Podpořte nás!

Online magazín Prahou na kole má od roku 2008 za sebou mnoho let, během kterých funguje převážně díky času investovanému dobrovolníky. Kromě viditelné části, jíž jsou pravidelné články, je zde ale spousta práce, u které se bez Vaší finanční podpory neobejdeme. Ať již je to platba za doménu a hosting, nezbytné technické zajištění nebo třeba zlepšování naší techniky a další rozvoj webu.

Na to vše potřebujeme podporu Vás čtenářů. Na oplátku na Prahou na kole najdete jen minimum reklamy.

Jak se zapojit?

Darujte

Podpořte naši práci, přispějte na náš provoz. Váš dar pomůže dalšímu rozvoji online magazínu Prahou na kole, zajistí naše technické fungování a umožní nám se dále zlepšovat. Každá částka se počítá.

Technická poznámka: Prahou na kole je finančně vedeno v rámci iniciativy Auto*Mat. Vyúčtování Prahou na kole je uváděno ve výroční zprávě iniciativy Auto*Mat. Odkazy na výroční zprávy naleznete v naší ročence.

Také můžete za dohodnutou částku sponzorovat stránky nebo články na našem webu. Poslední možností je podpora Prahou na kole prostřednictvím vstupu do klubu přátel iniciativy Auto*Mat, která je naší domovskou organizací.

Staňte se členy redakce!

Chcete se stát členy týmu Prahou na kole? Nové spolupracovníky – dobrovolníky hledáme téměř neustále. Stačí se ozvat, třeba mailem na redakce@prahounakole.cz!

S čím nám můžete pomoci?

 • Redaktor (psaní pravidelných článků na zvolená témata, případně aktualizace obsahu stránek)
 • Mapař (aktualizace fotek a informací v naší mapě)
 • Grafik (pomoc s grafickou prezentací článků a kampaní)
 • Fotograf (ilustrační fotky k článkům, příležitostné focení kampaní, Instagram)
 • Programátor (znalost nebo ochota naučit se něco z: Python, Django, GIT, HTML, JavaScript, Ruby on Rails)
 • YouTube (pomoc s postprodukcí nebo natáčením videí)
 • Správa sociálních sítí (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube)

Staňte se členy komunity Cyklisté sobě!

Vadí vám problémové místo, přes které jezdíte a přitom nemáte čas a chuť zabývat se jednáním s úřady? V tom případě jsou stránky Cyklisté sobě právě pro vás!

Zde můžete s vydáním minima času a energie udělat maximum pro zlepšení podmínek na vaší trase: přihlásit se, že vás konkrétní problém pálí, diskutovat o vhodném řešení, informovat ostatní o dalším problémovém místě. Stránky Cyklisté sobě jsou nejrychlejší způsob, jak zlepšit podmínky pro jízdu na kole. Kdekoliv v Česku. Více informací přímo na webu nebo na blogu Cyklisté sobě.

Pište nám o novinkách ve vašem okolí

Stalo se  ve vašem okolí cokoliv zajímavého, co bychom měli vědět? Podělte se s námi na redakce@prahounakole.cz!

Náš obsah do značné míry závisí na vás. Často jste to vy, naši čtenáři, kdo nám řekne o novém cyklopruhu, stezce, uzavírce nebo stojanu. Náš tým nemůže být všude, nestíháme sami sledovat dění na všech městských částech a pravidelné informace od vás jsou pro nás naprosto nepostradatelné.

Napište svým politikům

Tlak veřejnosti je velmi důležitý! I jediný dopis může politika nebo úředníka přimět změnit svůj názor nebo  se rozhoupat a podniknout konkrétní krok. Možná více než neosobní petice. Lidé, kteří se snaží prosazovat rozvoj cyklodopravy v Praze, se shodují, že jakýkoliv zájem veřejnosti jim velmi pomáhá. Přitom mnohdy stačí krátký email. Více v návodu zde.


Děkujeme za jakoukoliv formu vaší pomoci!

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Cyklistická novela jde do finále. Její iniciátor vyzývá k akci

23. 01. - Kampaně
Tento červen jsme psali o plánované změně zákonů ve prospěch cyklistů. Návrh cyklonovely prošel 20. ledna 2021 druhým čtením, což znamená, že přichází čtení třetí...více

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru