Mezinárodní cyklotrasy

Prahou prochází několik mezinárodních cyklotras. Jednak cyklotrasy panevropského systému EuroVelo a také mezinárodní cyklotrasa Greenways Praha – Vídeň.

EuroVelo

Územím hlavního města prochází dvě mezinárodní cyklotrasy panevropského systému EuroVelo. Jedná se o cyklotrasy EuroVelo 4 (EV4) z francouzského Roscoffu do ukrajinského Kyjeva a EuroVelo 7 (EV7) vedoucí ze sicilské Valetty až na Nordkap v Norsku.

Více o stezkách EuroVelo najdete na stránce Eurovelo.com

P1060878

Cyklotrasa EuroVelo 4 kousek za Prahou v Lázních Toušeň

EuroVelo_mapa_690

Zelené stezky – Greenways

V Praze najdeme jednu významnou Greenways – Zelenou stezku, Greenways Praha-Wien.

Greenways Praha-Wien byla opětovně proznačena v roce 2016 a stále funguje. Dříve se na území Prahy nacházela ještě Greenways Botič, ta je ale nyní spíše historickým reliktem, jejíž značení částečně zarůstá, částečně bylo nahrazeno jinými cyklotrasami.

Greenways Praha – Wien

Greenways Praha-Wien je páteřní Zelenou stezkou celé sítě cyklistických i pěších tras a stezek mezi Prahou a Vídní. Na této stezce můžete krok za krokem odhalovat místní krajinu a její historii, přírodu, kulturu i tradice. Zelenou stezku vymysleli a pečují o ni lidé, kteří mají společný zájem o zdravé životní prostředí, zachování kulturního i přírodního dědictví a šetrný rozvoj obcí a měst, kde žijí. Koordinátorem rozvoje stezky je Nadace Partnerství.

V Praze stezka začíná v centrálním parku na Jihozápadním městě, poblíž stanice metra Hůrka. Sjíždí do Prokopského údolí, po cyklostezce na Barrandovském mostě překračuje Vltavu a pokračuje po páteřní stezce A22 směrem do Krče. Greenways dále stoupá Kunratickým lesem na Chodov, projede jeho uličkami a přes centrální park sídliště Jižní Město projede do Milíčovského lesa. Území Prahy opouští Greenways přes Újezd směrem na Průhonice.

Nadace Partnerství

Na území ČR spravuje mezinárodní cyklotrasy Nadace Partnerství. Další informace najdete na stránkách nadace.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Deset důvodů, proč při lockdownu vyrazit do práce na kole

Aktuální opatření v boji s koronavirem znamenají pro spoustu lidí práci z domova a minimalizaci sociálních kontaktů. Pokud ale do práce jezdit nadále potřebujete, jedním..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru