Deset důvodů, proč při lockdownu vyrazit do práce na kole

Aktuální opatření v boji s koronavirem znamenají pro spoustu lidí práci z domova a minimalizaci sociálních kontaktů. Pokud ale do práce jezdit nadále potřebujete, jedním ze zdravých a bezpečných způsobů dopravy je nasednutí na kolo. Již na jaře se v Praze jezdilo více, a lze očekávat že i přes podzimní počasí tomu nyní nebude jinak. Kolo totiž přináší řadu výhod!

Pražské cyklostezky a cyklopruhy i přes růst počtu lidí na kolech mají stále na mnoha místech dostatečnou kapacitu, zácpy vás rozhodně nečekají a riziko přenosu infekce je tak minimální. Navíc na kole nemusíte mít při jízdě roušku, sportovní aktivity mají výjimku. Samozřejmě je to ale na zvážení každého, zda se nevyskytuje v příliš zalidněném prostředí, kde by bylo vhodné si roušku nasadit. Ostatně v ranním podzimním vzduchu může šála nebo šátek přijít vhod.

Toto je komerční sdělení Bikero.
Prahou na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.

Navíc většina autorit doporučuje v době epidemie zachovávat zdravý životní styl, jehož je samozřejmě pravidelný pohyb součástí. Není nadto spojit cestu do zaměstnání i s rozpohybováním zatuhlého těla na svěžím podzimním vzduchu.

Při jízdě na kole se vyhnete dopravním zácpám i přeplněným tramvajím a do práce dojedete včas a v lepší náladě. Navíc třeba přispějete tomu, že dojedou včas i kolegové – řidiči, kterým se díky rostoucímu počtu cyklistů zkrátí kolony a přibude více volných parkovacích míst.

A na závěr jedna podzimní rada: na kolo si pořiďte kvalitní osvětlení, ráno i večer bývá tma. Pokud přemýšlíte, jak na kole dojet i přes podzimní počasí do práce v pohodě, zkuste si přečíst tento návod. Přeci jen podzim má svá specifika: bývá chladno, pošmourno, častěji zaprší a je dobré se na to připravit, abyste do cíle dojeli skutečně v pohodě.

Kde najít více informací k epidemii?

Připomínáme, pokud pociťujete příznaky možného respiračního onemocnění, nebo máte zvýšenou teplotu, na kolo nesedejte! Postupujte dle doporučení autorit, veškeré informace lze nalézt na webu Ministerstva zdravotnictví. Přejeme všem, ať současnou situaci přečkají pokud možno ve zdraví. Na kole sice roušku mít nemusíte, ale můžete si alespoň nainstalovat eRoušku virtuální.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Je mi líto, ale uvést jako první důvod jízdy na kole, že nemusíme mít roušku, druhý, že nemusíme dodržovat rozestupy, to je fakt smutné v současné době. Zrovna tyto dva body jsou jedny z hlavních nástrojů jednotlivců, jak nešířit nemoci. Jsou daleko lepší důvody, proč jet na kole, které by měly být uvedeny na prvním místě – například vyhnutí se MHD (nemožnost rozestupů), prevence KV onemocnění (ČR na prvních příčkách ve světě), zlepšení psychiky…

    Je mi líto, ale Bikero má určitě navíc ;-).

  2. Poznámka pro redakci: u komerčních prezentací bývají většinou komentáře vypnuté

  3. O lock downu nebude jezdit nijak. To budete doma o s kolem. Čus

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Další z rubriky

AutoMat sbírá informace o konfliktech při jízdě na kole 16

Proč se mnozí cyklisté necítí v provozu bezpečně? Je zákonná ochrana slabších účastníků v provozu..více

Cyklistické ulice v Aarhusu jako inspirace pro Prahu 3

Cyklistická doprava v Dánsku – ostatně stejně jako všude jinde – je především o infrastruktuře...více

Jedno světlo nestačí! 24

Podzim se přiblížil a dny se začaly opět citelně zkracovat. Jako každý rok přinášíme krátký..více

První kilometry snáze s příručkou městského cyklisty 5

Teploty se již definitivně přehouply přes nulu, sdílená kola opět lemují zábradlí, cyklohashtagy na sociálních..více

Do města pohodlně a stylově na retro kolech inspirovaných Holandskem :)

Městská cyklistika má nespočet výhod nejen pro cyklisty samotné, ale i pro obyvatele a vedení..více

Kniha Městem na kole právě vychází 6

Kniha Městem na kole se právě nyní dostává na pulty knihkupců. Městem na kole nabízí..více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru