Výluka na cyklostezce v Amsterdamu

Václav Kříž

Několik záběrů z běžných výluk na stezkách v Amsterdamu.

Cyklostezka je uzavřena. Je třeba napřímit její příliš prudký oblouk.

Je vytvořena náhradní cesta z mobilních panelů.

Dělníci postavili tento provizorní sjezd z cihel a dlaždic. Dlaždice na místě už byly, jen pod ně dělníci dosypali trochu písku, aby byly dlaždice správně vysoko.

A drobné omezení na cyklostezce na jiném místě.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. Prostě není žádný rozdíl mezi objížďkou pro auta a pro kola.

  U nás vlastně není taky žádný rozdíl, objížďky pro auta jsou většinově naprosto stejně zoufalé jako pro kola, od značení po povrchy… viděl jsem kdysi v Holandsku přeložku silnice , dokonalost sama :)

  Zrovna teď jezdím přes uzavřenou silnici ( pro mě) páteřní cyklotrasy A223 v ulici Na líše, totálně uzavřeno,přes celou šíři ulice, malá lávka na chodníku) značení objížďky pro kola nebo auta ? Zapomeňte na to prostě nikde nic …..

 2. újezďák: Dovolili bych si nesouhlasit s tvrzením, že jsou u nás pro auta uzavírky značeny špatně. Vylepšit by se to samozřejmě mohlo, to lze vždy. Ale uzavírka i té sebenepatrnější uličky je obvykle (ne vždy) doprovázena značením s předstihem, časovým i prostorovým. Kdyby to takhle bylo na cyklostezkách, stačilo by mi to.

 3. vzhledem k tomu, že objížděk je teď mrak a v několika jsem byl v naší krásně vlasti lapen během těchto prázdnin, klidně zopakuji tvrzení, že není zásadní rozdíl v přístupu k označení objížďek u nás ani v Holandsku, tam prostě značí oboje dobře a u nás na prd….

  A mnou uvedený příklad Na líše je typický, až když člověk přijede na místo (ve čtvrti totálně zjednosměrněné ) do této ulice, tak narazí na značku přenosnou značku slepá a tím to končí…. z obou stran stejné, jel jsem tam tenhle týden 3x ráno a 2x odpoledne na kole a předtím jsem tam v úterý byl lapen v autě, vezen z práce kolegou na služební jednání a moje“ parádní zkratka“ se rychle změnila v vyhmatávání cesty jednosměrkami tak, aby nás to nehodilo zpátky…. nikde ani jedna značka objížďky nebo varování, že za rohem číhá změna průjezdnosti….

 4. Vídám teď nebo v minulosti si pamatuji, že uzavírky fakt pidi ulic Nad Octárnou, Za Lány a Na Rozdílu či Budyňské mají či měly upozornění všude kolem, na Patočkově, Kamýcké, Starodejvické apod.
  Záleží na každé jednotlivé akci.
  Ale na cyklostezkách, v současnosti Nad Štolou a Hlávkův most-sever, není nic, ani náznak toho, jak by se mělo uzavřené místo správně objet. Největší pastí bývají pravidelné revize Trojské lávky, ty už jsem letos aspoň ze strany Stromovky viděl avizované (ale u Trojského mostu na A2 ne).

 5. Mně u uzavírek [pro auta, mimo Prahu] strašně vadí, že z té značky není poznat, jestli je to pro kola průjezdné. Potkal jsem takových uzavírek už asi 15 a vyplatilo se mi ignorovat je a nezajíždět si, protože to vždycky bylo něco jako „opravuje se kus silnice tak, že auto neprojede, ale pro kolo v pohodě“. Přitom by stačilo dát do roku té značky ikonku.

 6. Jenda , takhle jsem se jednou na kole pěkně spálil, prostě tam nebyl most :)

  Ještě k celé te diskusi, dopravní značení ve smyslu směrové ať už pevné tak i přenosné prostě u nás není tak dobré jako v Holandsku, na druhou stranu pocitově mám dojem, že u nás těch značek všeho druhu je mnohem víc než tam ….

 7. Avizované absence mostu už jsem taky potkal. Jednou to bylo v Berouně, kde sundavali povrch silnice, ale chodník normálně fungoval (mimochodem opět jsem se tam nechal napálit a jel jsem po žlutých cedulkách a stezka vypadala takhle… takže jsem se zase utvrdil v tom, že žluté cedulky ignorovat) a jednou chyběl most v Pekle, ale okolo normálně vede cesta

Další z rubriky

Evropský týden mobility v Praze 17

Jako každý rok i letos čeká Prahu v druhé polovině září Evropský týden mobility (ETM)...více

Lucemburk podruhé – Praha budoucnosti? 3

V minulém článku o cyklistické infrastruktuře v Lucemburku jsem představil dvě nejchytlavější infrastrukturní stavby: lávku..více

Co nového v Lucemburku? 10

Lucemburk je město spojené s Prahou nejen historickými kořeny (slepý král Jan Lucemburský bývá také..více

Duo cyklodílen na Štvanici :)

Na pražském ostrově Štvanice v objektu klubu Fuchs 2 se zabydlely dvě cyklodílny. Jednak projekt..více

Pozor! Žena na kole! 5

19. 08. - Markéta Fillerová - Inspirace
Přenesme se nyní v duchu do Anglie ve viktoriánské době. Cyklistika teprve začínala a pomalu..více

Nákladní cyklistika na For Bikes 2019 27

Jarní veletrh For Bikes se nesl v náladě postupující nadvlády elektrokol, která v podstatě válcovala..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru