Cyklistický mapathon

Chcete se podílet na vývoji cyklistických map Prahy? Zapojit se může každý, mapování je jednoduché, stačí k tomu jen vlastní počítač.

Prahou na kole a Auto*Mat pořádají pravidelné cyklistické mapathony, kde se rozděluje aktuálně potřebná mapovací práce, řeší sporné a zapeklité případy, nebo se zaučují nováčci v mapování. Pomáhat můžete ale sami od sebe, aniž byste se mapathonů účastnili.

Termíny mapathonů

  • 19. 12. 2017 (Kancelář Auto*Matu – Palác Lucerna)

Chcete pomoci cyklistický mapathon uspořádat? Napište nám na redakce@prahounakole.cz

Cyklistické mapy, které můžete upravovat

OpenStreetMap (OSM)

Prahou na kole a Auto*Mat provozují nejpodrobnější cyklistickou mapu Prahy vystavěnou na veřejných datech OpenStreetMap.org (OSM). Mapy OSM může editovat a používat kdokoliv, je to taková obdoba Wikipedie mezi mapami.
Pražská cyklistická data z OSM tak kromě Mapy Prahou na kole využívají i další cyklistické aplikace – například UrbanCyclers, Rekola, Na kole Prahou, Bikecitizens.net, a řada jiných. Mapováním v OSM tak pomáháte široké škále cyklistů, nejenom těm, kteří používají mapu PNK.

Pro správnou a přesnou funkčnost všech těchto aplikací a map je třeba mít co nejkvalitnější data. V případě OSM se jedná o komunitní data tvořená samotnými uživateli. Mnozí již pražská cyklistická data v OSM každý den aktualizují, včetně nás v Auto*Matu a Prahou na kole. Vy se můžete přidat také!

Mapa Prahou na kole

V naší mapě Prahou na kole naleznete kromě obsahu z OSM i naše vlastní rozklikávací značky s fotografiemi. Chcete se podílet na aktualizacích těchto fotografií? Napište nám na redakce@prahounakole.cz a domluvím se individuálně na podrobnostech.

Rozdělení práce

Chcete pomoci a nevíte s čím? Pak vám může pomoci náš sdílený dokument, kde najdete aktuální úkoly k dokončení:

Na formě rozdělování práce stále pracujeme a budeme rádi za jakékoliv připomínky nebo nápady pro zefektivnění.

Manuály

Chtěli byste začít mapovat, ale nevíte jak na to? Pomoci vám může studium některého z těchto zdrojů:

Nevíte si rady nebo máte nějaký tip?

Ozvěte se nám e-mailem: redakce@prahounakole.cz

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Na kole vedle sebe

Jízda na kole ve dvou vedle sebe. Pro některé u nás důvod k nenávisti vůči bezohledným pumpičkářům, pro mnohé cyklisty v řadě zemí denní rutina...více

Poslední komentáře

  • Standa: Cyklostezka mezi Újezdem nad lesy a Kolodějemi byla otevřena

    https://www.youtube.com/watch?v=eamMQtcTxW8 Dnes i TSK vydalo video z cyklostezky, moc nechápu průběh a konečné dílo v porovnání…

  • Hary: Na kole vedle sebe

    Proč je zakázaná jízda dvou cyklistů vedle sebe, to před časem vysvětloval pan "všechno vím, všechno znám" Machovec z Global…

  • Pavel: Muzejní oáza

    Legislativní neukotvenost tohoto prostoru je jeho největším problémem. Stezka pro cyklisty má podle mého někde začínat, někudy vést a někde…

webdesign by 2046
↑ nahoru