Prahou na kole přeje příjemné svátky bez kolon

Prahou na kole děkuje svým čtenářům za přízeň v končícím roce a přejeme příjemné prožití vánočních svátků.

V Praze a především kolem obchodních center se v předvánočním čase tvořily kolony, městská hromadná doprava byla přeplněná, sčítače na cyklostezkách ale naopak předpovídají volnou cestu bez kolon. Doporučujeme tak pro poslední nákupy zkusit zajet na kole.


Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Hezké vánoční svátky všem cyklistům městským, venkovským, jak těm obyčejně dopravním, tak i těm co to berou jako poselství. Přeji všem odolné pláště i duše, které nikdy neujdou, řetězy co se neprotáhnou brzdy, které neselžou. Ať se dopravíte z bodu A do bodu B vždy bezpečně a tak, aby vám to udělalo radost.
  Krásný rok 2018 Vám všem i vašim rodinám, těm kteří je ještě nemají doporučuji lehce přibrzdit, rozhlédnout se a sbalit si pořádného cykločlověka se kterým by se to dalo vyřešit :)
  Hodně cyklodárků a kilometrů v příštím roce !

  ÚJEZĎÁK

 2. A všechno nejlepší a hodně bezproblémových kilometrů v jedné bezmotorové stopě přeje do roku 2018 Neo Moucha! :)

 3. Tak výborně, ROPID se rozhodl podpořit cyklistiku. Nebo znáte jiný účinný způsob, jak motivovat lidi k zimní cyklistice? :o) (tedy kromě budování infrastruktury a zajištění zimní údržby cyklotras, na což Praha evidentně nehraje…)

 4. Tohle mne taky napadlo, co je to za …. řekněme spolek. Udělat tuhle prasárnu v době, kdy je jako dnes, teda 2-3 stupně a leje, a krom opravdu megaskalních hardcore cyklistů má člověk jen dvě možnosti. Narvanou MHD … protože samy o sobě by ty o něco delší intervaly až taková trága nebyly … nebo auto.

  Řekněme, že lze chápat ROPID/DPP že nemají lidi (taktně pomineme, že je to ale jen jejich chyba). Ale min půl roku je tady celkem lidsky, takže by při omezení MHD mnozí využili právě kolo, nebo se i v pohodě trochu víc prošli (ať už jen tak, nebo v kombinaci s MHD). Dnes se stačí podívat z okna a je to jasný.

 5. Je pravda, že dnes jsem si tady v kanceláři musel pustit topení, abych usušil rukavice, protože jsem jel později než normálně :)
  Ale co se týká údržby, mám pocit, že se možná na A2 z Braníka blýská na lepší časy, protože je štěrk i tam, kde nikdy nebýval… (Nebo se spletli / zapomněli vypnout sypání :))

 6. Neo Moucha: Je možné, že se letos skutečně zajistila zimní údržba ve větším rozsahu. RFD určitě po TSK požadovalo rozšíření o nějaké úseky, vloni to bylo odmítnuto, letos nevím. Taky to mohla být městská část.

 7. No, dneska to byl fakt humus. Jeden stupeň a lilo jako z konve. Horší je snad jen když mrzne a prší, nebo 35 stupňů ve stínu. Načasování se jim skutečně hůře podařit nemohlo :o( A to jsem si včera pochvaloval, jak je na prosinec vlastně hezky :o)

 8. David, pamatuji jedno dokonalé načasování, byla jedna stávka DP a na mé obvyklé cyklotrase jsem potkal mrak lidí na kolech, někteří sice působili hodně nadšeně, v práci dokonce byl pořadník na sprchu…
  Ovšem další den se to vrátilo do normálu, tedy zhruba na 1/15 -1/20 stávkového stavu.

  Problém této části sezony je světlo, o víkendu klidně na kolo jedu, ale do práce a z práce se mi ve tmě jezdit nechce, světlo mám celkem dobré, ale důvěru v ostatní účastníky provozu nemám.

  U mě sezona začíná tak na rozhraní 1-2. týdnu v březnu. I to je ještě blbá doba, protože tou dobou bývá slunce na obzoru a těsně za obzorem kolem časů co jezdím….

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Novinky v cyklomapě na podzim 2018 8

V Praze se stále něco mění, a drobných změn doznává i naše cyklomapa. Každý půlrok..více

Otázky představitelům politických stran – 2018 23

Stejně jako před čtyřmi lety, i letos jsme před volbami zaslali zástupcům politických stran a..více

Staňte se členy týmu Prahou na kole :)

Tým online magazínu Prahou na kole je dlouhodobě otevřen každému, kdo by chtěl společně s..více

Fotky ze křtu knihy Městem na kole :)

V pondělí 21. května 2018 byla v knihkupectví, kavárně a vinném baru Božská Lahvice pokřtěna..více

Hospodaření Prahou na kole v roce 2017 26

V roce 2016 jsme založili novou tradici, kdy jsme se jali průběžně představovat hospodaření našeho..více

Prahou na kole v roce 2017 2

Rok 2017 je již několik týdnů za námi, dovolte mi tedy před začátkem jara krátké..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Standa: Cyklostezka mezi Újezdem nad lesy a Kolodějemi byla otevřena

  https://www.youtube.com/watch?v=eamMQtcTxW8 Dnes i TSK vydalo video z cyklostezky, moc nechápu průběh a konečné dílo v porovnání…

 • Hary: Na kole vedle sebe

  Proč je zakázaná jízda dvou cyklistů vedle sebe, to před časem vysvětloval pan "všechno vím, všechno znám" Machovec z Global…

 • Pavel: Muzejní oáza

  Legislativní neukotvenost tohoto prostoru je jeho největším problémem. Stezka pro cyklisty má podle mého někde začínat, někudy vést a někde…

webdesign by 2046
↑ nahoru