Bezohledná jízda cyklistů na Náplavce vyvolala jasný distanc spolku AutoMat

Jak informuje server Lidovky.cz, uživatel Pražský cyklista zveřejnil na svém YouTube kanálu video „Cyklogang (parta cyklistů) masakruje chodce na pražské náplavce,“ které zobrazuje bezohledný průjezdu skupiny cyklistů novoměstskou náplavkou. Na videu je vidět i srážka cyklisty s chodcem.

Od videa se razantně distancoval spolek AutoMat (PNK je nezávislým projektem spolku, pozn. red.). Zástupci spolku se také sešli s kurátorem pražských náplavek Jiří Sulženkem a shodli se na potřebě bojovat za zájmy pěších i cyklistů a vzájemnou ohleduplnost. Spolek usiluje o to, aby do budoucna byly zlepšeny podmínky pro cyklisty ve vozovce na nábřeží, aby jich co nejméně nadále sjíždělo mezi pěší na náplavku.

Více na webu Lidovky.cz

Tak takto tedy NE!
Na Facebooku pražského fanouška cyklistiky se objevilo video zaznamenávající bezohlednou jízdu…

Posted by Auto*Mat on Sunday, 4 August 2019

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Naneštěstí to už také vyvolalo vesměs silně proticyklistický mediální ohlas, zatím jsem zachytil pět , vesměs pro cyklistiku velmi nepříjemných ohlasů v médiích a u některých je diskuse opravdu nehezká…

  Od E15 přes Blesk, Lidovky, tn cz a primu, bohužel předpokládám, že do toho ještě někdo naskočí…

  No a já jsem zvědavý, jak kurátor vlastně bude bojovat když jeho zásadním programem jsou kavárny a galerie :) :)

 2. Myslíte, že podmínky na nábřeží jdou zlepšit natolik, aby se eliminovali všichni cyklisté z náplavky? Vždyť se tam ani nevejdou souvislé ochranné pruhy.
  Určitě jsem pro integrační opatření na nábřeží, ale byl bych mnohem radši kdyby se zlepšily podmínky pro cyklisty hlavně na náplavce, třeba posunutím a oddělením jejich stezky. Náplavka mi na to přijde široká dost – letmým pohledem je překážkou jen restaurace Vltava, ale to by mohl být menší problém než “prorvat” cyklopruhy nábřežím. Infrastrukturu bychom přece měli budovat primárně pro ty slabší jezdce a využitim náplavky ušetří cyklista stres a několik semaforů.

 3. zanigef: Všechny cyklisty z náplavky eliminovat netřeba, jen ty rychlé. A pro ty postačí použitelné řešení nahoře. To tam ostatně potřebujete tak jako tak, protože po náplavce se nejezdí jenom od Vyšehradu k Mánesu, ale potřebujete z ní odbočovat, třeba na Palackého či Jiráskův most. Jednak integraci chápu jako dočasné řešení. Při návrhu opatření se přeřeší nábřeží v celé šířce od obruby k nábřežní zdi, případně si lze ještě nějaké decimetry či metry „půjčit“ ze zeleně či vykonzolováním.

 4. zanigef a Vráťa:
  Pak je ještě jeden drobný „oříšek“ v podobě památkářů :) Ale výzvy jsou od toho, aby se překonávaly…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru