O nás

PRAHOU NA KOLE jezdit lze. Musíte vědět kudy, musíte vědět jak, musíte vědět s kým!

Prahou na kole je online magazínem o cyklistické dopravě. Jsme informačním i asistenčním centrem pro všechny, kteří se pohybují po Praze na kole nebo by s tím chtěli začít. Dozvíte se zde o novinkách ze světa městské cyklistiky, můžete si snadno najít svou trasu v podrobné cyklomapě nebo automatickém vyhledávači tras. Poradíme vám jak na to – jak začít jezdit po městě nebo jak vyřešit případný problém.

Jsme nezávislým zpravodajským a informačním projektem iniciativy AutoMat. Nezávislost Prahou na kole na ostatních aktivitách iniciativy AutoMat je garantována osobou šéfredaktora, který není členem vnitřního týmu AutoMatu.

Novinky o městské cyklistice v Praze i ve světě

Přinášíme informace ze světa městské cyklistiky. Sledujeme, co se děje v Praze, informujeme o nových vylepšeních v terénu, zajímavostech, o dění na magistrátu i v občanských sdruženích, zveme na cyklistické akce, přinášíme inspiraci i konfrontaci s děním v zahraničí. Snažíme se čtenáře aktivně zapojit do procesu rozhodování o důležitých věcech týkajících se budoucnosti města. Monitorujeme ostatní média.

Nejpodrobnější pražská cyklomapa

Trasy v naší mapě nejsou žádnou fantazií, ale každodenní zkušeností desítek pražských cyklistů, kteří do mapy přispívají a pomáhají trasy vylepšovat. ,,Průjezd musí být nalezen,“ tak zní jedno z jejích pragmatických motto. Hustá síť co nejpříjemnějších, nejbezpečnějších a nejrychlejších tras, značení povrchu, výškopis, nebezpečná místa a co s nimi.

mapa_15_run_nahled

Rady, tipy, triky jak na to

Jízda na kole je snadná, hladká a opravdová. Může být i hodně vyčerpávající, kdy se člověk se pěkně zapotí nejen dřinou, ale i hrůzou. Když neví, jak na to. Co usnadní člověku pohyb po městě — nosiče, brašny košíky. Jak se bezpečně pohybovat v provozu — silnice, křižovatky, kruhové objezdy, autobusy a jiné pasti. Jak jezdit v sukni, v obleku. Kolo lze zamykat bezstarostně i v centru města — musíte to umět. Napsali jsme příručku, poskytujeme návody i inspirace, čtenářům radíme.

Asistence cyklistům

Prahou na kole dlouhodobě poskytuje pomoc při řešení problémových míst. Od roku 2013 jsme partnerem projektu Cyklisté sobě, který se zabývá problémovými místy pro jízdu na kole.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Sdílená elektrokola opět v Praze. Přiváží je dvě firmy najednou: Bolt a Lime

12. 10. - Zprávy
Naposledy v Praze fungovaly elektrokola Freebike česko-britské firmy Homeport. Firma po jedné sezóně ale z Prahy odešla, za problém považovala nedostatek cyklistické infrastruktury i pandemii..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru