Videa z kanálu Prahou na kole najdete nově i v cyklomapě :)

Videa z našeho kanálu „Redakce PrahoNnakole.cz“ jsou nyní v drtivé většině dostupná i z naší cyklomapy. Stačí kliknout zde.

Dolínek v ČT k Patočkově: Cyklopruhy jsou v souladu se všemi předpisy. Podpořil je i ředitel IPR Ondřej Boháč. 1

ČT se v Událostech v regionech věnovala cyklopruhům na Patočkově. Problémem bylo zejména neprojednání návrhu s Prahou 6. Cyklopruhy byly nicméně podle náměstka pro dopravu Petra Dolínka v souladu se všemi předpisy. Za zřizování cyklopruhů se postavil také ředitel Institutu plánování a rozvoje Ondřej Boháč. Podle spolku Auto*Mat měl cyklopruh na ulici zůstat. Podle starosty Prahy ..více

Nový výtah zpřístupnil bezbariérově stanici metra Palmovka i pro cyklisty :)

Zprovoznění výtahu v západním vestibulu stanice Palmovka zpřístupnilo tuto stanici bezbariérově i pro jízdní kola.

Přes holešovický přístav povede nová lávka :)

Praha 7 informuje: Pražští zastupitelé dali zelenou výstavbě nové lávky přes holešovický přístav. Lávka bude propojovat severní část poloostrova holešovického přístavu s protilehlým břehem. Jejím hlavním cílem bude zpřístupnit poloostrov pěším a cyklistům. Podnět na změnu územního plánu schválilo zastupitelstvo hlavního města na zasedání 2. 11. 2017. Změnu územního plánu iniciovala městská část Praha 7, podle ..více

Magistrátní cyklomapy ke stažení v PDF :)

Tištěné cyklomapy Prahy, které vydává magistrát (v posledním vydání 2016, které jsme recenzovali zde), si můžete stáhnout také v PDF, a to na stránkách Knihovny Čistou stopou Prahou. Podstránka mapy je zde.

Příjemnějším a bezpečnějším ulicím Prahy 3 brání ideologické předsudky koaličních stran, říká Kauza3 :)

V listopadových Radničních novinách vychází manipulativní, až propagandistický text varující před cykloobousměrkami na území Prahy 3. Na dalších řádkách vysvětluji, v čem je problematický, a proč se vládnoucí žižkovská koalice svou dopravní politikou řadí mezi konzervativce z minulého století. Celý článek zde.

Podzimní kampaň „nejezdi jak netopejr“ zahájena 6

Při jízdě na kole můžete v tomto a příštím týdnu v Praze potkat hlídky dopravní policie, které se v rámci třetího ročníku akce Nejezdi jak netopejr primárně zaměří na neosvětlené cyklisty. V úterý 30.10. večer byla prevenční policejní hlídka na Kampě, dnes a v dalších dnech se bude přemisťovat do jiných cyklisticky frekventovaných lokalit. Ze ..více

Jsme McDonald’s pro jízdu na kole, říká manažer české pobočky bikesharingu Ofo :)

Sdílení kol dává smysl až ve chvíli, kdy bude bicyklů v ulicích hodně. Společnost Ofo ale nechce dopustit, aby v Praze nastal chaos jako v Číně. V rozhovoru pro MF DNES to říká Fred Dong, manažer pro expanzi v Evropě a jednatel společnosti ekolo.cz Jakub Ditrich. Celý článek zde.

V New Yorku došlo k teroristickému útoku autem na cyklostezce, osm obětí :)

Útočník, který v úterý odpoledne místního času v New Yorku dodávkou narážel do chodců a cyklistů, zabil osm lidí a dalších jedenáct zranil. Více zde.

Petici proti omezení jízdy na kole v centru Prahy projedná pražské zastupitelstvo 2. nebo 3. 11. 2

Vyplývá to z návrhu programu zastupitelstva. Petice je zařazena jako 54. bod jednání, k jejímu projednání tak pravděpodobně dojde v pátek dopoledne. Jednání zastupitelstva jsou veřejná a konají se v budově Magistrátu, Mariánské náměstí 2. Petici podepsalo 1337 Pražanů. Elektronickou výzvu proti omezování jízdy na kole v bezmotorových ulicích Prahy 1 pak téměř 2500 lidí.

Poslední komentáře

↑ nahoru