Hospodaření Prahou na kole v roce 2018

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu informovat podrobněji i nad rámec klasických výročních zpráv, tu za rok 2018 si můžete stáhnout zde. Prahou na kole je nezávislým projektem spolku AutoMat, hospodaření našeho portálu je věnována vždy stránka v rámci výroční zprávy spolku. Neboť vás ale pod každým článkem prosíme o zaslání finančního příspěvku, domníváme se, že si zasloužíte informace o rozpočtu přímo zde a trochu detailněji okomentované než ve výroční zprávě celého spolku AutoMat.

Rozpočet 2018

Provoz Prahou na kole je založen především na hodinách dobrovolné práce věnovaných portálu jeho redaktory, podporovateli a fanoušky. Tyto personální náklady lze jen obtížně vyčíslit. Nicméně oficiální vyčíslitelné náklady činily loni 28705 Kč. Velkou většinu spolkly mzdy pro IT pracovníky a také poměrný příspěvek na mzdu pracovníků AutoMat, kteří občas s chodem portálu přijdou v rámci své pracovní náplně do styku. Dále jsme vynaložili část peněz na zajištění účetnictví a nákladů spojených s různými službami, jako např. externí webdeveloperská výpomoc. 1954 Kč jsme vynaložili na platby za domény a hosting a za nájemné kanceláře a s tím spojeným kancelářským materiálem. Jedná se samozřejmě o poměrnou část nájemného, které hradí jako celek spolek AutoMat.

Rozpočet byl tentokrát z velké části vyrovnaný, spolek AutoMat musel fungování Prahou na kole podpořit z jiných zdrojů necelými 3000 Kč. Celkové příjmy byly 26005 Kč. Z velké části se jednalo o příjmy od individuálních dárců. Část příjmů plynula ale i z reklamy. Online magazín Prahou na kole v loňském roce neměl příjmy z veřejných zdrojů a ani jsme tentokrát nečerpali žádný veřejný nebo soukromý grant.

Výhled pro právě běžící rok 2019 vypadá zatím velmi obdobně. Je ale možné, že na podzim nebo v příštím roce přijdou jisté změny. O možnostech dalšího rozvoje webu se již bavíme několik let, ale nyní se začínají rýsovat o něco konkrétněji. Nicméně vše je zatím v zárodku. Pokud vše vyjde, tak vám změny neuniknou, budeme vás ve správný čas informovat.

Podpořte nás!

Snažíme se na našem webu fungovat bez otravných reklam, bannerů a jen s minimálním počtem reklamních příspěvků. Chcete aby web takto zůstal, případně reklamních článků ještě ubývalo? Stačí pod článkem vyplnit formulář Darujme.cz a podpořit nás. Pokud si chcete vygenerovat variabilní symbol a podporovat Prahou na kole přímo bez prostřednictví služby Darujme, můžete tak učinit skrze následující stránku. Tyto finance slouží ke zlepšení fungování online magazínu Prahou na kole.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře - uzamčeny

Další z rubriky

Co si myslíte o našem webu? 7

Přes 150 respondentů bylo na začátku roku 2020 součástí našeho průzkumu, jehož cílem bylo zjistit..více

Mapu neustále aktualizujeme: v regionech 6

V minulém článku jsem Vám představil, jak pravidelně aktualizujeme mapu na území Prahy. Poukázal jsem..více

Mapu neustále aktualizujeme: Praha 8

K našemu online magazínu o městské cyklistice patří také mapa. V ní můžete vyhledat trasu..více

Příjemné svátky a šťastný nový rok 2020 3

Redakce online magazínu Prahou na kole přeje všem svým čtenářům, přispěvatelům, diskutujícím i příznivcům co..více

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru