Podněty Cyklisté sobě v mapě Prahou na kole

Stránky Cyklisté sobě slouží k řešení problémových míst pro jízdu na kole. Většinou je asi znáte, koneckonců podněty i výstupy z jejich blogu sdílíme na naší titulní stránce. Dlouho jsme chtěli propojit naší mapu návrhů na cykloopatření s mapou Cyklisté sobě. Nyní se nám to konečně povedlo.

mapa_podnet_cs_screenshot

Mapu si zapnete buď nastavením vrstev nebo přímým odkazem.

V naší mapě si můžete zobrazit vybrané místo a následně ihned přejít na stránku podnětu (odkaz je v dolní části popisu).

Vlastnosti integrované mapy Cyklisté sobě:

 • Zpřístupňuje podněty Cyklisté sobě uživatelům mapy Prahou na kole.
 • Nabízí současně všechny podněty Cyklisté sobě, starší podněty Prahou na kole i většinu oficiálních návrhů na změny (zadávací karty). to je užitečné i pro práci s podněty na Cyklisté sobě, je tak často vidět starší historie jednání o daných místech, zejména není třeba obtížně dohledávat zadávací karty.
 • Mapa je komfortnější než ta, která je přímo na webu Cyklisté sobě (ukázka zde). Nabízí větší výřez a po kliknutí na podnět okamžitě jeho popis i s případnou doprovodnou fotografií.
 • Přechod na podnět Cyklisté sobě přímo z mapy Prahou na kole.
 • Podněty Cyklisté sobě mají jednoznačná URL i v mapě Prahou na kole (příklad), můžete je tedy sdílet například přes Facebook.

A jaké druhy podnětů můžete v naší cyklomapě nyní najít?

Podnět Cyklisté sobě (bodový). Liniové a plošné podněty jsou zobrazeny zelenou čárou nebo plochou. V budoucnu by mělo být barevně rozlišeno, jsou-li podněty již v řešení nebo vyřešené.

Zadávací karty: Místa, kterými se již město na magistrátní úrovni zabývalo a existuje k nim nějaké zadání na úpravu. To může váš podnět podpořit, a naopak svým podnětem můžete podpořit podnět, který někde zamrznul…

Podněty od Auto*Matu a ze soutěží Do práce na kole. Podněty od redakce Prahou na kole. Podněty byly zpravidla předány městským isntitucím a dá se u nich případně dopátrat původní zdroj.

Podněty na zřízení cykloobousměrky, odstranění nerovností, na stojan.

Podnět z webu Cyklisté sobě převedený ručně do databáze v mapě Prahou na kole. Tyto podněty se zpravidla duplikují s podněty Cyklisté sobě. (budou možná odstraněny).

Vyřešený podnět (z cyklomapy Prahou na kole).

Gerila: Problémové místo, které bylo upraveno svépomocí.

Integrace podnětů Cyklisté sobě do mapy Prahou na kole byla možná díky podpoře Hlavního města Prahy v rámci projektu „Cyklisté Praze.“

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Komentáře - uzamčeny

 1. Mimochodem, z práce s mapou na cyklisté sobě mi přijde, že vyřešené podněty by měly být defaultně skryté, o tom neuvažujete? Pokud to tak je, tak mi přijde, že to tak není:-).

 2. Tomáš: Plánujeme již delší dobu přidat možnost zachytit stav podnětu a celkové zpřehlednění těch stránek. Jenže na to nezbývá čas mezi spoustou další práce, obzvlášť když nemáme nikoho, kdo by byl zběhlý v Ruby on Rails.
  Dokonce jsou na tuto práci k dispozici nějaké peníze, takže jestli znáte nějakého schopného rubistu, kterého by zároveň bavilo na něčem takovém pracovat, tak by to bylo skvělé a moc nám to pomohlo.

  Vyfiltrovat ty podněty z mapy podle tagu by možná jako krátkodobé řešení stačilo. Podívám se časem na to.

 3. Bohužel neznám a sám taktéž vůbec neumím, ale je dobré, že o tom víte.

 4. (a taky by bylo super, kdyby cykliste sobe neposilalo mail o zmenach, co clovek ucini sam, kdyz uz jsme u tematu)

 5. Tak se mi podařilo obarvit podněty zobrazené na mapě Prahou na kole podle toho jestli mají tag „vyresene“ (možná je potřeba obnovit stránku 2x po sobě s časovým rozestupem).

  Není to dokonalé, a ještě by to chtělo něco udělat na vlastní stránce. Ale už takhle to dělá mnohem lepší přehled o všech podnětech.

Další z rubriky

Cyklistická novela jde do finále. Její iniciátor vyzývá k akci :)

Tento červen jsme psali o plánované změně zákonů ve prospěch cyklistů. Návrh cyklonovely prošel 20...více

Co si myslíte o našem webu? 7

Přes 150 respondentů bylo na začátku roku 2020 součástí našeho průzkumu, jehož cílem bylo zjistit..více

Mapu neustále aktualizujeme: v regionech 6

V minulém článku jsem Vám představil, jak pravidelně aktualizujeme mapu na území Prahy. Poukázal jsem..více

Mapu neustále aktualizujeme: Praha 8

K našemu online magazínu o městské cyklistice patří také mapa. V ní můžete vyhledat trasu..více

Změna zákonů ve prospěch cyklistů? 17

Od 17. června se na stránkách sněmovny objevil návrh cyklistické novely silničního zákona (zákona o..více

Příjemné svátky a šťastný nový rok 2020 3

Redakce online magazínu Prahou na kole přeje všem svým čtenářům, přispěvatelům, diskutujícím i příznivcům co..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru