Jezděme v pohodě!

Doprava v Praze sice není žádným rušným Londýnem, přesto se ale občas nepříjemné momenty vyskytnou. Ráno začnete v pohodě před domem, ale pak vás nějaká nepříjemná situace vystresuje. Ať už je to kolo, co se vyhrnulo ze zatáčky v protisměru, nějaké těsné předjetí od dodávky, nebo skupinka lidí, co ani po zazvonění nebyla ochotná se uskromnit na jednu stranu stezky. A občas to ani nemusí mít žádnou souvislost s dalšími lidmi, takové pětiminutové čekání na semaforu, který cyklisty neregistruje, také na náladě nepřidá.

Prahou na kole v pohodě.

Ať tak, nebo tak, je fajn nekazit den ostatním a tyto špatné zážitky na ně nepřenášet. I když to může být občas dost těžké! Jednou z cest, jak toho docílit, může být snaha řídit se pravidly námi publikované Cyklistické etikety. Ta byla vytvořena právě se záměrem, aby byla jízda na kole pro cyklisty i jejich okolí co nejpříjemnější.

Něco vám zkazí den? Jasně, být rychle v práci a dát si v klidu kafe může být pro některé tím nejlepším odreagováním, ale lze si zlepšit náladu už i cestou. Ostatně samotná jízda na kole je často příjemný relax. Ale také můžete třeba pustit někoho na přechodu, kdo to vůbec nečeká, nebo pustit auto, co se zrovna snaží vyjet z parkovacího místa. Úsměv a poděkování vám pak často zlepší den. Ostatně jste na kole, tak si s přecházejícím chodcem můžete snadno vyměnit několik příjemných slov a pohledů. Jde to rozhodně snáz než zpoza volantu

Souzníte se zněním Cyklistické etikety? Podepište symbolický závazek, že ji hodláte dodržovat, a propagujte ji mezi svými známými, kteří také jezdí na kole. Více najdete zde: Prahounakole.cz/etiketa

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. dávám 100 bodů a snad dodám jen to, že “ ztratit “ pár vteřin času děkovným mávnutím, puštěním ostatních účastníků provozu, uvolněním cesty autobusu MHD ve stoupacím pruhu který zrcátkem „zametá trávu“ či neprojetím červené na semaforu se vám bohatě vrátí nejenom dobrým pocitem, ale i tím, že pomůžete městské cyklistice jako takové.
    Městské cyklistice lidí, kteří „konkurenceschopnost cyklodopravy“ nepoměřují desetinami vteřin ale tím, že jezdí pro radost.

  2. Hlavně chovat se asertivně a předvídavě, cyklista je na rušné silnici hůře vidět i ve výrazných barvách a i tak se mu v uspěchaném městě hůře vyhýbá.
    Při cestě do Prahy je jízda docela dobrá, ale dále raději volím metro jak z důvodu úspory času, tak i kvůli nepříjemným situacím (chodci ignorující okolí – pořád čumí do mobilu i když přechází kde a kdy nemaj -, uspěchaní řidiči), nebo katastrofální koncepci průjezdného města pro cyklisty.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Podněty Cyklisté sobě pro městské části Praha 4 – 6 17

Databáze Cyklisté sobě obsahuje na území Prahy téměř tisíc podnětů na zlepšení podmínek pro jízdu..více

Předání podnětů z „Cyklisté sobě“ městským částem Praha 1–3 3

Stránky Cyklisté sobě se za tři roky své existence staly solidní databází cyklistických problémů. Fungují..více

Karlín: jak šel čas? :)

25. září jsme narychlo informovali o připravovaném rušení karlínské cykloobousměrné zóny. Zprávy tehdy byly důvěryhodné,..více

Podbaba: vzorový problém s chodníkem 19

Chodník. Máloco dokáže vyvolat takové kontroverze a debaty. Nejezděte po něm. Tečka. Konec článku. Přečtěte..více

European Cycling Challenge 2016 končí 11

S první červnovým dnem končí i dvě cyklodopravní soutěže, které probíhaly po celý květen. Jednak..více

Snídaně pro cyklisty s Do práce na kole 5

Již čtvrtým dnem se soutěží v rámci kampaně Do práce na kole. Jednou z doprovodných..více
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru