Jak do města

Prahou na kole nabízí přehledné návody pro začínající i zkušené městské cyklisty. Ptáte-li se, proč nebo jak jezdit ve městě na kole, jste na tom správném místě.

V podřízených stránkách zde najdete návody jak pro jízdu v provozu, tak pro všechny možné aspekty používání kola ve městě – nabízíme řešení pro zamykání, špatné počasí, braní kola do prostředků MHD, i jízdu s dětmi či nakupování na kole.

Zajímá-li vás, kudy po Praze jet, přejděte do sekce kudy po Praze.

Kniha Městem na kole, příručka městského cyklisty

Přehlednou studnicí návodů a tipů pro jízdu na kole ve městě je také kniha Městem na kole, kterou jsme vydali v nakladatelství Grada v roce 2018. V příručce najdete vše hezky utříděné a na jednom místě. Mnoho našich návodů prošlo aktualizací před zařazením do knihy, některé kapitoly byly napsány přímo jen pro knihu, rozhodně tak doporučujeme její pořízení. Ke koupi je online, ale i v každém větším knihkupectví.

Základní pravidla pro jízdu v provozu

Pokud si ale pro knihu do knihkupectví chcete dojet již na kole, pak vám se základní orientací v těch úplně nejzásadnějších situacích pomůže následující leták (kliknutím zvětšíte):

Více informací pak poskytnou články o jízdě v provozu, případně právě kniha Městem na kole.

Máte dotaz? Napište nám na redakce@prahounakole.cz

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Výběr ze záříjové cyklokomise

Komise pro cyklistickou dopravu se sešla po prázdninové pauze už třetího září. Sestavu mírně obměnila změna na postu tajemnice a konečně jsme se také po..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru