřejmě i na vzájemné seznámení, sdílení zkušeností a diskuzi o problematických místech. V rámci soutěže byla hodnocena pravidelná dojížďka týmu a nejvýkonnější jezdci a jezdkyně, kteří najezdili nejvíce kilometrů. Navíc byla zařazena i kategorie kreativity hodnotící originální fotky soutěžních týmů.

dpnk_mhmp_03

A jaká může být podle účastníků motivace k cestám do práce na kole? Například vybíráme úsměv na tváři, probuzení, bloudění po sídlišti – několik dní za sebou ;), dobití baterek, dobrý pocit z toho udělat něco pro sebe, možnost potkat na Vltavě krásného ledňáčka, ranní krása Prahy, úbytek tukových buněk, příjemné probrání, radost, vyhnout se nudě v MHD nebo vypláchnout si po práci hlavu.

Za poskytnutí informací a fotografií z průběhu soutěže na Magistrátu hl. m. Prahy děkujeme Sylvě Švihelové, cyklokoordinátorce v rámci oddělení rozvoje dopravy.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

  1. Na magistrátu pracuje tolik mladých lidí ,nebo jenom mladí lidé jezdí na kole?

  2. „Za měsíc společně ušlapali 11 248 kilometrů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2.“

    Velmi mě těší, že na Magistrátu ušetřili 1.7 tuny CO2 a pevně doufám, že po skončení soutěže se dotyční nevrátili zpět k dojíždění svými auty.

  3. Ad Luděk: na Magistrát dojíždí autem jen velmi úzká skupinka, která velmi pravděpodobně se neprolíná s účastníky DPNK… Ostatně, parkovacích míst u obou hlavních budov magistrátu je výrazně méně, než třeba jen uklízeček.

Další z rubriky

Řešení podnětů Cyklisté sobě s Prahou 2 7

V březnu 2019 jsme se za Auto*Mat sešli s radním pro dopravu Prahy 2 Janem..více

Setkání Cyklisté sobě na Praze 11 7

V neděli 19. května proběhlo na Praze 11 neformální setkání zájemců o řešení cyklistické dopravy..více

Záhady signalizace u Mánesa 25

V listopadu loňského roku jsme stručně informovali o úpravě tlačítka na výjezdu z Novoměstské náplavky..více

Cyklisté sobě se probouzejí z volebního spánku 8

Stránky Cyklisté sobě fungují od roku 2013 jako shromáždiště námětů na zlepšení podmínek pro jízdu..více

Připomínky k územnímu plánu v oblasti cyklodopravy 1

Návrh nového územního plánu, takzvaného Metropolitního, prochází první fází připomínkování. Do čtvrtka 26. 7. je..více

Letní podněty Cyklisté sobě s reakcí 2

Od srpna do září jsem poslal na magistrát a městské části další várku podnětů Cyklisté..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru