Prahou na kole přeje příjemné svátky bez kolon

Prahou na kole děkuje svým čtenářům za přízeň v končícím roce a přejeme příjemné prožití vánočních svátků.

V Praze a především kolem obchodních center se v předvánočním čase tvořily kolony, městská hromadná doprava byla přeplněná, sčítače na cyklostezkách ale naopak předpovídají volnou cestu bez kolon. Doporučujeme tak pro poslední nákupy zkusit zajet na kole.


Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

 1. Hezké vánoční svátky všem cyklistům městským, venkovským, jak těm obyčejně dopravním, tak i těm co to berou jako poselství. Přeji všem odolné pláště i duše, které nikdy neujdou, řetězy co se neprotáhnou brzdy, které neselžou. Ať se dopravíte z bodu A do bodu B vždy bezpečně a tak, aby vám to udělalo radost.
  Krásný rok 2018 Vám všem i vašim rodinám, těm kteří je ještě nemají doporučuji lehce přibrzdit, rozhlédnout se a sbalit si pořádného cykločlověka se kterým by se to dalo vyřešit :)
  Hodně cyklodárků a kilometrů v příštím roce !

  ÚJEZĎÁK

 2. A všechno nejlepší a hodně bezproblémových kilometrů v jedné bezmotorové stopě přeje do roku 2018 Neo Moucha! :)

 3. Tak výborně, ROPID se rozhodl podpořit cyklistiku. Nebo znáte jiný účinný způsob, jak motivovat lidi k zimní cyklistice? :o) (tedy kromě budování infrastruktury a zajištění zimní údržby cyklotras, na což Praha evidentně nehraje…)

 4. Tohle mne taky napadlo, co je to za …. řekněme spolek. Udělat tuhle prasárnu v době, kdy je jako dnes, teda 2-3 stupně a leje, a krom opravdu megaskalních hardcore cyklistů má člověk jen dvě možnosti. Narvanou MHD … protože samy o sobě by ty o něco delší intervaly až taková trága nebyly … nebo auto.

  Řekněme, že lze chápat ROPID/DPP že nemají lidi (taktně pomineme, že je to ale jen jejich chyba). Ale min půl roku je tady celkem lidsky, takže by při omezení MHD mnozí využili právě kolo, nebo se i v pohodě trochu víc prošli (ať už jen tak, nebo v kombinaci s MHD). Dnes se stačí podívat z okna a je to jasný.

 5. Je pravda, že dnes jsem si tady v kanceláři musel pustit topení, abych usušil rukavice, protože jsem jel později než normálně :)
  Ale co se týká údržby, mám pocit, že se možná na A2 z Braníka blýská na lepší časy, protože je štěrk i tam, kde nikdy nebýval… (Nebo se spletli / zapomněli vypnout sypání :))

 6. Neo Moucha: Je možné, že se letos skutečně zajistila zimní údržba ve větším rozsahu. RFD určitě po TSK požadovalo rozšíření o nějaké úseky, vloni to bylo odmítnuto, letos nevím. Taky to mohla být městská část.

 7. No, dneska to byl fakt humus. Jeden stupeň a lilo jako z konve. Horší je snad jen když mrzne a prší, nebo 35 stupňů ve stínu. Načasování se jim skutečně hůře podařit nemohlo :o( A to jsem si včera pochvaloval, jak je na prosinec vlastně hezky :o)

 8. David, pamatuji jedno dokonalé načasování, byla jedna stávka DP a na mé obvyklé cyklotrase jsem potkal mrak lidí na kolech, někteří sice působili hodně nadšeně, v práci dokonce byl pořadník na sprchu…
  Ovšem další den se to vrátilo do normálu, tedy zhruba na 1/15 -1/20 stávkového stavu.

  Problém této části sezony je světlo, o víkendu klidně na kolo jedu, ale do práce a z práce se mi ve tmě jezdit nechce, světlo mám celkem dobré, ale důvěru v ostatní účastníky provozu nemám.

  U mě sezona začíná tak na rozhraní 1-2. týdnu v březnu. I to je ještě blbá doba, protože tou dobou bývá slunce na obzoru a těsně za obzorem kolem časů co jezdím….

Další z rubriky

Příjemné svátky a šťastný nový rok 2020 3

Redakce online magazínu Prahou na kole přeje všem svým čtenářům, přispěvatelům, diskutujícím i příznivcům co..více

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Hospodaření Prahou na kole v roce 2018 1

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu..více

Cyklistický mapathon pro začátečníky 1

Další setkání nad cyklistickými mapami se blíží. Cyklistický mapathon je naplánován na 25. června v..více

Informační leták pro městské cyklisty a cyklistky 1

Po dvou a půl letech vydáváme aktualizovanou verzi našeho letáku pro nováčky v sedle. Leták..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • mirek: Co pro cyklisty v Praze přinesl rok 2019?

  - A proč proznačovat obyčejnou silnici mezi dvěma obcemi, kde není žádná cyklostezka? Kde není žádná návaznost odnikud nikam? Kdyby…

 • Martin P.: Elektrický Kočkobus

  Kolo s ečkem, či bez ečka, to je oč tu běží :-) Neelektrifikované kolo velmi slušné kvality se dá…

 • Martin P.: Elektrický Kočkobus

  újezďák: Rád bych si něco přečetl o situaci v Číně, případně nějaké statistiky, hodnocení a prognózy, jestli k tomu máte…

webdesign by 2046
↑ nahoru