Oprava cyklostezky na Rohanském ostrově bude dokončena v květnu 2019

V srpnu jsme informovali o začínající rekonstrukci cyklostezky na páteřní cyklotrase A2 na Rohanském ostrově. Cyklostezka byla uzavřena a byla vyznačena objízdná trasa brownfieldem podél řeky. Cílem rekonstrukce bylo zlepšení povrchu stezky a její rozšíření na šířku čtyři metry.

Stezka byla uzavřena v srpnu.

Stavba cyklostezky byla počátkem října pozastavena a stezka byla opět zpřístupněna, aniž by ale došlo k dokončení rekonstrukce. Stav cyklostezky je tak v současnosti stále ve špatném stavu a při zhoršeném počasí je místo jen obtížně průjezdné.

Dočasně zprovozněná páteřní cyklotrasa A2 v říjnu 2018.

Online magazín Prahou na kole se snažil zjistit k zastavení stavby relevantní informace. Ing. Jan Macke z oddělení komunikace MČ Praha 8 informuje, že stavba stezky je zakonzerovována a předpokládané dokončení je v květnu 2019. Ani přes urgence se nám bohužel nepodařilo zjistit, z jakého důvodu nebyla rekonstrukce dokončena již letos na podzim.

Stavba by měla být dokončena v květnu 2019.

Doplnění 23. 11. 2018: Stavitelem je společnost Strabag. Dle smluv zveřejněných ve veřejném rejstříku smluv [1, 2] mělo být dle původní smlouvy dílo dokončeno do 190 dnů od počátku stavby. Termín byl dodatkem z 15. 10. 2018 prodloužen do 31. května 2019.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Mám takový dojem, že je to klasický výsledek metody výběru firmy. Od kdysi tak oblíbeného modelu „udělej to mega drahý kámo, já to u nás zařídím“ se kyvadlo neúprosně přehouplo k modelu “ nic než ta úplně nejlevnější nabídka nás nezajímá, ani realita „.

  Takže klidně vsadím cyklobotky, že nejlevnější projekt, který zvítězil cenou se ukázal jako totálně neschopný udělat víc “ než za ty peníze hrábnout párkrát lopatou“.

  Vidíme to na cyklostezkách, vidíme to na chodnících, vidíme to na nádražích, vidíme to na dálnicích. Vítězové “ totálně férové soutěže nerealistická cena vyhrává “ s tím., že oak se buď doplatí vícepráce nebo firma jde o toho.

  V týhle zemi to tak funguje, necháme se okrádat oběma způsoby a ještě se tomu tleská…

  Ps klidně se vsadím i o to, že zanedlouho 8čka vyhlásí novou soutěž, protože vítěz, který za několik měsiců na několik týdnů heroicky nasadil 2 lidi a multikáru s řidičem právě přiznává, že za ty prachy to nejde …

 2. Ale vždyť to zapadá to názoru minulé i nové politické reprezentace Prahy 8.
  Ta aktuální říká mj. „Podpoříme cyklodopravu jako prostředek sportu a rekreace“…

  Ke spontánnímu bikeparku na Rohaňáku https://mapy.cz/s/3e91U přeci patří odpovídající příjezdové cesty ;o)

 3. Ve smlouvě 1 má Strabag smluvní pokutu za prodlení 10kKč / den (článek 11.1.). Dodatkem 2 město vzdává nároku na tuto pokutu. To přece nemohou nechat bez zdůvodnění!

 4. “stavba je v současné době zakonzervována z důvodu odvolání proti územnímu rozhodnutí na část stezky. Pokračování prací je plánováno na jaře 2019.”

  Info z odboru dopravy na Praze 8

 5. Martin, to je neuvěřitelné , to vzdání se penále musel podepsat nějaký kašpárek ,ale radní pro cyklodopravu tam byl za zelené nějaký Vilgus, myslíš, že o tom věděl, nedejbože ?

 6. Tak jestli jim někdo napadl územní rozhodnutí, tak stavitel nemůže stavět, pokud nechtějí riskovat povinnost odstranění černé stavby. Nebo se mýlím? Pak by vzdání se smluvní pokuty bylo rozumné. Překážka není na straně zhotovitele, ale objednatele.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Co chystají městské části: Praha 7 3

17. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Přichází růžová sdílená elektrokola 7

13. 06. - Martin - Zprávy
Česká společnost pro sdílení jízdných kol Rekola představila 12. června 2019 dlouho očekávaná elektrokola. Ke klasickým..více

Co chystají městské části: Praha 4 43

06. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 2 12

03. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 20 (Horní Počernice) 25

27. 05. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Bike Kitchen Praha 2

Na pražské Štvanici u cyklostezky přes Hlávkův most postupně roste nová komunitní cyklodílna Bike Kitchen..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru