Auto*Mat zaslal náměstku pro dopravu Petru Dolínkovi 333 podpisů pod výzvou za zřízení cyklovídně v zastávce Divadlo na Fidlovačce

Již bylo dosaženo toho, že se řešení zastávky projektuje ve variantách včetně cyklovídně, takže se kompromisní řešení zdálo být na dobré cestě. Dýkou do zad se cyklovídni nicméně stalo čerstvé rozhodnutí komise pro Prahu bezbariérovou, která prohlasovala zastávkový mys, aniž by vzala v potaz níže zmíněné věcné argumenty. Na definitivní rozhodnutí náměstka pro dopravu Petra Dolínka se čeká.

Z dopisu náměstku Dolínkovi (i s doprovodným článkem zde)

Hlavní dopravní důvody pro zřízení zastávky s pojížděným mysem v Křesomyslově ulici jsou následující:

  1. Cyklovídeň je řešení zajišťující kompromisním způsobem komfort všem přítomným účastníkům provozu.
  2. Realizace jiného typu zastávky (jmenovitě zastávkového mysu) zde vytvoří nehodové místo​ (podrobně vysvětleno v příloze) s rizikem generování řádově jedné nehody cyklisty ročně.
  3. V sezóně zde projede za den cca 1000 cyklistů oběma směry, bez alternativního průjezdu.
  4. V případě realizace mysu odhadujeme, že v sezóně bude bude místo jízdy ve vozovce nově volit jízdu přímo zastávkovým mysem dalších cca 100 cyklistů denně. Tím dojde k zásadnímu zhoršení bezpečnosti pěší dopravy​.
  5. Řazení cyklistů do proudu vozidel povede také ke snížení plynulosti veřejné a individuální motorové dopravy.

Za “cyklovídeň” na Fidlovačce se postavilo již 333 lidí, kteří připojili svůj podpis k výzvě “Žádám bezpečná cykloopatření v Nuselském údolí”​ a požadují, aby byla v obou směrech zajištěna jízda cyklistů zcela mimo profil tramvajové trati. Konečně, za “cyklovídeň” se svým usnesením postavila také Komise Rady pro cyklistickou dopravu a jmenovitě i její člen a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru