Změny na magistrále se ruší :)

Plánované změny na Magistrále se ruší. Změny měly kromě dílčích zlepšení v okolí magistrály a nových přechodů přinést i nová představené stání pro cyklisty v křižovatkách (tzv. cykloboxy) a další cyklistická opatření v oblasti Legerovy a Sokolské. Změny schválila Rada hl. m. Prahy, následně je ale zablokovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ve čtvrtek změny definitivně ..více

City logistika může odlehčit centrům měst, součástí řešení jsou i nákladní kola :)

Internetové obchodování zažívá zlaté časy a ve velkém se rozšiřuje i na nové komodity jako například potraviny. Rubem je další zhoršování dopravní situace v hlavním městě, které mají na svědomí zejména středně velké dodávky. Komplexní řešení problému zahrnuje i nákladní kola, pomoci můžeme ale také my sami. Obsažný článek o možnostech city logistiky najdete zde.

Inspirace z Curychu a Barcelony na Čistou stopou :)

Hustý automobilový provoz a šňůry zaparkovaných vozidel jsou symbolem Prahy stejně jako místní kulturní a architektonické bohatství, jenom se o tom v turistických průvodcích příliš nedočteme. Dvě videa v článku ukazují, jak k řešení dopravní situace přistoupili ve dvou evropských městech, která trpěla automobilismem podobně jako to naše. Celý článek zde.

Praha odložila regulaci automobilové dopravy při smogových situacích :)

Pražský magistrát stáhl dokument navrhující regulaci dopravy v Praze při smogové situaci. K návrhu dorazilo mnoho připomínek, především od městských částí. Podrobnosti zde.

Fotoblog Aktuálně k omezení jízdy na kole na Praze 1 :)

Každým dnem se očekává uzavření centra Prahy pro cyklistickou dopravu. Důvod je „bezpečný pohyb chodců a cyklistů v centru Prahy 1“. Za posledních deset let se tu staly tři nehody mezi cyklistou a chodcem. Fotoblog Aktuálně.cz zde.

Rada hlavního města schválila aktualizaci generelu cyklistické dopravy :)

Na svém úterním jednání Rada schválila aktualizovaný cyklogenerel a vybraným městským organizacím určila spolupracovat na jeho naplňování. Jedná se o usnesení č. 201 / 2018.    

Velonet: další bikesharing na Libeňském mostě :)

Bikesharingová společnost Velonet, dceřinná společnost reklamního kolosu BigBoard, přistavila na Libeňský most svůj bikesharingový systém založený na americké platformě SoBi, která kombinuje stanicový a bezstanicový systém. Společnost Velonet se v Praze prezentovala již několikrát (psali jsme zde), v poslední době jste pak na tento bikesharing mohli narazit v brněnských ulicích. V případě Libeňského mostu je ..více

Dočasná lávka v Troji bude na 30 let a široká jen 3,5 metru 1

Rada hlavního města schválila stavbu dočasné lávky v Troji. Nosnost lávky bude 3,5 tuny. Životnost lávky je navržena na 30 let. Na lávku nebude vypsána architektonická soutěž a při realizaci se půjde co nejrychlejší cestou (více zde). Legalizace původní lávky v Troji byla dlouhodobě problematická právě z důvodu její malé šířky, a ačkoliv mělo nakonec ..více

Stručný přehled regulace parkování kol v ČR od Asociace cykloměst :)

Evropská cyklistická federace připravuje přehled, jak jednotlivé evropské země regulují parkování automobilů a jízdních kol. Asociace měst pro cyklisty tak zpracovala analýzu pro Českou republiku, jaké legislativní předpisy se dotýkají parkování. Podrobnosti zde.

Libeňský most: Rekola přistavila na most bicykly :)

Kolem deseti jízdních kol lze potkat na Libeňském mostě mezi Maninami a Palmovkou. Bikesharingové společnost Rekola zde i přes zimní provozní přestávku umístila své bicykly a zřídila dvě zóny pro vracení – jednu na Maninách a druhou na Palmovce. Firma zároveň prosí, aby kola byla využívána jen k dopravě přes most. Rekola tak reagují na ..více

Poslední komentáře

↑ nahoru