A421 – nová bariéra na Korunní

Přes ústí Perunovy do Korunní je v rámci rekonstrukce přilehlé zastávky budován nový pohodlný chodník. Do Perunovy byl již delší dobu vjezd zahrazen květináči, nyní místo akorát prochází definitivní proměnnou, kdy je na místo květináčů rozšiřován chodník a přilehlá tramvajová zastávka bude nově bezbariérová ve formě mysu.

S rekonstrukcí zastávek Perunova došlo současně k zaslepení Perunovy v ose plánované hlavní celoměstské cyklotrasy A421, což je jasné porušení usnesení Rady HMP 55/2016, podle kterého mají městští investoři povinnost respektovat generel a zřizovat cykloopatření všude, kde to má dopravní význam.

A421_korunni_02

Dřívější stav: květináče a zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Cyklotrasa sice nebyla zatím proznačená, ale již kdysi došlo k výměně zákazu vjezdu za zákaz vjezdu motorových vozidel a daná spojka byla zcela funkční.

Zlepšování podmínek pro pěší je jednoznačným pozitivem, zároveň by ale neměly vznikat bariéry nové: například pro cyklodopravu. V daném místě je plánována cyklotrasa A421, je zanesena v generelu cyklotras a její vedení by při podobných změnách mělo být respektováno. To se však nestalo a žádný nájezd pro cyklisty nevzniká.

korunni_01

Nájezd pro cyklisty nevzniká.

korunni_02

Povede cykloobousměrka Řípskou, když Perunova nebude průjezdná?

A421_korunni

Generel cyklotras v okolí Perunovy. (Geoportalpraha.cz)

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • mirek: Co pro cyklisty v Praze přinesl rok 2019?

    - A proč proznačovat obyčejnou silnici mezi dvěma obcemi, kde není žádná cyklostezka? Kde není žádná návaznost odnikud nikam? Kdyby…

  • Martin P.: Elektrický Kočkobus

    Kolo s ečkem, či bez ečka, to je oč tu běží :-) Neelektrifikované kolo velmi slušné kvality se dá…

  • Martin P.: Elektrický Kočkobus

    újezďák: Rád bych si něco přečetl o situaci v Číně, případně nějaké statistiky, hodnocení a prognózy, jestli k tomu máte…

webdesign by 2046
↑ nahoru