Barrandovská je cykloobousměrná

Ulice Barrandovská stoupající starým Barrandovem až k filmovým ateliérům a na sídliště Barrandov je nově zobousměrněna pro cyklisty. Díky tomuto opatření nemusí především obyvatelé starého Barrandova při cestě do centra jezdit zajížďkou se zbytečným stoupáním nahoru na sídliště, aby následně jeli zpět dolů do centra.

barrandovska_maoa

Cykloobousměrka byla vyznačena bez vyhrazených cyklopruhů. V ulici byla vyznačena výhybná místa formou zákazů zastavení (žluté čáry vodorovného dopravního značení). Ulice je nově v delším úseku zahrnuta do zóny 30.

barrandovska

Barrandovská (foto: čtenář PNK)

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Ještě by to chtělo legalizovat ten chodník k Barrandovskému mostu. Stejně tam všichni jezdí, protože po K Barrandovu a Strakonické je to sice na kole sice legální, jenže sebevražda. Nevím jak vy, ale já se v úseku, kde mám vyjet ze druhého ze 4 souběžných pruhů a kde je okolo povolená sedmdesátka necítím zrovna ve své kůži. Raději si to opatrně sjedu po chodníku…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru