Bike Kitchen Praha

Na pražské Štvanici u cyklostezky přes Hlávkův most postupně roste nová komunitní cyklodílna Bike Kitchen Praha. Své zázemí našla v budově Fuchs2, v pozůstalém objektu po zbořeném zimním stadionu. Dílna po prvotní rekonstrukci již spustila svůj zkušební provoz. Otevřena je zatím každé úterý a čtvrtek od 17:30 do 20:00. Kolektiv kolem Bike Kitchen Praha se tak postupně zabydluje a získaný prostor zušlechťuje. Více informací lze nalézt na stránkách BKP, my z nich alespoň citujeme:

Bike Kitchen Praha je různorodý kolektiv lidí, které spojuje pocit, že v Praze chybí otevřený a inkluzivní prostor pro zájemce a zájemkyně o městskou cyklistiku, který není svázán nutností generovat zisk, ale je založen na myšlence sdílení věcí a předávání znalostí.

Rozhodli jsme proto v našem městě takový prostor společně otevřít a začít kolem něj budovat komunitu otevřenou všem. Nechceme nabízet klasické služby oprav kol. Lidé se zde namísto toho budou moci od zkušenějších členů a členek sami naučit, jak si svoje kolo opravit. Nedílnou součástí fungování prostoru budou i komunitní aktivity, jako je společná příprava jídla, přednášky, promítání či diskuze, týkající se cyklistiky a cyklodopravy, ale i dalších témat, jako jsou ekologie, udržitelný způsob života a sociální otázky.

Dílna bude otevřená alespoň dva dny v týdnu, vždy odpoledne a večer. Zároveň se budeme snažit přizpůsobit sezónní vytíženosti dílny na jaře / v létě očekáváme větší zájem, v zimě naopak útlum.

Fungování bude založené zcela na činnosti dobrovolníků a dobrovolnic. Od návštěvníků a návštěvnic budou vybírány dobrovolné příspěvky za použití vybavení dílny a spotřebovaný materiál. Takto získané peníze budou využity na pokrytí nákladů a případné finanční přebytky budou všechny investovány zpět do projektu.

Bike Kitchen Praha zároveň přivítá kohokoliv, kdo by rád přiložil ruku k dílu na jedné z pořádaných brigád, případně byl ochotný poskytnout materiál pro vznikající cyklodílnu. O dalším dění a otevření této cyklodílny budeme informovat. Jak píše samotný kolektiv ke zkušebnímu provozu: „Kolo si ještě nepostavíte, ale nějaké menší opravy zvládnete levá zadní.“

Zdroj: Bike Kitchen Praha

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. To vypadá znamenitě.

    I když jednou bych si rád to kolo i postavil!

  2. Lei
    – uvažuji, že tam půjdu nabídnu individuální konzultace-rady zdarma někomu, kdyby byl zájem. Kol jsem postavil již několik, servisuji je sám, ať už silniční nebo horské, tak snad nějaké to know-how by se dalo předat. Jediné, co mě odrazuje, je, že informují o své aktivitě přes Facebook a s tím nechci mít absolutně nic společného. Možná kdyby jim někdo vytvořil zdarma stránky? :-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Cyklomagistrála na Hlávkově mostě? Zatím jen apel na řidiče 31

Zhruba třicet lidí se ve čtvrtek 26. září účastnilo happeningu „Otevíračka cyklomagistrály“ pořádaného kolektivem Bike..více

Cyklostojany ve vozovce 1

Cyklostojany umisťované ve vozovce. V jiných městech a zemích běžná praxe, v Praze po dlouhou..více

Adam Scheinherr: Pokud cyklodopravě prostor nezačneme dávat, tak na kole jezdit nikdy nebudeme 70

Po celé jaro jsme vám přinášeli ankety o plánech jednotlivých městských částí v oblasti cyklistické..více

Co chystají městské části: Praha 19 (Kbely) 12

22. 07. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Co chystají městské části: Praha 7 3

17. 06. - redakce - Zprávy
Počátkem března jsme rozeslali městským částem Praha 1 – Praha 22 sadu otázek ohledně rozvoje..více

Přichází růžová sdílená elektrokola 7

13. 06. - Martin - Zprávy
Česká společnost pro sdílení jízdných kol Rekola představila 12. června 2019 dlouho očekávaná elektrokola. Ke klasickým..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru