Tipy na dárky pro městské cyklisty a cyklistky

Rádi byste na Vánoce potěšili ve svém okolí někoho, kdo se pohybuje (nebo by se rád pohyboval) městem na kole? Představujeme Vám výběr tipů na ověřené cyklistické dárky, které neskončí někde hluboko ve skříni, ale na bicyklu.

Poukaz na udržitelnou dopravu

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo rád využívá bikesharing či by ho třeba rád vyzkoušel, určitě by ho potěšil poukaz na sdílená kola. Darujete tak někomu poukaz na zážitek a zároveň na zdravou, ekologickou dopravu, či na příjemné vyjížďky.

Rekola nabízí na svém eshopu celkem čtyři druhy poukazů, ať už jde o celoroční neomezené jízdy do 30 či 60 minut nebo půjčení kol pro dva na 24 hodin. Přinášíme Vám také „podpultovku“, poukaz na předplatné růžových kol na jeden měsíc. Obdarovaný ho může použít kdy se mu zachce. Odkaz získáte, když napíšete požadavek na email info@rekola.cz.

I u modrých kol Nextbike můžete darovat jízdu na kole – a to po Praze a dalších 14 českých městech. Kredit pro Vaše blízké zakoupíte za 200, 500 či 1000 korun na Slevomatu.

Znáte někoho kdo jezdí do práce na kole, nebo by alespoň rád začal? Vhodným povzbuzením může být darování poukazu na startovné do květnové soutěže Do práce na kole.

Zvonek zpříjemní jízdu

Některé zvonky už na řídítkách ani nepoznáte. Foto: Knog Oi

Zvonek! Pokud ho někdo, kdo na kole jezdí, nemá, určitě je čas ho pořídit. Taková malá věc dokáže zpříjemnit jízdu a vyvarovat se spoustě nepříjemným konfliktům. Kdo ho nemá, nedokáže ho ocenit. Existuje jich spoustu – od základních za 50 Kč až po nejrůznější elektronické, minimalistické i pestrobarevné kusy.

Vše proti dešti

Ass saver zabere v batohu podobně prostoru jako kus papíru a dokáže předejít tomu nejhoršímu promočení v nečekaném dešti

Jízda na kole v dešti nemusí být noční můrou. Existuje spousta vychytávek, které obdarovaného přichystají i na nečekanou přeháňku. Dají se pořídit pláštěnky na batoh, cyklistické pláštěnky a nebo praktický skládací blatník ass saver, jehož název mluví za vše.

Držák na mobil

Mít mobil s navigací při sobě je výhodou

Pokud si chcete dát s dárkem více záležet, a pokud obdarovávaný jezdí delší trasy, můžete zakoupit držák na mobil. Ten umožňuje mít navigaci vždy při sobě. Je potřeba myslet na konkrétní typ telefonu a když už, koupit dražší, kvalitnější verzi. Přeci jen nechcete, aby telefon z držáku vypadl. V redakci máme ověřenou například značku Quad Lock case.

Kvalitní zámek je základ

Kvalitní ochrana proti zlodějům je základ

Nejdůležitější doplněk k jízdnímu kolu je kvalitní zámek. Pokud má váš blízký pouze lankový zámek (tedy zlodějům minimálně odolný) či ho postrádá úplně, bude se hodit. Doporučujeme nešetřit, nikdo přeci nechce své kolo ztratit jen kvůli nekvalitnímu zámku. Toto téma jsme podrobně rozebírali zde či zde.

Raději knihu

Na dlouhou trať. Foto: Běží liška

Hledáte něco pro děti? Zaujmout by Vás mohla útlá knížka Na dlouho trať. Humorné verše s morbidním nádechem o skutečné dopravní nehodě z pražských Dejvic. O tom, jak se polámané údy po srážce s tramvají rozutekly užívat si po světě, aby se po čase vrátily spolu se svou majitelkou Šárkou do života. Knížka o tom, že ne každá jízda na kole skončí zdárným dojetím do cíle. V tomto případě ale se šťastným koncem. A ke kolu z dopravní nehody si lze udělat výlet na Hadovku: dalo základ soše lišky.

Tento výčet nelze zakončit jinak než knihou Městem na kole, která obsahuje vše, co byste chtěli o městské cyklistice vědět. Kvalita je zaručená už tím, že je její autorské duo „tahounem“ redakce Prahou na kole. V eshopu AutoMatu ji pořídíte za 190 Kč.

Co byste si přáli od Ježíška Vy? Máte tipy na nějaké cyklodárky, které dobře poslouží? Podělte se v komentářích. Jestli Vám tento výčet nestačil, koukněte se na naše doporučení z roku 2018.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Komentáře - uzamčeny

 1. No když je to stylem „jezdí, ale ještě nemá…“, tak kromě zámku bych připomenul také osvětlení (každou chvíli potkávám třeba i ty, co se tím ježděním na kole živí – tzn. rozvažeče jídel, ale ani tak na kole nemají světla, nebo jsou líní je i za tmy zapnout)…

  Nebo samotný velmi nerad jezdím s batohem na zádech. Takže kdo nemá – šup koupit nosič a nějaké slušné brašny. Sám si pokud jde o brašny nemůžu vynachválit jednoho německého výrobce, který už tu byl asi také párkrát zmiňován…

Další z rubriky

První Lego s cyklopruhem 7

Lidé několikrát kritizovali modely dánské hračkářské firmy Lego kvůli absenci cykloopatření v setech, které zahrnující..více

Francouzský štáb přivezl do Prahy cykloobousměrku 2

V centru Prahy, u Nové radnice se tento týden objevila nová cykloobousměrka. A to velmi..více

Seminář k cyklonovele ve Sněmovně :)

Ve středu 3. 9. 2020 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář „Aktuálně k cyklonovele,“ na kterém..více

9 důvodů, proč jet do školy na kole 18

Začíná nový školní rok a v ulicích měst se znovu objeví studenti škol, kteří se..více

Cyklostezky postavené přímo s okruhem v Plzni 5

31. 07. - Václav Kříž - Inspirace
Plzeň je rozhodně víc než krajské město. Působí spíše jako velkoměsto. Chci vypíchnout příklad infrastruktury,..více

Seminář Data a cyklodoprava: rychlý výběr 4

V úterý 16. června proběhl v pražském CAMPu seminář Data a cyklodoprava, pořádaný Nadací Partnerství...více

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru