Boskovice se stávají nejmenším městem světa, kde funguje provoz sdílených koloběžek

Sdílené elektrokoloběžky vstoupily na český trh v roce 2018, kdy s nimi přišel Lime do Prahy. Od té doby začaly elektrokoloběžky fungovat také v Brně, od letošního roku nově v Olomouci. Tam s nimi přišla estonská firma Bolt, která nejprve zvažovala vstup na pražský trh.

Letos v srpnu Bolt dovezl 30 svých elektrokoloběžek do jihomoravského města Boskovice. To se tak stalo nejmenším městem světa, kde jejich sdílení funguje. Bolt si toto 12 tisícové město nevybral náhodou, ve vstupu ho totiž podpořila zdejší radnice.

Country manager Boltu pro Česko prohlásil:

“Bolt spouští své služby sdílených elektrických koloběžek pouze ve městech, ve kterých cítí podporu ze strany radnice. Představitelé města Boskovice jsou velmi progresivní a ekologicky smýšlející a chtějí svým obyvatelům nabídnout možnost takové přepravy po městě, která bude rychlá a nebude zatěžovat životní prostředí,”

Náměstí v Boskovicích. Zdroj: Wikipedia Commons, Prazak

Koloběžky budou rozmístěny na mnoha místech po městě – na autobusovém nádraží, náměstí, u koupaliště ap. Bude zde existovat jedna velká zóna, ve které se budou moci vracet koloběžky kamkoliv. Výjimky tvoří např. místní hřbitov či cyklostezka Boskovice-Mladkov.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Nikdy jsem na sdílené koloběžce nejel, tak nevím, jak se to chová na kostkách viz foto, ale rozhodně se těším na nějaké roční výsledky provozu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru