Brno začne odstraňovat kola zaparkovaná u značek a zábradlí

Brno začne od 1. srpna odstraňovat kola zaparkovaná v rozporu s předpisy, tedy především kola zaparkovaná u dopravních značek a zábradlí. Městská společnost Brněnské komunikace tak rozhodla na základě pokynu z odboru dopravy brněnského magistrátu. Nyní jsou na kola, kterých se odstranění od 1. srpna dotkne, umisťovány informační dopisy varující majitele před odstraněním.

Na dálnicích, silnicích a místních komunikacích je dále zakázáno
a) neoprávněně odstraňovat, zakrývat, přemísťovat, osazovat nebo pozměňovat dopravní značky a dopravní zařízení, anebo na těchto věcech cokoliv umísťovat,

§ 19 Zákona o pozemních komunikacích

Brněnské komunikace se odvolávají na § 19 Zákona o pozemních komunikacích (č. 13/1997 Sb.) a upozorňují, že kola budou odstraňována a skladována na náklady špatně parkujících, přičemž se jedná o přestupek, za který lze uložit pokutu až 300 000 Kč. Na situaci upozornil na Facebooku Michal Šindelář z brněnského spolku Brno na kole. Ten kritizuje především fakt, že Brno nenabízí dostatečný počet cyklistických stojanů, kde by bylo možné kolo parkovat podle předpisů.

Dobrý den,
dostal se ke mně tento dopis od vás. Mohl bych se prosím zeptat, komu byl adresován, za jakým účelem nebo na…

Posted by Michal Sindelar on Thursday, 26 July 2018

Zajímá vás více?

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. No ani v novele z roku 2015 o pokutě až 300,000 kč není ani slovo :)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru