Lime obnoví provoz v Praze, zatím nasadí 200 koloběžek

Provozovatel koloběžek Lime oznámil magistrátu obnovení provozu od pondělí 27. dubna. Lime pozastavil provoz elektrokoloběžek ve většině evropských měst ve druhé polovině března vzhledem k pandemii Covid-19. V začátku bude nasazeno 200 koloběžek, přidání dalších závisí na projeveném zájmu.

Radní pro dopravu městské části Praha 1 Richard Bureš (ODS) reagoval sdělením, že městská část bude koloběžky překážející na chodnících uklízet (není jasné, zda ke stojanům či jinam).

Městská část Praha 1 na stránce Praha1.online o obnovení provozu informuje sdělením o ze strany Lime údajném neplnění legislativy a slibů, které ovšem dále neupřesňuje. Městská část upozorňuje, že magistrát nemíní se společností Lime obnovit uzavření memoranda. Plnění závazků plynoucích z memoranda by nicméně bylo za stávajících legislativních podmínek nevynutitelné.

Městská část také připravuje omezení jízdy elektrokoloběžek v okolí Staroměstského náměstí. Toto omezení nicméně dopadne na všechna elektrokola. Spolek AutoMat (PNK je nezávislým projektem spolku AutoMat, pozn. red.) nedávno vystoupil proti konkrétní podobě zákazu . Městská část v médiích tvrdí, že rozšíření zákazu si vynutil magistrát. Spolek AutoMat ve svém čerstvém newsletteru tvrzení městské části zpochybňuje s tím, že vyjednaná dohoda s magistrátem spočívala v omezení elektrokol bez pedálů, jak to městská část zveřejnila v lednu na svých stránkách.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Další ze série: bikesharing

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Komentáře - uzamčeny

 1. K překážejícím koloběžkám: Zrovna včera se jeden můj známý, starší pán kolem sedmdesátky, na Žižkově o jednu takovou zapomenutou koloběžku na chodníku pěkně zranil (předpokládám, že šlo o Lime). Roušku měl prý vytaženou moc nahoru, takže pořádně neviděl a koloběžku vyskytující se na chodníku úplně přehlédl. Bilance – rozseklý nos (o řidítka) s pořádným krvácením (léky proti srážlivosti krve), naražená ruka (den po úplně fialová, ale snad nezlomená) a celá řada dalších menších tržných ran a modřin). Do statistik se ale nic podobného nedostane (kolemjdoucí mu pomohli, ale sanitka volána nebyla).

 2. To je daň za to, že je to bez stanic a nemusí se to k ničemu přivazovat. Jak to lidé zastaví, tak to tam nechají. Rekola díky tomu, že se musí přivázat k nějaké lampě většinou nepřekáží.

Další z rubriky

Brno spouští veřejnou půjčovnu nákladních kol :)

V Brně funguje od 15. února letošního roku půjčovna nákladních elektrokol. Jednotlivec či firma si..více

Nová lávka přes Bělehradskou zpřístupní Vinohrady cyklodopravě :)

Praha postaví lávku přes Bělehradskou ulici a propojí tak ulice Wenzigova a U Zvonařky na..více

Slovensko dá z fondu obnovy 2,5 miliardy na cyklodopravu :)

Státy Evropské unie nyní plánují vlastní Národní plány obnovy, které rozhodnou, kam půjdou evropské peníze..více

Rekola doplňují flotilu sdílenými kluzáky :)

Vzhledem k rekordní sněhové nadílce přišel bikesharing Rekola s dalším prostředkem sdílené mikromobility. Jsou jím..více

Poslanecká sněmovna: další návrhy u cyklistické novely :)

O připravované cyklistické novele zákona č. 361/2000 Sb. (o silničním provozu) jsme již vícekrát informovali..více

Dvě miliardy na cyklostezky? Nakonec nepadne ani koruna :)

V červenci roku 2020 přišla zpráva, že česká vláda dá z balíku React-EU dvě miliardy..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru