Auto*Mat hodnotil podporu udržitelné mobility na magistrátě a v centrálním městských částech

V květnu zveřejnil Auto*Mat více než rok připravované posouzení udržitelné mobility na magistrátě a městských částech Praha 1 až 10, provedené na základě podrobného dotazování jednotlivých radnic.
Magistrát i téměř všechny městské části deklarují alespoň nějakou snahu směřovat k udržitelné mobilitě a realizovat všeobecně pozitivně vnímaná opatření. Ta ale nejsou vždy dostatečně efektivní. Prakticky všude vznikají pozitivní řešení, která může politická reprezentace samosprávy vykázat jako úspěchy stávající radnice. Městské části, které vyšly z hodnocení špatně, většinu progresivních řešení apriori odmítají a zejména v oblasti cyklistické dopravy se tak děje bez podložené argumentace.

Magistrát si podle hodnocení vede mírně nadprůměrně. Mezi hodnocenými městskými částmi vyniká pozitivně Praha 7. Naopak výrazné negativní hodnocení obdržely Praha 1 a Praha 3, příliš dobře si nevedly ani Praha 2 a Praha 8.

Celý článek zde

Slovní hodnocení pro městské části i magistrát zde.

Otázky Auto*Matu a odpovědi samospráv zde.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru