Zapojte se!

Prahou na kole má od roku 2008 za sebou mnoho let, během kterých funguje převážně díky času investovanému dobrovolníky. Kromě „viditelné“ části, jíž jsou pravidelné články, je zde spousta práce s provozem a vývojem cyklomapy, a také výdaje na provoz webu a doménu.

Abychom se mohli věnovat práci na Prahou na kole se stejnou intenzitou a nadšením jako doposud, potřebujeme neutuchající podporu veřejnosti.

Jak se zapojit?

Finanční podpora

Provoz webu i přes množství dobrovolnicky odvedené práce něco stojí. Nejsnazší cestou pomoci je zaslání jednorázového nebo pravidelného příspěvku prostřednictvím služby Darujme.cz:

Technická poznámka: Prahou na kole je finančně vedeno v rámci iniciativy Auto*Mat, proto je i podpora Prahou na kole vedena odděleně v účetnictví Auto*Matu. Vyúčtování Prahou na kole bude, počínaje rokem 2013, uváděno ve výroční zprávě iniciativy Auto*Mat.

Také můžete za dohodnutou částku sponzorovat stránky nebo články na našem webu. Poslední možností je podpora Prahou na kole prostřednictvím vstupu do klubu přátel iniciativy Auto*Mat, která je naší domovskou organizací.

Staňte se členy redakce!

Chcete se stát členy týmu Prahou na kole? Nové spolupracovníky – dobrovolníky hledáme téměř neustále. Stačí se ozvat, třeba mailem na redakce@prahounakole.cz!

S čím nám můžete pomoci?

  • Redaktor (psaní pravidelných článků na zvolená témata, případně aktualizace obsahu stránek)
  • Mapař (aktualizace fotek a informací v naší mapě)
  • Grafik (pomoc s grafickou prezentací článků a kampaní)
  • Fotograf (ilustrační fotky k článkům, příležitostné focení kampaní, Instagram)
  • Programátor (znalost nebo ochota naučit se něco z: Python, Django, GIT, HTML, JavaScript, Ruby on Rails)
  • YouTube (pomoc s postprodukcí nebo natáčením videí)
  • Správa sociálních sítí (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube)

Staňte se členy komunity Cyklisté sobě!

Vadí vám problémové místo, přes které jezdíte a přitom nemáte čas a chuť zabývat se jednáním s úřady? V tom případě jsou stránky Cyklisté sobě právě pro vás!

Zde můžete s vydáním minima času a energie udělat maximum pro zlepšení podmínek na vaší trase: přihlásit se, že vás konkrétní problém pálí, diskutovat o vhodném řešení, informovat ostatní o dalším problémovém místě. Stránky Cyklisté sobě jsou nejrychlejší způsob, jak zlepšit podmínky pro jízdu na kole. Kdekoliv v Česku. Více informací přímo na webu nebo na blogu Cyklisté sobě.

Pište nám o novinkách ve vašem okolí

Stalo se  ve vašem okolí cokoliv zajímavého, co bychom měli vědět? Podělte se s námi na redakce@prahounakole.cz!

Náš obsah do značné míry závisí na vás. Často jste to vy, naši čtenáři, kdo nám řekne o novém cyklopruhu, stezce, uzavírce nebo stojanu. Náš tým nemůže být všude, nestíháme sami sledovat dění na všech městských částech a pravidelné informace od vás jsou pro nás naprosto nepostradatelné.

Napište svým politikům

Tlak veřejnosti je velmi důležitý! I jediný dopis může politika nebo úředníka přimět změnit svůj názor nebo  se rozhoupat a podniknout konkrétní krok. Možná více než neosobní petice. Lidé, kteří se snaží prosazovat rozvoj cyklodopravy v Praze, se shodují, že jakýkoliv zájem veřejnosti jim velmi pomáhá. Přitom mnohdy stačí krátký email. Více v návodu zde.


Děkujeme za jakoukoliv formu vaší pomoci!

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Nový ochranný cyklopruh na nábřeží Kapitána Jaroše

23. 04. - Zprávy
Na nábřeží kapitána Jaroše vznikl v dubnu 2018 nový ochranný cyklopruh, který výrazně zpříjemňuje cestu z centra na Prahu 7. Jedná se o nejpřímější možnou..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru