Auto*Mat startuje výzvu Město snů

Spolek Auto*Mat (PNK je nezávislým projektem Auto*Matu, pozn. red.) odstartoval výzvu Město snů, ke které se může připojit kdokoliv svým podpisem online. Cílem Auto*Matu je (dle tiskové zprávy spolku) celospolečenská debata před komunálními volbami o udržitelné budoucnosti města. Výzva však volbami nekončí. Během následných politických jednání i celého funkčního období hodlá Auto*Mat téma prosazovat a sbírat stále větší podporu mezi lidmi a zároveň veřejnost aktivizovat.

V oblasti cyklodopravy se spolek hodlá soustředit na rozpracování stávajícího systému celoměstských cyklotras do podoby plnohodnotného cyklogenerelu. Auto*Mat se chce zasazovat o to, aby byla bezmotorová doprava všemi městskými institucemi podporována, cyklotrasy je dle vyjádření Auto*Matu třeba propojovat a postupně vytvořit kvalitní a bezpečnou cyklistickou infrastrukturu použitelnou i pro lidi, kteří nejsou nadšenými cyklisty.

Více o výzvě na webu Auto*Matu

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. > Praha jako rostoucí město nutně potřebuje dostat do veřejné dopravy část lidí, kteří denně přijíždějí autem z okolních obcí.

  Ne, to teda nepotřebuje. Praha potřebuje vyřešit přeplnění auty, a to lze různými způsoby – například se dá jezdit na kole nebo nejezdit vůbec protože homeoffice. Přesun do MHD je z možných způsobů jedním z těch horších (například co do poškozování životního prostředí, dotací z veřejných peněz nebo deformace trhu uměle levnou dopravou).

 2. Krása, vytvořit kvalitní a bezpečnou infrastrukturu i pro lidi, kteří nejsou cyklistikou nadšeni. :)

  Za tuhle frázi by se měl její autor spíš stydět.

  Černé na bílém to vypadá opravdu divně.

  Popravdě člověk, který tohle dá do propagačního materiálu pro cyklistickou dopravu by se měl zamyslet nad tím, jestli tím cyklodopravě pomáhá, tedy lépe řečeno, jestli spíš neškodí:(

  Pěkná cyklobota…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru