Cyklistický mapathon

Chcete se podílet na vývoji cyklistických map Prahy? Zapojit se může každý, mapování je jednoduché, stačí k tomu jen vlastní počítač.

Prahou na kole a Auto*Mat pořádají pravidelné cyklistické mapathony, kde se rozděluje aktuálně potřebná mapovací práce, řeší sporné a zapeklité případy, nebo se zaučují nováčci v mapování. Pomáhat můžete ale sami od sebe, aniž byste se mapathonů účastnili.

Termíny mapathonů

  • 19. 12. 2017 (Kancelář Auto*Matu – Palác Lucerna)

Chcete pomoci cyklistický mapathon uspořádat? Napište nám na redakce@prahounakole.cz

Cyklistické mapy, které můžete upravovat

OpenStreetMap (OSM)

Prahou na kole a Auto*Mat provozují nejpodrobnější cyklistickou mapu Prahy vystavěnou na veřejných datech OpenStreetMap.org (OSM). Mapy OSM může editovat a používat kdokoliv, je to taková obdoba Wikipedie mezi mapami.
Pražská cyklistická data z OSM tak kromě Mapy Prahou na kole využívají i další cyklistické aplikace – například UrbanCyclers, Rekola, Na kole Prahou, Bikecitizens.net, a řada jiných. Mapováním v OSM tak pomáháte široké škále cyklistů, nejenom těm, kteří používají mapu PNK.

Pro správnou a přesnou funkčnost všech těchto aplikací a map je třeba mít co nejkvalitnější data. V případě OSM se jedná o komunitní data tvořená samotnými uživateli. Mnozí již pražská cyklistická data v OSM každý den aktualizují, včetně nás v Auto*Matu a Prahou na kole. Vy se můžete přidat také!

Mapa Prahou na kole

V naší mapě Prahou na kole naleznete kromě obsahu z OSM i naše vlastní rozklikávací značky s fotografiemi. Chcete se podílet na aktualizacích těchto fotografií? Napište nám na redakce@prahounakole.cz a domluvím se individuálně na podrobnostech.

Rozdělení práce

Chcete pomoci a nevíte s čím? Pak vám může pomoci náš sdílený dokument, kde najdete aktuální úkoly k dokončení:

Na formě rozdělování práce stále pracujeme a budeme rádi za jakékoliv připomínky nebo nápady pro zefektivnění.

Manuály

Chtěli byste začít mapovat, ale nevíte jak na to? Pomoci vám může studium některého z těchto zdrojů:

Nevíte si rady nebo máte nějaký tip?

Ozvěte se nám e-mailem: redakce@prahounakole.cz

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Podpořit
FacebookInstagramTwitterYouTube

Nejnovější články

Nový ochranný cyklopruh na nábřeží Kapitána Jaroše

23. 04. - Zprávy
Na nábřeží kapitána Jaroše vznikl v dubnu 2018 nový ochranný cyklopruh, který výrazně zpříjemňuje cestu z centra na Prahu 7. Jedná se o nejpřímější možnou..více

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru