Brno má sice 27 % strmých ulic, ale cyklodopravní výkon je výrazně nižší oproti srovnatelně kopcovitým městům

Oddělení dat, analýz a evaluací brněnského magistrátu vydalo analýzu zpracovávající téma cyklistické dopravy v Brně. Brněnští analytici zpracovali přehlednou mapu uliční sítě, která tamní ulice rozděluje na ulice strmé a pro cyklistiku náročné (sklon vyšší než 4 %) a na ty ostatní, pro kola pohodlně průjezdné.

Strmých ulic je v Brně celkově 27% podíl. To je o něco více než v cyklodopravní kopcovité mekce Bernu charakteristické spíše náhorními plošinami, ale zároveň méně než v Seattlu nebo San Franciscu. Tedy ve městech, která zároveň dosahují většího podílu cyklistické dopravy než Brno.

Brno: strmé ulice červeně. Zdroj: Magistrát města Brna.

Více naleznete v samotné analýze.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Pěkná studie.

    Zajímalo by mě, kolik procent to dělá v Praze.

  2. Taky by mě to zajímalo. Studie je to suprová, teď je otázka, jestli si z toho něco současná brněnská koalice vezme. Jinak bych tuto studiu doporučil každému starostovi, dopravnímu inženýrovi.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru