Hospodaření Prahou na kole v roce 2018

Již několikátým rokem představujeme podrobně naše hospodaření z loňského roku. Chceme o hospodaření našeho webu informovat podrobněji i nad rámec klasických výročních zpráv, tu za rok 2018 si můžete stáhnout zde. Prahou na kole je nezávislým projektem spolku AutoMat, hospodaření našeho portálu je věnována vždy stránka v rámci výroční zprávy spolku. Neboť vás ale pod každým článkem prosíme o zaslání finančního příspěvku, domníváme se, že si zasloužíte informace o rozpočtu přímo zde a trochu detailněji okomentované než ve výroční zprávě celého spolku AutoMat.

Rozpočet 2018

Provoz Prahou na kole je založen především na hodinách dobrovolné práce věnovaných portálu jeho redaktory, podporovateli a fanoušky. Tyto personální náklady lze jen obtížně vyčíslit. Nicméně oficiální vyčíslitelné náklady činily loni 28705 Kč. Velkou většinu spolkly mzdy pro IT pracovníky a také poměrný příspěvek na mzdu pracovníků AutoMat, kteří občas s chodem portálu přijdou v rámci své pracovní náplně do styku. Dále jsme vynaložili část peněz na zajištění účetnictví a nákladů spojených s různými službami, jako např. externí webdeveloperská výpomoc. 1954 Kč jsme vynaložili na platby za domény a hosting a za nájemné kanceláře a s tím spojeným kancelářským materiálem. Jedná se samozřejmě o poměrnou část nájemného, které hradí jako celek spolek AutoMat.

Rozpočet byl tentokrát z velké části vyrovnaný, spolek AutoMat musel fungování Prahou na kole podpořit z jiných zdrojů necelými 3000 Kč. Celkové příjmy byly 26005 Kč. Z velké části se jednalo o příjmy od individuálních dárců. Část příjmů plynula ale i z reklamy. Online magazín Prahou na kole v loňském roce neměl příjmy z veřejných zdrojů a ani jsme tentokrát nečerpali žádný veřejný nebo soukromý grant.

Výhled pro právě běžící rok 2019 vypadá zatím velmi obdobně. Je ale možné, že na podzim nebo v příštím roce přijdou jisté změny. O možnostech dalšího rozvoje webu se již bavíme několik let, ale nyní se začínají rýsovat o něco konkrétněji. Nicméně vše je zatím v zárodku. Pokud vše vyjde, tak vám změny neuniknou, budeme vás ve správný čas informovat.

Podpořte nás!

Snažíme se na našem webu fungovat bez otravných reklam, bannerů a jen s minimálním počtem reklamních příspěvků. Chcete aby web takto zůstal, případně reklamních článků ještě ubývalo? Stačí pod článkem vyplnit formulář Darujme.cz a podpořit nás. Pokud si chcete vygenerovat variabilní symbol a podporovat Prahou na kole přímo bez prostřednictví služby Darujme, můžete tak učinit skrze následující stránku. Tyto finance slouží ke zlepšení fungování online magazínu Prahou na kole.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Praktické trasy v cyklomapě Prahou na kole 13

Cyklomapa Prahou na kole nabízí v Praze řadu praktických průjezdů po neznačených trasách. V srpnu..více

Ohlédnutí za jarem s cyklistickými mapathony 7

Letos na jaře proběhly další tři cyklistické mapathony. Nutno podotknout, že účast postupně slibně rostla...více

Cyklistický mapathon pro začátečníky 1

Další setkání nad cyklistickými mapami se blíží. Cyklistický mapathon je naplánován na 25. června v..více

Informační leták pro městské cyklisty a cyklistky 1

Po dvou a půl letech vydáváme aktualizovanou verzi našeho letáku pro nováčky v sedle. Leták..více

Novinky v mapě a další mapathon 14

Cyklistická mapa Prahou na kole letos oslaví 14. narozeniny. Historie mapy je již docela dlouhá,..více

Vše nejlepší do roku 2019 5

Rok 2018 je za námi a za členy redakce Prahou na kole bych rád všem..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru