Kudy po Praze

Cyklomapa Prahou na kole:

 

Další:

Unikátní cyklomapa Prahou na kole vznikla už v roce 2005 a v roce 2011 byla výrazně modernizována. Přináší vám nejkvalitnější výběr praktických tras pro jízdu na kole po Praze. Trasy v cyklomapě rozšiřují stávající síť značených cyklotras o vhodné trasy v celé Praze včetně centra. Trasy tvoří výběr vedlejších uliček, parkových cest, nepoužívaných chodníků a vtipných zkratek.

Síť praktických tras by svojí hustotou měla nabídnou vhodnou trasu pro téměř jakoukoliv cestu po městě.

Do mapy přispělo od roku 2005 přes padesát praktických cyklistů. Nyní je cyklomapa přímo součástí projektu OpenStreetMap, který je přímo postaven na tom, že každý může do mapy přímo zasáhnout.

Nová cyklomapa a vyhledávač trasy byly v letech 2011-12 realizovány za finančního přispění hlavního města Prahy.

 


Další možnosti:

Tištěné mapy

Nejpodrobnější tištěnou cyklomapu Prahy v měřítku 1:18 000 vydalo ve spolupráci s Prahou na kole nakladatelství ShoCart. Mapa je v prodeji například zde. Praha pravidelně vydává tištěnou cyklomapu v menším měřítku (1:25 000) a s menším počtem doporučených tras. Mapa je zdarma k vyzvednutí v infocentrech magistrátu a městských částí.

mapa_2016_04

Leták Prahou na kole

V roce 2016 jsme vydali přehledný informační leták ukazující redakční výběr těch nejzákladnějších cyklotras.

letak_prahounakole_cover_03

Oficiální pražská cyklomapa

Hlavní město Praha má na webu svou oficiální cyklomapu.

dedina_stav

Značené cyklotrasy

V Praze je zhruba 400 kilometrů značených cyklotras, třetina předpokládaného rozsahu. Značené trasy existují především mimo centrum, kde vám za cenu měnších zajížděk pomohou projet celkem bez větších problémů.

Mezinárodní trasy

Na webu postupně přinášíme i základní informace o mezinárodních cyklotrasách procházejících Prahou. Jedná se především o cyklotrasy EuroVelo a Greenway Praha-Wien.

Trasy na vyžádání

Na vyžádání vám vypracujeme doporučenou trasu nebo vám najdeme společníka, který vás po vaší pravidelné cestě napoprvé doprovodí. Napište nám e-mail na redakce@prahounakole.cz. Pozor: týká se pouze cest do školy nebo do práce!

kk_zeny_na_kole

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Cyklotrasa A202 protažena z Kunratic do Vestce

18. 01. - Zprávy
Na sklonku minulého roku došlo k proznačení místní cyklotrasy A202. Ta spojuje okrajovou městskou část Praha-Kunratice se středočeskou obcí Vestec. Nedošlo k žádným stavebním úpravám,..více

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru