Náš tým

Jsme nezávislým zpravodajským a informačním projektem iniciativy AutoMat. Nezávislost Prahou na kole na ostatních aktivitách iniciativy AutoMat je garantována osobou šéfredaktora, který není členem vnitřního týmu AutoMatu. Tady je náš kompletní tým:

Petr Dlouhý

S Prahou na kole spolupracuje od roku 2011. Autor nové verze cyklomapy Prahou na kole nasazené v roce 2012, programátor. Specialista na OpenStreetMap, spoluautor navržené sítě doporučených tras. Dělá datovou žurnalistiku, píše analýzy. A někdy vystupuje jménem Prahou na kole v České televizi :-)

Michal Dub

Tým posílil v únoru 2014. Autor blogu Cycle4change o cestě Evropou a městské cyklistice. Propojuje nás s dalšími aktivními skupinami.

Vratislav Filler

Spoluzakladatel webu, i nadále velmi významný redaktor. Zpracovává analýzy a témata z Prahy. Člen cyklokomise a aktivní člen iniciativy AutoMat, zajišťuje náš kontakt s městem i neziskovým sektorem, včetně iniciativy Cyklisté sobě. Po Praze se pohybuje převážně na kole zhruba od roku 2003.

Maruška Stočesová

Nadšená mestská aj silniční cyklistka, grafická dizajnérka a ilustrátorka snažiaca sa ako dobrovoľníčka čo najviac pomôcť s tiskovými aj digitálnymi formátmi. Na kole bola zvyknutá sa pohybovať vo svojej rodnej Trnave, počas štúdia v Barcelone a teraz sa pokúša aj v Prahe.

Jiří Motýl

V současné době šéfredaktor webu. S Prahou na kole spolupracuje od roku 2013. Kromě jeho pražského bydliště ho občas zastihnete i v Brně, kde několik let studoval. Po zpracování prvního článku o Varšavě, kde také občas přebývá, píše články na velmi různorodá témata. Na kole se dopravuje po Praze celoročně. Chůzi, auto i MHD používá v různých kombinacích neméně často.

Václav Řehák

V týmu Prahou na kole od roku 2011. Specialista na mapové aplikace, autor uživatelského rozhraní pro vyhledávání tras, nasazeného v lednu 2013 a vylepšeného na jaře 2014.

Foto neposkytl z vrozené skromnosti :)

Martin Šnobr

Redaktor podílející se na článcích o bikesharingu či nejrůznějších cyklistických novinkách nejen v Praze. Momentálně studuje na gymnáziu, dlouhodobě se zajímá o architekturu a urbanismus, fungování měst. Členem redakce Prahou na kole je od roku 2018.

Foto neposkytl z vrozené skromnosti :)

2046

Designér stávajícího layoutu webu a vyhledávače, specialista na redakční systém WordPress, vždy připravený řešit naše bláznivé požadavky na rozšíření redakčního systému. 2046.cz

Další spolupracovníci

S obsahem Prahou na kole a cyklomapy pomáhá řada dalších lidí. Je zde skupina dobrovolníků vkládajících fotografie do cyklomapy, máme občasné korektory článků, spousta lidí nám posílá podněty na zlepšení mapy. Příležitostně publikujeme článek nebo překlad zaslaný do redakce čtenáři, stejně tak jsou čtenářské některé z nejlepších myšlenek, které jsme rozpracovali (třeba nápad na cyklistickou etiketu). Dále je zde řada lidí, kteří nás zásobují exkluzivními informacemi. Vyjmenovat všechny, kdo nám se stránkami Prahou na kole pomáhají, je tak prakticky nemožné. Myslíme ale na ně a děkujeme jim!

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Brno spouští veřejnou půjčovnu nákladních kol

23. 02. - Zprávy
V Brně funguje od 15. února letošního roku půjčovna nákladních elektrokol. Jednotlivec či firma si může zdarma vypůjčit jedno ze tří různých nákladních kol. Ty..více

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru