Soutěž Do práce na kole startuje i v roce 2020

Soutěž Do práce na kole pořádaná spolkem AutoMat (PNK je nezávislým projektem spolku AutoMat, pozn. red.) zážívá letos svůj jubilejní desátý ročník. Odstartuje již za pár dní a je tak již jen minimum času se přihlásit, pokud chcete se svými kolegy poměřit síly. Dle posledních zpráv se do soutěže letos přihlásilo již přes 12 tisíc účastníků.

Spolek Automat za cíl výzvy považuje „ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu.“ Jubilejní desátý ročník akce ale prošel pod vlivem aktuálních událostí radikální proměnou.

AutoMat sice vchází ze své pravidelné květnové výzvy Do práce na kole, při které motivoval zaměstnance nahrazovat cestu autem bezmotorovou dopravou, ale jak dodává koordinátor soutěže Jan haruda, mnohé je letos jinak: „Letos jsme významným způsobem upravili pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole. Ostatní si mohou zapisovat třeba zdravotní vycházky, cesty pěšky či na kole na nákup. Ti, kteří nevyrážejí z domu vůbec, mohou evidovat své domácí sportovní aktivity jako je jóga, posilování či rotoped.“

Jak spolek dodává ve své tiskové zprávě, Do práce na kole je týmovou výzvou, díky které lze zůstat alespoň virtuálně v kontaktu se svými kolegy, vzájemně se motivovat a hecovat. Současně ale nevyžaduje společné setkávání, takže se lze účastnit i za aktuálně ztížených podmínek. Každý účastník dostane tričko či nákrčník s motivem od Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99 a může vyhrát některou z cen. Registrace do soutěže na poslední chvíli přijde na 360 Kč.

Více informací o soutěži lze nalézt na webové stránce Do práce na kole.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Letošní ročník jako jubilejní desátý je fakt skvělý, protože umožňuje se zúčastnit lidem, kteří nejen že třeba nemůžou doslova jet do práce na kole, ale třeba i lidem na nemocenské, co nemají kolo ani rotoped apod. Skvělé.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

Seminář k cyklonovele ve Sněmovně :)

Ve středu 3. 9. 2020 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář „Aktuálně k cyklonovele,“ na kterém..více

9 důvodů, proč jet do školy na kole 18

Začíná nový školní rok a v ulicích měst se znovu objeví studenti škol, kteří se..více

Cyklostezky postavené přímo s okruhem v Plzni 4

31. 07. - Václav Kříž - Inspirace
Plzeň je rozhodně víc než krajské město. Působí spíše jako velkoměsto. Chci vypíchnout příklad infrastruktury,..více

Seminář Data a cyklodoprava: rychlý výběr 3

V úterý 16. června proběhl v pražském CAMPu seminář Data a cyklodoprava, pořádaný Nadací Partnerství...více

Městská cyklomapa 2020 9

Po dvou letech vydalo hlavní město Praha další edici své tištěné cyklomapy. Pro novou mapu..více

Příběh cyklopruhu v Divadelní ulici 28

Již zhruba v polovině května se objevil cyklopruh v Divadelní ulici na Praze 1. V..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru